MacGyver

• USA MacGyver
USA, (2016–2021), 69 h 21 min (Minutáž: 40–60 min)

Tvorcovia:

Peter M. Lenkov

Hudba:

Keith Power

Lucas Till, Addison Timlin, George Eads, Joshua Boone, Sandrine Holt, Ruman Kazi, Tristin Mays, Bianca Malinowski, Amy Acker, Billy Blair, Carlos Guerrero (viac)

Angus ‚Mac‘ MacGyver (Lucas Till) využíva svoje neobyčajné schopnosti pri plnení úloh pre americkú vládu a zachraňuje životy ľudí, ktorí sa ocitnú v nebezpečných situáciách. Ako špecialista pre extrémne náročné úlohy marí zločinné plány zloduchov, zachraňuje životy, zabraňuje globálnym pohromám či ekologickým katastrofám. Ako to dokáže? Stačia mu na to fenomenálne znalosti zákonov fyziky a chémie, ktoré dokáže jednoducho, efektívne a prakticky využiť v reálnom živote. Spolu so svojim tímom - bývalým agentom CIA Jackom Daltonom (George Eads), detektívkou Patriciou Thortonovou (Sandrine Holtová) a počítačovou špecialistkou, hackerkou Riley Davisovou (Tristin Maysová), pracuje pre agentúru Phoenix Foundation a plní riskantné misie po celom svete. Vo svojom rodnom meste je však Mac iba obyčajným chalanom, ktorý sa priatelí so svojím ambicióznym spolubývajúcim, Wiltom Bozerom (Justin Hires). (TV JOJ)

noriaki

Eh, já původního MacGyvera taky nemám dvakrát rád, ale scenáristé a režiséři téhle hrůzy k němu nejspíš cítí trýznivou nenávist. Jenom tak si vysvětluju, proč z konceptu vyškrtali všechno dobré a pak do světě vypustili tuhle pokřivenou parodii. Že chybí ikonická znělka, to jsem jim s těžkým srdcem odpustil, že je úvodní postava arogantní hejsek přitahující pěsti opilců, s tím už jsem se smiřoval hůř. Ale že zmizely scény ryzí improvizace a byly nahrazeny jakýmisi instruktážními videi - dokonce s doprovodným komentářem, a stejně toho trotla musí zachraňovat deus ex machina, tak přes to vlak nejede. Postavy jsou vesměs nesympatické, absolutně ploché a namistrované. Děj epizod tomu odpovídá. Je hloupý až za roh a naivní i na osmdesátá léta. Viděno sedm dílů, pak jsem ztratil nervy a víru v lidstvo. ()

Morholt

Z původního seriálu jsem viděl kdysi jen pár dílů, takže jsem ho nepovažoval za nedotknutelný, což se mělo v případě sledování remaku jevit jako výhoda. Ale nejevilo. Po prvním díle jsem si říkal, že je to tak blbé, až by to mohlo být zábavné. Sice tu byli špatní a prkenní herci, mizerné triky a vyloženě trapné hlášky, ale pořád se něco dělo. Druhý díl už byl o poznání horší a dělalo mi potíže se vůbec dodívat a ten třetí už jsem do konce nevydržel. 10% za úvodní epizodu. ()

JohnCZ

Nový Macgyver na mě působí úplně stejně jako remake Knight Ridera. S původním seriálem to nemá nic společného, ale rozhodně to není špatný počin. Je to vlastně úplně oddychový levný akční seriál, spíše epizodicky laděný, který klade důraz na buddy chemii mezi členy týmu (zatímco původní Mac operoval spíše sám na vlastní pěst). Rozhodně nesouhlasím s tím, že by to byla nekoukatelná sračka. To vskutku není. Jen má tu smůlu, že se nazývá MacGyver. Je to sice naivní, občas nereálné, často dost studiové (třeba ta tragická papundeklová kulisa Amsterdamu v první sérii) ale taky příjemně dobromyslné, chytlavé a co se týče vynálezů, tak i docela nápadité. V dalších sériích se ustálila i zprvu dost pochybná vizuální stránka a i když nikdy nevybočí ze škatulky levného oddychového seriálu, díky v podstatě nulové provázanosti napříč epizodami a sympatickému týmu je to oddychovka jako stvořená na průběžné sledování - třeba jako výplňovka volného času mezi jinými seriály. V páté sérii to malinko ztrácelo dech - jednak mě štval naprosto zbytečný romanticky trojúhelník a jednak to tvůrci dost přeháněli se samoúčelně zakomponovanou liberální propagandou, která občas do děje vůbec nezapadala a působila nepříjemně nuceně - ale samotné lehce dojemné finále to hezky vynahradilo. ()

