Mladý terorista bojuje proti ruskému útlaku své země. Jeho sebevražednou misi ale překazí silná sněhová bouře. Místo toho, aby vyhodil do vzduchu letadlo plné nevinných lidí na cestě z Moskvy do Madridu, musí čekat společně se svými spolucestujícími v ruském hotelu na lepší počasí. Mezitím začne etnicky rozmanitá skupina lidí odhalovat své životní příběhy, které nebezpečného muže přimějí přehodnotit jeho plán a vyrovnat se s tragickou minulostí. (Cinemax)

Morholt

I když trpíš sebevíc, vždycky se najde někdo, kdo trpí ještě víc a přesto se snaží žít a rvát se s tím po svém. Poselství všem sebevražedným atentátníkům, že to nestojí za to, které sice bohužel zůstane oslyšeno, ale díky skvělému scénáři a skvělým hercům pohladí duši jako málokterý film z poslední doby. Jen ten konec byl trošku přepálený, ale to vem čert. 85% ()

Martrix

Za strohým obsahem distributora se skrývá velmi podivný mix humoru a toho, z čeho si dnes dělá legraci jen málokdo. Místy je to naivní, ale takovým tím mile lidským způsobem. Nicméně i tak bych se označení komedie vyhnul. Spousta emocí díky vzkazům, které Pina vyslal směrem ke všem lidem a velmi protiruský podtón, dělá z Kamikaze mnohem víc drama se vtipnými momenty, než třeba temně laděnou komedii. Tak či tak...ono to nějakým zázrakem funguje a i když jsem byl z prvních několika minut rozpačitý, ke konci mě měl Pina na lopatě a sázel tam jednu bombu za druhou...teda myšleno emocionální. Takhle si představuju evropský film. Svérázný, nekorektní, ale přitom se silným přesahem a schopností se diváka opravdu dotknout. Navíc ta kombinace Španělsko/ Rusko byla neotřelá a exotická. Bravo ()

Malarkey

Výborná a dost ulítlá španělská komedie, která si hodně okatě vystřeluje z Rusů, ale zároveň svým nekompromisním humorem zachází za její krajnosti svojí lidskostí, čímž si mě minutu po minutě získává ještě víc. Kamikaze je prostě úlet. Nejenom, že obrací sebevražedného atentátníka španělskou lidskostí, ukecaností a neohleduplností. Ona naráží na celou řadu situací a momentů, při kterých by mnohým mohlo spíše zamrazit. A myslím, že jí to jde docela dobře. Dlouho jsem neviděl film, který by vážné téma přetavil do humorné podoby a ještě si mohl říct, že je lidštější, než Mahátmá Gándhí. ()

nascendi

Ďalší guľášový film, v ktorom buď tvorcovia nemali jasno v tom, čo filmom chcú divákom sprostredkovať alebo sa im ich zámer priveľmi nepodaril. Pripúšťam však aj to, že som zámer tvorcov nedokázal pochopiť, pretože si myslím, že niektoré témy by mali byť z komediálneho spracovania vynechané. Šťastím je, že tento film asi nikto nemôže brať vážne. ()

Hvězdář

Lehce ulítlý, a vlastně docela dost milý film. Nadsázka pro účely komedie je tak akorát, pointa je příjemná, děj se plynule a pružně odvíjí, rozhodně žádná nuda. Jen velká škoda, že posledních 15 minut filmu tenhle skvělý zážitek tak kazí příliš okatě naivním ztvárněním dramatických událostí, které působí jako z laciného filmu. Takže nakonec jen 3* ()