Pomsta netvora

• USA Revenge of the Creature (viac)

Desivý netvor z Čiernej lagúny nezahynul, ale vracia sa v ešte epickejšom príbehu. Hneď na začiatku ho zajmú ľudia a odvezú ho do floridského výskumného centra, kde ho podrobne skúmajú. Príšerina prirodzenosť sa nezaprie a v priebehu krátkej chvíle sa zamiluje do začínajúcej a zároveň očarujúcej vedeckej pracovníčky Helen Dobsonovej. Hoci sa mu podarí pretrhnúť putá a utiecť do mora, neprestane na svoju vyvolenú myslieť a chce ju za každú cenu získať pre seba. (macclain)

Anderton

Dvojka podľa mňa v ničom za jednotkou nezaostáva, nemá síce tak súdržnú atmosféru jedného klaustrofobického miesta v Amazónii, zato ponúka široké spektrum lokalít. Džungľa, zábavný park, mesto. Arnold bol vysoko zručným režisérom, čo potvrdil aj v tomto diele a je dosť škoda, že nenabral, respektíve štúdio nenabralo odvahu zakončiť film tak, ako by bolo logické. Myšlienkovo sa téma osamoteného rybieho muža rozrastá o ďalšie aspekty nielen jeho údelu, ale aj spoločenského života 50. rokov. ()

Goldbeater

Všechno napětí, atmosféra a originalita prvního filmu absolutně vymizela a zdejší scénář snad dávala dohromady cvičená opice. K hororu už to má vážně moc daleko a nezachrání to ani pár slušných hlášek, nebo několik vteřin mladého Clinta Eastwooda mezi laboratorními myšmi. Pro mě docela zklamání, čekal jsem o dost důstojnější pokračování plnohodnotného Netvora z Černé laguny. ()

tron

„Tá beštia je silnejšia, ako evolúcia.“ Hoci „staré“ horory nemusím, prvý Netvor z Čiernej lagúny ma nečakane bavil, od fajn hercov cez sympatickú dobrodružnú atmosféru po príjemnú masku netvora a krásnu divočinu Amazonky. Dvojku nakrútil Jack Arnold len rok po nej. Je to „klasické“ pokračovanie: ak necháme bokom atmosférický amazonský prológ, tak nám zostane už len „zvyšok: udýchaný, bez prekvapenia, rozťahaný. Niektorí zúfalí distribútori s odstupom desaťročí nudne zaspatú snímku reklamujú z posledných síl aspoň na základe „prvej úlohy Clinta Eastwooda“. Kto ho objaví, je dobrý. Príbeh slabý, ustavične burácajúca hudba tiež nenadchla. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,100,000Tržby Celosvetovo $1,100,000▐ Už ničím prekvapivé pokračovanie ale aj tak si to dokáže udržať slušnú pozornosť diváka, nechýba tu troška napätia, dobré masky, kamera a ten netvor si vytvoril v svojej prezentácii osobnosť-charakter. /60%/ ()

Němi

Vědci / dobrodruzi uloví v džungli monstrum, odvezou ho do civilizace, kde se z něj stane atrakce. Monstrum se zde zamiluje do blondýnky, uprchne, vydá se jí hledat... a když se jí konečně zmocní, je na útěku s ní zastřeleno. __ Ne, to nebyl King Kong, ale Arnoldův plagiát "Revenge of the Creature" s tím, že nejzásadnější rozdíl je pouze v béčkovém pojetí charakteru hlavního monstra a samozřejmě značné naivity universalovského monster-hororu. Místy je tím film zábavný, i tak ale skromných 85 minut stopáže působí veelmi rozvlekle. __ (Eastwood ve své minutové roli předvede, jak moc je lepší režisér než herec) ()

• Uvádza sa, že ide o najlepšie zarábajúci film z trilógie. (westerns)
  • V prvom dieli Creature from the Black Lagoon (1954) bol oblek netvora vytvorený tak, aby zadržiaval vzduch, takže keď bol netvor pod vodou, nevznikali žiadne bubliny. Aby sa ušetrili peniaze a zabezpečil sa vzduch pre kaskadéra v podvodných sekvenciách, dizajn obleku bol zmenený tak, aby umožňoval hadici pumpovať vzduch k hercovi. V dôsledku toho je možné vidieť, že z rôznych častí obleku vychádzajú bubliny. (westerns)
  • Film měl svou DVD premiéru v České republice až 55 let poté, co byl oficiálně uveden do světa. (ČSFD)