Believe

USA, 2014, 9 h 19 min (Minutáž: 43 min)

Hudba:

Steven Price

Johnny Sequoyah, Jake McLaughlin, Jamie Chung, Kyle MacLachlan, Delroy Lindo, Katie McClellan, Kerry Condon, Matthew Rauch, Trieste Kelly Dunn, Rami Malek (viac)

Levitace, telekineze, schopnost ovládat přírodu a dokonce i předpovídání budoucnosti... Všechny tyhle schopnosti má Bo od svých dvou let a i když jim nerozumí ani je zatím neumí pořádně kontrolovat, tak je má a musí se nimi naučit žít.
Zatím ji ochraňovala malá skupina lidí známá pod jménem "True Believers". Jenže teď, když Bo dosáhla věku deseti let, jsou její schopnosti ještě silnější a ještě nebezpečnější než kdy dřív. Proto se "věřící" obrátili na jediného člověka, který by se mohl ujmout role jejího ochránce na plný úvazek. Je jím Tate. Tate byl dosud neoprávněně uvězněn a moc se na tuto nabídku netváří. Jenže když uvidí, co Bo všechno dokáže, nechá se přesvědčit a jejich pouť započne. Musí být stále na cestě, aby ji dokázal ochránit před zlem, které touží po jejím daru... (Zdroj: http://www.serialzone.cz/) (oficiálny text distribútora)

Davies182

Pilot: Ale jo. Ona je na svůj věk překvapivě snesitelná herečka, a jako postava malé Bo si diváka získá v podstatě od úvodní ukolébavky, on je citově založený mladý muž, maskující svou slabinu za vzezření drsňáka. Ona disponuje neurčitými paranormálními silami, on je sympaťák od pohledu co se umí solidně porvat. A tihle dva to teď musí táhnout spolu, aby se na útěku skrývali před tajemnou organizací a jednou sexy assassínkou... Tahle dvojka mi jednoduše sedla. Napětí, co se dá krájet, fajn záhady a úžasné ústřední postavy - ty hlavně. Věřim džejdžejovi, že z toho časem udělá sci-fi desetiletí a hodlám u toho být od začátku. Run! Take the girl and run! ()

Ben Nevis

Hodnocení po prvních dvou dílech: Doufala jsem, že se tam bude dít víc než jenom přetahování dvou organizací o holku se schopnostmi. Druhý díl však kopíruje schéma dílu prvního - honička prokládaná dobrým skutkem náhodnému civilistovi. Takový seriál už tu byl - Touch. Postava Bo je jediný důvod, proč se chci na to dívat dál. Její hlášky nemají chybu a postava se pohybuje na dně škály dětské otravnosti. ()

Baerdeller

Špatný, levný, neoriginální seriál, lákající na známé režisérské jméno. Zaslouženě zrušeno o nic zásadního jsme nepřišli. Pokud byste ale pořád chtěli vidět aspoň Cuarónův pilot, tak doporučuji shlédnout úvodní scénu s autonehodou, která jako jediná z celého seriálu za něco stojí. Ale nenechte se nachytat, že budete koukat dál - zbytek seriálu opravdu stojí za starou bačkoru to jen ta jedna scéna vyčnívá... ()

KevSpa

Tak už i Alfonso Cuarón má vlastní seriál. Ale k mému překvapení seriál, který ničím nepřekvapí. Námět se až příliš podobá například nedávnému Touch, což by nemuselo tolik vadit, problém je ale ve zpracování. Nemohu se rozhodnout, zda je ten "nízkorozpočtový" look tvůrčím záměrem nebo je to prostě jen tak nezajímavě natočené. V pilotním dílu, který sám Cuarón režíroval, mě celou dobu rušil pohled na Jakea McLaughlina a pořád jsem přemýšlela, kdy si ostříhá to příšerné háro, na což bohužel dojde až ve druhém dílu. V něm už se nám sice příběh slušně rozbíhá, ale naděje, že by mohlo jít o nějakou nezapomenutelnou podívanou, se rychle rozplývají. Ovšem je tu Kyle MacLachlan! To by mohlo některým ke štěstí i stačit. První dva díly - 70% ()

hygienik

Ďalší spiklenecky recyklovaný seriál, ktorý sa v pamäti rozkladá rýchlo a bez stopy. Vždy, keď podobné veci vidím, zdá sa mi, že v rámci žánru sú Akty X, legendou, ktorej tieto vecičky nesiahajú ani po kolená. Milý Alfonso, každý raz v živote podlezie latku, ktorú si sám nastavil. Obávam sa, že ty si to poňal ako dlhodobý trend. ()