Před patnácti lety bylo zavražděno deset žen. Pachatel nebyl nikdy dopaden, ale nyní se objevil Lee Doo Suk se svou knihou "Já jsem vrah", ve které se k těmto vraždám přiznává. Z knihy se stává bestseller. Ale detektiv Choi Hyung Gu, který před dvěma roky vraha málem dopadl a na kterého mu zbyla dokonce památka v podobě jizvy na tváři, nevěří, že Doo Suk je pravý vrah. (andiek05)

agentmiky

Sliboval jsem si od filmu docela dost našlapanou thrillerovou podívanou, jenž by za těmi nejlepšími filmovými fláky z Jižní Korey ve výsledku ani nemusela zaostávat. Jo, skutek utek. První polovina tedy za mě žalostně průměrná, nudná, místy až tragicky špatná. Hlavní vyšetřovatel mě v těch nejvypjatějších scénách vůbec nepřesvědčoval, antagonista také neměl moc co hrát. Po připočtení té ztřeštěné skupinky pozůstalých všech obětí, jenž hlavního vraha chtěli sejmout a pomstit tak své blízké, k tomu všemu ostatnímu spíš film spadal do kategorie parodie. Už jen první záběr té ženy s kuší, co prostřelila šípem hada....Nevím, kde se autoři inspirovali či jestli s tím přišel na světlo někdo z týmu, ale působilo to dost komicky. Druhá půlka a hlavně závěrečná třetina trochu film zachránily, když se objevil na place další podezřelý, který tvrdil, že za ty promlčené sériové vraždy je odpovědný on sám. Bez té nadupané koncovky by to byl průser jak vrata. Za mě dávám 50 % ()

Flipnic

Tohle asi rozdejchá jako celek málokdo ... A kdo nemusí Asii tak už asi vůbec ne. Tak šílenej mix žánrů jsem už fakt roky neviděl a to ani v Korejský produkci. Film, který působí jako akční krimi thriller se neuvěřitelně rychle žene celé dvě hodiny kupředu a střídá romantické, dramatické, rodinné, milostné a zejména komediální prvky jak na běžícímpáse. Akce neuvěřitelná a to myslím tentokrát opravdu opakuju znovu: "AKCE NEUVĚŘITELNÁ"!!! Spousta důležitých postav, překroucení děje několikrát ve spirále, no mazec největší tohleto!!! :-)) Každopádně se mi to fakt líbilo, to za prvé, a nejlepší je stejně úplnej začátek, akční střet dvou úhlavních nepřátel - honička v dešti a souboje, fakt super choreografie!!! ()

JASON_X

Tušil jsem nějakou levárnu na diváka, s oním celebritním, médii i občany milovaným sériovým vrahem (kdo by nevzpomněl na Stoneovy Natural Born Killers), ale ono to rozuzlení nakonec nebylo zase až tak převratné, jak jsem očekával. Celkově mě ale tentokrát zklamala filmová forma, která mi připomínala spíš všelijaké japonské bizarní taškařice, než obyklou korejskou vážnost, střídmost a syrovost, které mám na jejich filmech tolik rád. Jediná postava, která mi kromě detektiva Choie sedla, byla smrtelně vážná matka-mstitelka, jinak samí šašci, kašpaři a klauni. Film je sice nadprůměrně kvalitní po všech stránkách, a pokud ho "uchopíte" jako na nadsázku bohatou frašku, tak určitě nebudete zklamaní, ovšem já si od "mých" Korejců žádám něco úplně jiného. ()

Tsukikage

Je to fakt divnej film. Celou dobu jsem přemýšlel, kdyby si ten námět vzal někdo jako park wook chen, tak by z toho vzniklo veledílo snad ještě lepší než old boy, ale v tomhle provedení fakt nevím, co si mám myslet. Kdyby to byl víc thriller a drama, vždyť ty části s únosem a oběťma byly skoro komedie, šílená honička jako z kobry jedenáct. To co podtrhuje thriller je realita, to je to čeho se děsíme, co nás napíná. Je-li to natočeno realně tak to tak i cítíme. Prvotní honička tak skutečně natočená byla a byla super, ale to další... Vlastně až na konci pochopíte o čem to teda vlastně celý je. Přitom ten námět je tak geniální. Skrývá to v sobě další malé nápady, které by vystačili na vlastní celovečerák např. jak může mít v civilizované společnosti přiznaný vrah svůj fanklub, to je tak silný motiv. A celá ta věc s promlčecí lhůtou je geniální, ale ztvárnění je podivné a subreálné. ()

DaViD´82

Zápletka nepopiratelně nepostrádá nápad, zajímavý vývoj i pointu a čistě jako thriller by ve správných rukách (ano, Chan-wook Park se může přestat hlásit) nabízela dostatek materiálu, aby se z ní stala žánrová klasika. Jenže… Jenže tomu tak není, protože je to naprosto zmrveno přepálenými, nesmyslnými a dlouhými akčními CGI „vyšperkovanými“ eskapádami (za ty hady by si měl jít někdo sednout za katr) s tak nepřehledně rozklepanou kamerou, že by z toho i epilepsie dostala epileptický záchvat. Jihokorejci rádi experimentují se zdánlivě neslučitelným a mnohdy jim to i vyjde. Toto však není ten případ, protože to nefunguje ani jako temný mrazivý thriller a ani jako přiblblý přepálený blockbusterový akčňák. A tuplem to pak nefunguje pospolu jako součást jednoho filmu. ()