Portrét sedmnácitileté dívky během čtyř sezón a čtyř písní.... Studentka Isabelle během léta v jihofrancouzském letovisku absolvuje svou první sexuální zkušenost. Prázdninová epizoda je však jen začátkem příběhu zvídavé dívky, která se po návratu do Paříže začne za peníze scházet s nejrůznějšími staršími muži. (oficiálny text distribútora)

viperDavid

Pozor obsahuje spoiler Kdyby nešlo o to, že tý holce je sedmnáct, vlastně by to bylo jen o klasické prostituci. Navíc ten konec až zbytečně zdramatizovali. Nicméně výběr hlavní role, byla trefa do černého. Nedovedu si představit, že by tuto roli zahrála jiná herečka s takovým sexuálním nábojem jako krásná Marine, i když o krásu tady vůbec nešlo. Bohužel příběh by mohl mít na víc, kdyby ho rozvedli do jizev sedmnáctiletého mládí. 3* ()

Trajektt

Tak tohle je film o tom, jak se baví sedmnáctileta dívka v době svého volna. První sexuální zkušenost měla naše hrdinka s mladým jinochem a asi nic moc, tak se přeorientovala na starý dědky, kteří ji celkem slušně platili i když to vlastně vůbec nepotřebovala, protože vše potřebné včetně nemalého kapesného měla od svých rodičů, kteří ji tak trochu odmalička rozmazlovali. Spíše z rozmaru anebo z fetiše vyhledávat a čuchat staré páchnoucí těla svých zákazníků si tahle malá rozmazlená princezna mohla založit deník mladé nymfomanky. Vše procházelo v pohodě až do doby, kdy jeden dědek doslova nad hrobem jí při jednom šoustu vytuh a to doslova tak, že už se neprobral. A musím přiznat, že to je pro chlapa krásná smrt, co si budeme povídat. Po tomto excesu všechno prasklo a my můžeme sledovat psychologickou hru v nímž hraje hlavní roli její nejbližší příbuzenstvo, které neví, jak se k této malé promiskuitní studentce chovat. Na tomto filmu se mi líbilo, že tvůrci zbytečně nemoralizovali, nic nerozebírali a nechali příběh volně běžet bez sebemenších zádrhelů. Dalo by se říci, že tento snímek je tak trochu malou propagandou, jak přijít snadno k penězům a taktéž věřím tomu, že mnoho studentek místo toho, aby vytírali záchody v Mc Donaldu, tak si místo toho párkrát přivydělají tímto nejstarším řemeslem světa. Za tento mírně komediální počin, který podráždí vaši sexualitu a zejména mužům přivodí divoké sny dávám něco přes 70%. ()

Marius

"And then I imagine going into the village, and up into the inn and taking into my bed any men that come there-crude men, big men, old men, boys. Just lying there and taking them one after another, and feeling some magnificent triumph in it, some absolute release without a thought of what happens to your father or your brothers, whether they are alive or dead. In that moment I am purely myself. I belong to no one." Gabrielle de Lioncourt. M83, strach zo slobody, neznesiteľná ľahkosť bytia teenagerskej krásy a film ktorý hovorí o ženskej sexualite viac než stohy spisov Dr. Uzla. 9/10 P.S. Fascinuje ma ako si tu málokto uvedomuje, že toto vôbec nie je film o prostitúcii a nedostatku peňazí... ()

troufalka

S panem režisérem máme takové tiché souznění. Jeho poťouchlý styl vyprávění mě baví, vybírá si témata provokativní, nikoliv však za hranou. Tím se výrazně liší od Larse Tiera, který ve mě vyvolává dojem nemocného člověka, který si vzal diváka jakou rukojmí a háže na něj všechnu vnitřní špínu, s níž se nedokáže vypořádat. Ukazuje zvrácenost nepochopitelnou až nereálnou (Antikrist, Nymfomanka, Prolomit vlny) Oproti tomu Ozon nastolí téma tak přirozeně a lehce, že nastolí otázky, ale nezanechá žádnou pachuť. ()

venison

Hodně nezávislé drama o lehce narušené (až asociální) dívce Isabelle, které se sex nelíbí, ale přesto jej musí provádět a nejlépe za peníze.. Mapuje počátky jejího sexuálního života přes brigádu prostitutky během jednoho roku.. Ve snímku se moc nemluví.. Sex je velmi cudně zachycen.. Traumata tu nejsou žádná.. Minimum emocí.. Špatné to nebylo, dobré taky ne.. ()

• Scéna, kdy se Isabelle a Alex dívají z mostu na Paříž, se odehrává na slavném Pont des Arts, který je často ve filmech využíván pro romantické scény. (claudel)
  • Natáčení probíhalo od června do srpna roku 2012. (Cheeker)
  • Film byl uveden na filmovém festivalu v Cannes. (Weasley)

PF 2014

PF 2014