Tony.cs

Nový MacGyver je přesně to, co jsem čekal. Špionážní, akční a celkem chytrý. Jestli chcete osmdesátkového Maca tak fajn, ale pro mě je tohle stará záležitost v moderním kabátě. Stejně jako u Knight Ridera ... vy čekáte něco podobného, co dnes ale neustojí mladý divák, který nezná starý seriál. Kdybych teď hodnotil, po dvou dílech, bez váhání bych dal pět, protože to splňuje svůj účel: Baví to. A to slušně. Dokonce hodně slušně... Po třetím díle hodnotím. Není to starý MacGyver, Till nemá Richardovo charisma. Ale stále je to celkem nápaditý, naivní a dobromyslný seriál. Takový byl starý Mac. A Dalton celkem solidně hlásí. Nicméně podobnost s původním seriálem je mizivá. Je tu více akce, vše se týká jen špionáží a vykreslení charakterů není tak dokonalé. Také obsazení starých známých postav mi někdy pije krev (např. Penny Parkerová). Nicméně mezi všemi těmi kriminálkami mě to potěšilo. Protože i když je to neoriginální, trochu v tom cítím novou krev. A humor mi sedl. Za mě? Pokračuji ve sledování... Aktualizace po šestém díle: se starým MacGyverem to nemá mnoho společného. Ale je to akční, vtipné i napínavé. Postavy mají společná jen jména, a seriál s původní sérií jen těch pár Macových vychytávek. Ale jinak? Za mě prostě jo!.. ovšem po odchodu Jacka se vytratila spousta buddy humoru a seriál tím dost ztratil. Ve čtvrté sérii se už MacGyver chová podivně. Co seriál měl z původního počinu, dávno ztratil a já si stojím za tím, že to je ztráta Jacka Daltona. Ta chemie mezi ním a Macem prostě byla znát. ()

kombajn

zapletka s macgyverovou kolegyni je vam jasna ve chvili, kdy ji sejmou... neco tak predvidatelneho jsem dlouho nevidel... a taky to neni macgyver... :) ()

sir-dave

Jestli se ještě někdo rozhoduje, má lepší si pustit několikrát viděný díl starého Maca než tohle. Vypadá to spíš jako pokračování Populární mechaniky pro děti bez Elishy. Všudypřítomné otravné popisky, co se bude dít, jak pro studenty chemie na ZŠ. Je tam Jack Dalton, Macgyver nepoužívá zbraně, ale oldschoolový nádech je samozřejmě pryč, za to akčních levných triků docela dost. Ani nevím zda to je prequel, sequel nebo co vlastně.. 2 hvězdy z lítosti, druhá řada by mě docela překvapila. ()

jasiska

Veľmi som sa tešila na to, že zo skvelého potenciálu originál MacGyvera urobia parádneho nového. Bohužiaľ, zázrak sa nekoná. Hrozne napísaný scenár nezachráni ani fešák hlavný hrdina a parádičkové špiónštiny. Seriál je plný trápnych ničím nezmiernenych klišé a celé to má nádych trikrát prevarených Charlie's Angels (seriálu). Aj ja, čo obyčajne až tak neriešim, ako mal byť konkrétny príbeh napísaný, som si v hlave prepisovala dej tak, aby to bolo stráviteľné. Celá atraktivita MacGyvera ako postavy vďaka jeho zostrojovania urýchľovačov častíc z hovna a gumičky preto absolútne zapadla za závoj podpriemernosti. ()

