Hlavní hrdina (Jota) se postará o ženu, která se vybourala na motorce. Ta si nic nepamatuje, a tak Jota ženě namluví, že je její přítel a už 4 roky spolu chodí. Pojmenuje ji Liza (podle své bývalé přítelkyně Elizy, kvůli které chtěl právě spáchat sebevraždu) a odjíždí do kempu U Zrzavé veverky.... (xjane)

jojinecko

Medem je frajer, každý jeho film "žeriem" a nemám na to dať mu plný počet ani za jeho najväčšie pecky, why?!?!:) Každý jeho film je špecifický, porovnateľný jedine s jeho krajanom Pedrom. Na rozdiel od neho je menej vyzývavý, menej explicitný, viac snový a abstraktný, viac lyrický. Pedro je väčší úchylák a viac "tlačí na pílu", čo mi sedí viac, ale Mr. Julio je rovnako nesmierne zručný filmový básnik alebo maliar, ktorého vízie vždy rád vstrebávam... La Ardilla Roja nemá možno "drvivý dopad" Milencov zo Severného Pólu, ani "šokovú terapiu" a lá Chaotická Ana, ani sex a tragiku a lá Sex a Lucia...no stále je to o láske a vzťahoch, opäť INAK, opäť PÚTAVO, opäť ORIGINÁLNE a jedinečne. Espaňa amigos to skrátka vedia ako nikto iný... Každopádne si myslím, že film mohol skončiť pri scéne "v jazere", to vyústenie je pritiahnuté za vlasy...Každopádne Medemove filmy nie sú o "ráciu", ale prioritne o pocitoch, estetike a prežívaní... a preto je táto moja "výčitka" vlastne tak trochu neopodstatnená:) ()

pytlik...

Celou dobu jsem čekal, kdy Emma konečně ukáže svůj potenciál... No nakonec jsem se dočkal, ale trvalo to jen cca 2 vteřiny, takže pro mě jednoznačné zklamání. Když k tomu přidám vykonstruhovaný, nepravděpodobný a nelogický děj a několikrát opakovanou písničku jak od Evy a Vaška, víc jak dvě hvězdičky to být nemůžou. ()

misterz

Zrzavá veverka je o atmosfére, ktorú vie Julio Medem navodiť svojským spôsobom a ktorá ma vždy dostane, pričom ma vždy dokáže vtiahnuť aj do príbehu okolo postáv. Ten bol síce v tomto prípade jeden zo slabších než na aké som u tohto režiséra navyknutý, no i napriek tomu mám zo snímku dobrý dojem. Najmä vďaka tomu, že sa tu autor slušne vyhral s postavami a ich tajomnosť a nepredvídateľné chovanie ma bavili celý čas. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

Dont

Hodně "divný" film, nebo možná podobně výstižné, ale méně pejorativní označení bude neotřelý. Mysteriózní a místy i lehce erotická atmosféra, jejíž živnou půdou je především amnézie ženské hrdinky, ale též ne zrovna zřetelná minulost Joty. Herecké výkony obou hlavních představitelů jsou každopádně na vysoké úrovni. Snímek má trochu nevyrovnané tempo, po delším a trochu nezáživném úvodu přišlo pár skvělých momentů v kempu. Celkově ale musím konstatovat, že mě film nějak minul a nezanechal ve mně výraznější dojem, proto ostatně hodnotím pouze průměrným počtem tří hvězdiček. ()

Damiel

Docela dobrej blázinec, který mě hlodal v hlavě ještě asi týden potom, co jsem ho poprvé viděl. Ukázka toho, v čem tkví kouzlo filmu, který má divákovi něco říct. Kdo by u toho chtěl relaxovat, vypnout mozek a pochruopávat popcorn, tak mi ale asi neporozumí, stejně jako tomu filmu - a to já si netroufám tvrdit, že jsem mu cele porozuměl :-) ()