Z Irska do Sydney: Všemi možnými prostředky

• Veľká Británia Charley Boorman: Ireland to Sydney by Any Means

Po dokumentech Long Way Round a Long Way Down začíná Charlie Boorman nové dobrodružství - přepravit se z rodného města v Irsku přes východní Evropu, Střední východ a Asii do Indonésie a nakonec do Sydney v Austrálii jakýmkoliv způsobem. Celou cestu se snaží využít místních dopravních prostředků typických pro danou zemi, ať už po zemi či po vodě. Letadlo přichází v úvahu pouze jako poslední možnost. Celou expedici podnikli tři lidé - Charlie Boorman, kamarád a režisér Russ Malkin a kameraman Paul Mungeam. (milford)

JohnCZ

Trochu jsem se obával, jestli to bez Ewana a motorek bude ono a bál jsem se zbytečně. Ono je to totiž snad ještě lepší, než Long Way výpravy. A to hlavně proto, že se všude tak extrémně nespěchá a naopak je věnován dostatek času zážitkům, jednotlivým místům a lidem. Zároveň je tenhle trip díky různorodým dopravním prostředkům o dost pestřejší a s menším "štábem" o třech, občas čtyřech lidech je to i výrazně více dobrodružný cestopis a méně televizní show. Škoda, že je to na některých místech sestříhané zbytečně hrr a je to vidět především na finální Austrálii, která je odbytá v sotva 30 minutách. Pátou hvězdu především za epizodu v Nepálu, Vietnamu a Laosu - tyhle zážitky mají bezpochyby kluci na celý život. K česky komentované verzi mám akorát jednu výhradu: dost mě rušily voice-overy díl od dílu rozdílné hlasem i kvalitou. ()

Colchack

Charley je veľký sympaťák a baví ma "spolu s ním" cestovať po jednotlivých krajinách. Spoznáva ich históriu, kultúru, ľudí, mestá a miesta, a ako inak riadi a cestuje všemožnými dopravnými prostriedkami na svojej dlhočiznej ceste na opačný koniec zemegule. ()