John vyrostl na americké farmě, ale rozhodl se pro misijní činnost na vzdálených ostrovech Tonga v Polynésii. Doma nechal rodinu a milovanou dívku a vydal se za svým mormonským posláním. Tři roky Johnovy dobrodružné odysey zásadně změnily jejich život. (oficiálny text distribútora)

Jossie

Velmi špatně natočený životopisný film jednoho misionáře. Možná pro silně věřícího člověka by měl jiný rozměr, ale pro mne byl plný líbivých a nepřesvědčivých scén. Takže nakonec největší poučení pro mne bylo, jak John za svou obětavou práci dostal vynadáno, že nesepisoval počty nových věřících a že přesto, že ho všichni místní milovali a on se tam cítil dokonale šťastný, musel odejít. ()

Djkoma

Slušný film, který vypadá jako čistě televizní podívaná a chce se tvářit jako něco víc. Krásné prostředí a pár myšlenek nedodělaných dokonce. ()

MM11

Poněkud nevyzrálý snímek. Jeho problémem je režisér Davis. Nemá dostatek talentu aby ukočíroval dobře načrtnutý příběh, i když pozor, námět v některých chvílích vinou slaboučkých herců působí nelogicky. Vyloženě otravné vsuvky s náboženskou tématikou neprozpívají stejně tak, jako neustále zdůrazňování autentičnosti příběhu. Tvůrci se snaží o panorama okolí a to je asi tak všechno. Podle toho to taky tak vypadá. ()