toi-toi

Till sa snaží byť Anderson, hudba ostala takmer rovnaká, Macove monológy ostali a žiaľ aj efekty majú rovnakú, ak nie horšiu, úroveň. Má to feeling pôvodného seriálu, no pôsobí to výrazne hlúpejšie a okatejšie (njn, lebo zastaviť roztavený nukleárny reaktor čokoládou bolo v pohode). Macov tým skôr zavadzia ako pomáha, dokonca Eads zahral asi najotravnejšieho podržtašku. Hires je tam asi len vrámci oslovenie afroameričanov a bol dopísaný počas natáčania, sexi hackerka nesmie chýbať, ako už je zvykom v nových seriáloch. Najhoršie (rozumej najviac ma to štvalo) zo všetkého však je, že Macovo krstné meno v prvých pár dieloch zaznie viac krát ako v celom pôvodnom seriály dokopy. ()

kujon odpad!

Vydržel jsem to asi 15 minut a můžu směle prohlásit, že je to neskutečná sračka a už nikdy se na to nepodívám. ()

Rapaport

Jsem velkým fanouškem původního a jediného! Macgyvera. Když jsem slyšel, že se má točit remake, zděsil jsem se. Některé postavy nejdou zremakovat. Přesto jsem byl přinucen se podívat aspoň na první díl, abych ho tady mohl ohodnotit. Přesně jak jsem čekal. Od prvních minut jsem byl v přesvědčení,že jsem spíš o mix Jamese Bonda a Mission Impossible. Macgyver hned prozradil své křestní jméno a jaký je to vlastěn borec. Pak přišel Jack Dalton, akční sekáč co trefí mouchu v letu a z Petera Thortona udělali ženskou. Všudypřítomná hudba jen utvrzuje v přesvědčení,že zremakovali seriál pod špatným názvem. Popisky u jednotlivých "macgyverismů" působí dost rušivě. Speciální efekty pravděpodobně tvořil stejný tým co Sharknado. Zkrátka a dobře. Pokud by se seriál jmenoval jinak, byl by to ucházejicí akční seroš, co jich televize plive dvacet do tuctu každý rok. Ale takhle je to zbytečný pokus jak zničit jednu televizní ikonu. Jedna hvězda za to že tento nový nesympatický "mac" dokázal doběhnout po vlastních startující letadlo. ()

rolly

uff, tak tento ultramoderny, prehypeovany Mac bol az prilis velky upgrade na stareho dobreho osemdesiatkoveho MacGyvera. Stratilo to uplne svoje caro a charizma RDA sa s novym hlavnym protagonistom uplne vytratila. Tento remake nemal nikdy vzniknut. ()

jokino odpad!

Nechápem, prečo má niekto neustále nutkanie robiť remake-i, zo starých dobrých úspešných klasík..? Videl som až 1 diel z tohto "úžasného" nového počinu a ďakujem, už nikdy viac.. Všetko je len totálne umelé, škoda reči. ()

blazma

Za mě super. Nechci porovnávat s původním nositelem seriálu, protože to vyloženě není remake. Je to prostě alternativní realita toho jak by mohl MacGyver vypadat kdyby vznikl až později než reálně vznikl. Není to ostuda, není to ani masterpiece. Je to něco mezi tím a rozhodně to nenudí. ()

