Když se s 20letým Joshem rozejde jeho dívka, zjistí, že je vlastně gay, najde si atraktivní známost a nastěhuje se k němu i se svou matku, která má sebevražedné sklony. (Netflix)

easaque

-3* pro 1.sérii, 1* pro druhou tento zatím vysoce hodnocený australský gay sitcom jsem si nemohl nechat ujít. Zatím jsem však s jejím hodnocením po první sérii rozpačitý. Nic výjimečného na něm nevidím, ale aspoň se občas dobře zasměju. Postavy jsou buď hodně pubertální a nebo ujeté. To druhé mi většinou nevadí, ale tady za tím necítím žádný přidaný potenciál a ani žádná mi nepřijde blízká. /// Tak jsem zkusil i druhou sérii a musím konstatovat po třech dílech, že se na to nedá dál dívat. Postavy se chovají furt stejně divně a nepochopitelně, dialogy jsou hrozné a už je to spíš k pláči. Pokud je hlavní postava nejnudnější a humor vychází spíš z vedlejších charakterů, tak bude asi někde problém. A už nemám sílu to dál zkoumat. GAY OVER! [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Mikah

Sice mi trvalo se do toho dostat, ale nakonec je z toho jeden ze seriálů, po jejichž skončení přemýšlím, co se svým životem, a marně se snažím najít něco podobně dobrého, co by mi v životě zaplnilo vzniklé prázdné místo. Vtipné, milé, emotivní. ()

Lucka.S

Please Like Me mě chytlo hned po prvním díle. Tento komediální seriál je natočený podle námětu a scénáře Joshe Thomase a má částečně autobiografický charakter. Je legrační svým jedinečným způsobem, ale někdy také smutný a dojemný. Skvěle napsané i zahrané! ()

haluska11

quirky seriál o trampotách gaye s psychotickou matkou a podivným spolubydlícím pohladí na duši kombem deprese a humoru. upřímně, viděla jsem to dávno, a pamatuju si jen scénku, kde josh zabije slepici, kterou pojmenoval Adele, a pak si u pohřbu/vývaru s kámošema zpívají someone like you. pokud vás nepřesvědčí tohle, tak asi nic. 4/5 ()

Babous

Seriál, který ukazuje že i gay tematiku lze uchopit se smyslem pro humor, nadhledem a lehkostí. Ne že bych se u toho smíchy popadal, ale je to velice milé a upřímné. ()

santiamén

Z australských seriálů, zdá se mi, vždycky vyleze takový nemastný neslaný průměr. Please Like Me na mě působí jako poněkud křečovitá snaha vytvořit správně ulítlé charaktery, ale kupodivu jsou do jednoho naprosto nezajímaví. Pokud se mělo jednat o jakousi parodii na telenovely (homosexualita, deprese a pokusy o sebevraždu, předstírané těhotenství), něco se tvůrcům nepovedlo. ()

Bukk

To je něco tak krásnýho vidět po několika mých celkem občas depresivních seriálech takovou lehkou chuťovku, která prostě pobaví svým zvláštním awkward způsobem (což mi připomíná, jak se Josh zmínil, že prvně nechápal, proč lidi používají s jeho seriálem slovo awkward, když pro něj to jsou věci ze života, tedy normální :D). Fakt jsem teď celá rozjařená jak to tu píšu, když si na to vzpomenu.A Wade mi fakt připomíná Hugh Granta. Je to dobře? A v půlce druhé sezóny můžu říct, že jsem zase totálně v tom, to jak si John píše roli, aby mohl líbat cool guys, snad zatím nejvtipnější díl sérié s křídly, mámina story line...Ohhhhh a teďkom jsme u třetí série. A první díl byl fakt tak moc relatable a zabijácký, až teď mi dochází, jak takovej seriál člověku prostě chybí. ()

Košoun

Vlastně vůbec nevím, jak jsem na tento seriál narazil, ale jsem rozhodně rád, že se tak stalo! Za 3 dny jsem zhltnul první dvě série a musím říct, že jsem se dlouho takto u žádného seriálu nebavil a neodreagoval. Josh Thomas je skvělý, jeho cynický a emočně odměřený humor/charakter mi 100% sedne. Zápletky, ač jsou v podstatě zcela nezajímavé a klišoidní, jak život sám nabízí, tak jsou tak svižně a civilně zpracované, že budete mít po třech epizodách pocit, že postavy ze seriálu znáte celý život. Kromě hlavního hrdiny za zmínku stojí psychotická Niamh (Nikita Leigh-Pritchard) a geniálně vlezlý sexy Geoffrey (Wade Briggs), který byl bohužel jen v první sérii. Prostě Plese Like Me je pro mě komediální seriál, který i přes svou neznámost válcuje v bezprostřednosti a nadhledu mnoho jiných komediálně-dramatických seriálů. Určitě všem doporučuji vyzkoušet, i když to jistě nebude šálek kávy všech diváků... ()

Herriotka9

I'll be fiiiiiiine, yeah yeah yeah yeah!!! Ale titulní písnička není to jediné, co mě na tomhle seriálu chytlo. Perfektně napsaný scénář (:*****), skvělé komediální, ale i vážné momenty, prostě život. Taky díky tomu, že nestaví jenom na hlavní postavě, ale dává prostor i těm "vedlejším" (Tom & Niamph forever :D) Celý jsem ho skoukla během 2 týdnů a trošku toho lituju, protože takových věcí tu zatím moc není. Snad třetí série ;D ()

voldemorf

Realistické dialogy, uvěřitelné reakce a chování postav v různých situacích. Zkrátka ta správná poetika trapnosti. Líbí se mi, že nejde o coming-out story, ani o hledání pravé lásky. Josh hledá především sám sebe. Je to jedna z těch postav, které jsou tak nechutně uvěřitelně nesympatičtí, plní chyb a lidskosti, že si je nakonec musíte zamilovat. Ve druhé sérii prošel vnitřním vývojem, pomaloučku se učí dospívat, myslet na druhé a čelit odpovědnosti. Bonusové body za úžasný smysl pro humor, které tento seriál rozhodně má. Těším se na třetí sérii. ()

Eseter

Tenhle seriál jsem slupla jak malinu a nevím, jestli si to úplně zasloužil! Téma je úžasné a bavilo mě, Josh mě ale někdy pěkně štval a všechny postavy někdy zněli děsně uměle, jako by je jen někdo napsal (čím to bude, že). Jindy to ale byla velká sranda, i když zápletky jednotlivých dílů mnohdy nejsou vůbec originální, přesto je to takové roztomilé. ()