Žltá ponorka

(festivalový názov)
  • Česko Žlutá ponorka (viac)

Zem Peprónia bola mierumilovnou krajinou, v ktorej boli ľudia vždy usmiaty, a kde vždy hrala hudba. Ale iba dovtedy, kým ich nenapadli modrí hnusáci, ktorí zjavne o ničom takom, ako „modrá je dobrá“ nepočuli, a neuvrhli ich do zúfalstva. Kapitán Fred je preto vyslaný, aby sa v žltej ponorke vypravil do sveta a našiel záchrancov. Tak sa Fred dostane až do Liverpoolu, kde nájde Johna, Paula, Georgea a Ringa, ktorí sa rozhodnú mu pomôcť. Cesta do Peprónie však bude dlhá, náročná a plná bizarných postavičiek a psychedelických výjavov. Na jej konci však Beatlesáci ukážu hnusákom, že všetko čo potrebujeme je láska. (pivo)

Aquarius

Veľmi originálne surrealistické dúhové obrazy, volný prúd vedomia zachytený do celuloidu (trochu to pripomína Giliamove animáky) a k tomu vynikajúca hudba a občas aj vtipné hlášky (dostali ma tie flegmatické komentáre ktoré akoby chlapci nahrávali na kazeťák medzi tretím a štvrtým práskom ;-). Ťažko si potom sťažovať na nesúrodosť alebo trápny dej. Vážne ma to milo prekvapilo! ()

FireTight

Hippiesácká doba vrcholila a společně s ní ke všem fanouškům Beatles připutovala i tahle hudební komedie. Vůbec nehodlám řešit, jestli o tom samotní Beatles věděli nebo jestli hlasy kreslených postaviček patří někomu jinému, tenhle film je zkrátka ta správná psychedelická úleťárna, která nepostrádá zajímavou příběhovou variaci na "zachraň svět", humor, parodii, neobvyklou animaci, spoustu skvělých písniček a hlavně Žlutou ponorku! Já osobně jsem se sice k tomuhle filmu dostal až více než čtyřicet let po jeho premiéře, ale i tak jde o můj pravděpodobně nejoblíbenější film se skupinou Beatles v hlavní roli. Vždyť už jenom za "klip" ke skladbě Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band bych dal autorům pět hvězdiček (a metál k tomu) a to mluvím o pouhých čtyřech minutách celého filmu! ()

ondrech

Nejsem fanousek Beatles, ale jsem velky milovnik naprostych psycharen. A tohle je drsne, naprosto barevne animace, ktere jsou trosku podobne tem z Monty Pythonu, trosku podobne animacim z prvnich Basniku. A hudba Beatles je fajn, bavil jsem se paradne a fantazie tvurcu(mam diru v kapse) se mi proste zamlouvala totalne, az tedy na posledni zaber, kdy jsou vsichni v realu, uz nemaj takovej smrnc... ale i tak pet hvezd. ()

giblma

Skvělé spojení výtvarně dobře pojatých surrealistických scén (ukažte někomu jediný obrázek z tohoto filmu a snímek bude indentifikován) a hudby z nejlepšího období Beatles. Je to ale zbytečně dlouhé. Krásno přestane bavit i toho největšího estéta asi do hodiny a scény mezi písněmi by mohly být mnohem rychlejší co se týče posunu děje. Každopádně v omámeném stavu to funguje perfektně a ani ta stopáž pak nevadí. ()

Opsha

Tohle bylo těžké rozhodnutí, ale už nechci plýtvat pětihvězdičková hodnocení. Přece jen , v první třetině (tj. před setkáním s Jeremym/Hillarym/Boobsem) jsem se trochu nudil a Beatles tu tak trochu vypadají jako přiteplení křečci. Ale jinak samá pozitva. Scény boje s "blue meanies" jsou na šest hvězdiček, stějně jako kterákoli scéna s Nowhere Manem. Inu, občas se hodí i díra v kapse... P.S. Příště to chci vidět s přáteli a nejmenovanou rostlinou. ()

• Popěvek "All Together Now" je ve filmu slyšet sedmadvecetkrát v šesti jazykových formách. Dokonce i v sanskrtu. (Terva)
  • Skladba Hey, Bulldog byla podle samotných členů skupiny jen jakýmsi "odpadem z natáčení". Lennon ji hodnotil jako "nicneříkající odvaz", Paul jako legrácku podobnou samotné Yellow Submarine. (Robbi)
  • V roce 2009 byl ohlášen plán vytvořit 3D remake filmu. Práce se měl chopit Robert Zemeckis, avšak roku 2010 se od plánů upustilo. (Terva)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme

21.08.2009

Dost bylo válek na vzdálených planetách (doufám, že vás teaser na Avatara příliš nezklamal), pojďme si trochu zatančit a zazpívat ;-). Tento týden se vynořily tři hudební projekty, které stojí za… (viac)