Ángel (Carmelo Gómez) je muž s tajemnou minulostí. Dorazí k jedné španělské vinici, kde má postřikem vyhubit škodlivý hmyz. Brzy se však zamiluje do dvou žen. První je nesmělá a nešťastně provdaná dcera majitele vinice Ángela (Emma Suárez). Druhá Mari (Silke Hornillos Klein) je milenkou muže Ángeliny. V této záplavě emocí chce Ángel nalézt svůj klid. (Tygrys)

iNKa 1104

Mrazivá atmosféra krajiny z planety Mars, kde se hodně blýská a dějí divné věci... Mystika, jiskřivá alchymie, zvláštní fluidum vyprávění, kterým Medem umí mámit, špetka kouzelných rošádových variací na závěr... Cihlově prašný opus udeřil do mých filmosvodů a ač se zdá, že se může hnedle zase vykouřit, stínky se zahnízdily a spustily zemitou chuť vína na jazýčku vah mezi uměleckou inspirací a psychologickou konspirací. ()

Hees

Zaujímavý inšpiratívny film, v ktorom sú scény aké zbožňujem a to scénky umeleckého charakteru, kde si človek môže niečo domyslieť a iný človek zas domyslieť niečo iné. Človek na svojej ceste životom musí robiť rozhodnutia a tento film je o tom, že niekedy sme proste rozpoltený, alebo sme blázni a chceme viac vecí naraz a nevieme sa rozhodnúť, lebo obe (ak sa bavíme len o rozcestí dvoch rozhodnutí) veci vyzerajú podobne, ak nie sú úplne rovnaké. Koniec nám ukazuje, že aj keď sa niekedy rozhodneme život rozhodne za nás inak. Vo filme je zopár zaujímavých odkazov a nič sa v ňom nedeje náhodne. Bohužiaľ nič ma nejako krásne neobjalo tak, aby som dal vyššie hodnotenie a nič ma tiež výrazne nedojalo. V každom prípade nad týmto filmom sa dá ešte dlho rozmýšľať. SPOILER A nad čím najviac? Nad tým ktorá žena mu je bližšia a podla čoho si jeho, ktoré ja vyberá ktorú ženu. Ono totiž sú očividné rozdiely medzi jeho dvoma osobnosťami .... vášeň či istota? KONIEC SPOILERU. Ten spoiler je len mierny, ale pre istotu. ()

DwayneJohnson

Tak už mám skoro hotovo. Teď mám na mysli všechny Medemovy filmy. Chybí už jen jeho poslední a ten nevím, jestli vůbec dám. Už i Pokoj v Římě jako by trošku pokulhával, tak nevím, uvidím. Jeho první filmy, ty jsou ale úplně jiné. Čiší z nich uvolněnost, originálnost, což je přesně případ Země. Už jsem tenhle film asi kdysi viděl a tak jsem si ho jen vychutnal znovu až do konce. Příběh, servírovaný způsobem, jakým to snad umí jen Julio a nikdo jiný. ()

Macbeth

Kamarad: "Tak na co dnes budeme koukat?" Ja: "J. Medem - Zeme" Kamarad: "Hmm, a o cem to je?" Ja: " Hlavni postava je hubic stinek" Kamarad: "Coze? O tom se da natocit film?" Ano, o tom se vazne da natocit film. Nadmiru poeticky a prodchnuty mystikou. J. Medem opet dokazuje sve kvality, v tomto neobycejnem snimku. ()

Ninkaa odpad!

Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že to celé byl jenom velký vyumělkovaný pseudfilosofický kýč. Všechny postavy jsou víceméně šablonovité a až nechutně "dobré" a všechápající. A Angel ten tomu celému cirkusu kraluje svými "andělskými vizemi" a "komplikovaností"...Jediné, co je v tomto filmu opravdu krásné, je příroda/země. Medemovy postavičky jsou na ní jen vatovou stafáží nevalné kvality a významu...Celé to navíc zavání snahou o uměleckou poetičnost, která ale vyznívá naprázdno a záhy často končí v bahně přízemnosti a chtíče...Nejspíš asi nemám ty správné buňky pro režisérovy filmy - z Milenců ze severního pólu jsem měla podobné dojmy... ()

• Ángela (Emma Suárez) má v garáži modrý sportovní vůz Alpine A110 Berlinette z roku 1968, zatímco Mari (Silke) prohání motocykl NSU Super Max 250. (ČSFD)