imaginer21

Roztěkané, plytké, hodně se tam běhá. I přes to, že jsem skalním fanouškem původního seriálu, nechtěl jsem být kritický a naopak se na to podívat pohledem dnešního diváka. Ale je-li dnešní divák z pohledu tvůrců spokojený s lacinou eye-candy akcí a stokrát omílanou dialogovou vatou, je nanejvýš smutné, že se to muselo vnutit i do překopávky kultovního seriálu. Představte si třeba Akta X, ve kterých nový Mulder se Scullyovou už od začátku ví, kde jsou mimozemšťané a kdo stojí za konspirací, pořád se jen honí dopředu vítězně za emzáky a všechny ty drobnůstky ve vyšetřování už za ně dělá IT technologie alá NCIS nebo CSI. Posun v technologii je značný a určuje i požadavky dnešního diváka, ale já v tom nevidím nezbytný důvod, proč reinkarnovat (a vpodstatě zevšednit po boku ostatních tech-kriminálek) kdysi a i dnes uznávanou seriálovou klasiku. Jedinou zajímavou, ale stále (i když jen po dvou shlédnutých dílech, takže s rezervou) nevyužitou postavou je Jack Dalton, a to jen proto, že George Eads má po CSI konečně roli s trochu odlehčené povahy a kupodivu potvrzuje po vážnějších notách z Vegas, že charizma opravdu má. Hádám, že to řídké, ale příjemné pomrkávání na původní seriál má na svědomí Lee David Zlotoff. Snad prosadí více "lidských" prvků. Jinak fakt zbytečná snaha, bohužel. Edit: Neprosadí. Naopak George Eads ze sebe dělá blbce, aby se snížil před beztak nudným titulním hrdinou. A dialogy jakoby sypaly z povinnosti vyplnit jinou nudou tu běžnou nudu. Stahuji na 1*, kterou nechávám pro snahu divákovi aspoň trošku nahlédnout do MacGyverovy kuchařky nápadů (i když mnoho jsme už viděli jinde, ne-li v původním originále). ()

Teron

Původního Maca jsem nikdy nesledoval systematicky a pamatuju si jen celovečeráky. S touhle verzí naprosto nemám problém - tým funguje, zápletky a řešení neurazí, trochu lepší pohled do macgyverování díky popiskům a rozdělení obrazu...takže jako špionážní high i low tech oddechovka to naprosto plní svůj účel a víc od toho nepožaduju. ()

B.e.r.n.y

Tak v tomhle případě hodnocení doopravdy nechápu... Jasně, starý MacGyver to není. Hlavně Andersonovo charisma chybí, stejně tak boží úvodní znělka. Ale myslím, že Andersona v seriálu mít obsazeného ani nechcete. (Pokud tedy jste v obraze a víte jak Anderson v roce 2016 vypadal a stále vypadá... Troufám si tvrdit, že tady by ani sebenabušenější charisma nic nezmohlo.) Počin stále chrlí skvělou, nejen špionážní, atmosféru a styl. Parádní improvizace nejinak. Ty jsou navíc ještě doplněné komentáři, takže technicky založení jedinci s vůlí učit se novým věcem si polabuží. Ale jak vidím, tak seriál zatím sledovala převážně jen ta druhá strana barikády... 90% ()

Pavlo odpad!

Tak toto je výsmech klasiky - aspoň keby to malo iný názov. Také stupidity v seriály som dlho nevidel (verím, že už neuvidím). Herci ako keby ani nehrali (žeby toto robili počas svojej dovolenky?) a tie jeho nápady a "vynálezy" nie sú moc logické a pôsobia skôr smiešne než ozajstne. Dej je dosť lacný, ako keby to písala Steelová. Jeden nedopozeraný diel a už viem, že to nikdy viac nepozriem. ()

Kopřivák odpad!

Tedy ani původní seriál není zrovna hvězdou, ale hlavní hrdina byl takovej krásně MirkoDušínovsky skromnej. Tohle je akčňák s namyšleným týpkem jako hrdinou. Jediný, co bych ocenil je taková "fyzika hrou", ale na to mi asi stačí youtube a fyzika hrou. ()

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

24.09.2019

Po rebootech Čarodějek, MacGyvera a Magnuma došla konečně řada i na legendárního Walkera, Texas Rangera. Hrdina, jenž pro kop z otočky nikdy nešel příliš daleko a z Chucka Norrise učinil kultovní… (viac)