Nick Cave and the Bad Seeds feat. Kylie Minogue: Where the Wild Roses Grow

(hudobný videoklip)
Hudobný / Krátkometrážny
Veľká Británia, 1995, 4:31 min

kingik odpad!

Rok 1995 byl z hudebního hlediska pěkně na hovno. Rozmach dancefloor a techno vlny narušila tahle depresivní balada démonického maníka a odkvétající krásky. Hudebně se Kylie Minogue a Nick Cave k sobě vůbec nehodili. Přesto oba dali vzniknout téhle zbytečnosti, která jen podtrhla hudební jalovost poloviny devadesátých let. Co naplat, že Cave topil Kylie tak sugestivně, když tahle písnička nebyla ani k poslechu, ani k tanci. MTV rozdýchávala svůj masivní nárůst sledovanosti, nebylo možné se téhle písni v jejím vysílání vyhnout. Cave topil Minogue na obrazovce v průměru dvacetkrát denně, až se mně ten song totál zhnusil. Ke všemu ten klip nevypadal vůbec dobře. Hnusně rozplizlá kamera dělala Cavea ještě démoničtějšího než je a Kylie starší než byla. Text byl pro angličtináře to pravé. Po všech těch běžně zpívaných anglických frázích se konečně objevil text, který se v něčem odlišoval. Ani to mě však nepřiměje udělit písničce, byť jen jedinou hvězdičku. Předně si v současnosti písničku nikdy nepustím, Nick Cave a Kylie Minogue, interpreti, které jsem nikdy nemusel, klip technicky nekvalitní s přehnaně skličujícím efektem i dopadem. Písně by měly být radostné, působit posluchači radost, ne ho svým pojetím zdeptat, až si je schopen podřezat žíly. Tenhle song mě nikdy nebavil. Ničím nezaujal. 0% ()

Aljak

Pre mňa najlepší hudobný videoklip aký bol kedy natočený. Snáď žiadny iný nevystihne tú úžasnú atmosféru samotnej pesničky a jej textu tak ako práve tento úžasný klip. Dokonalo vystihnuté! ()

Sadova302b50

Překrásný baladický „rozhovor“, skvělé barevné ladění, výborný Nick Cave a (pro mě nezvykle) také Kylie Minogue, ke které píseň až neuvěřitelně pasovala. Ostatně, někde jsem četla, že když Nick Cave tuto skladbu psal, měl v hlavě právě Kylie. Věřím tomu, je tu dokonalý soulad všeho, na co lze pomyslet. 90% ()