The Man Who Loved Flowers

Krátkometrážny / Horor / Thriller
Kanada, 2010, 9 min

Predloha:

Stephen King (kniha)

Pri krátkej návšteve pouličného stánku s kvetinami si mladý muž kúpi tucet ruží, ktoré sa rozhodne darovať láske svojho života - žene menom Norma. Nič však nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá a nevinná kytica bielych ruží je v skutočnosti kyticou určenou na hrob. (Kadas97)

Jezinka.Jezinka

Povídka plná tajemna a napětí a také krásných květin - to by to mělo být. Pravda je taková, že kdyby nechali jen tu úvodní a závěrečnou písničku a pohled na ty růže, bylo by to dílo o 100% lepší. ()

SOLOM.

Stephen King napsal mnoho skvělých knih a příběhů, ale ne všechny co byly zfilmovány, se povedly. Tento krátkometrážní kousek zůstal stát někde vpůli cesty za úspěchem. Je z toho cítit zvláštní atmosféra, ale jen v první polovině snímku. Jakoby se Christopher Harrison snažil diváka „uhranout“ pěknou melodií a květinami, ale po scéně s havranem z toho začalo všechno dobré vyprchávat. Konec mi připadal hodně uspěchaný, ale na to zřejmě nezbyli peníze. 50% ()

smetyl

Tohle je čistá, křišťálová kinematografie. Hned úvod zfilmované povídky z pera krále hororů Stephena Kinga je dokonalost. Příjemná hudba, příjemně vypadající děti, usměvaví policajt. A pak se záběr přehoupne na usměvavého chlapce v obleku. Podlehne výzvám prodejce květin a zakoupí kytici bílých růží. Všechno stále běží v poklidu. Nenucené úsměvy a příjemná hudba kolem. Jenže to se zvrtne, když dojde k předávce květin. Chlapík, zjevně nějak narušený, pokládá všechny ženy za svou milovanou "Normu". Klame vzhledem a není tím, za co bychom ho považovali. Klame vzhledem stejně jako celý kraťas, jehož příjemnost nenaruší ani Kingovský závěr. Tahle nenucená ironie brutality se mi moc zamlouvá. Za mě skvělé převedení výborné povídky. http://www.youtube.com/watch?v=9s0O30DFBWs ()

tron

Výborný soundtrack, vcelku sympatický hlavný hrdina a úderný koniec, ktorý asi nečakal nikto, kto nečítal poviedku Stephena Kinga. Fajn kraťas. Nič náročné, ale inak OK. ()

• Film je natočený podľa poviedky "Muž, který miloval květiny", ktorá vyšla v súbore poviedok "Noční směna". (Kadas97)