S Jaegeristy v čele vlády je odhalen Zekův plán. V Šiganšině shromažďuje Yelena odpůrce armády, zatímco Eren se snaží přesvědčit Gabi, aby vyslala nouzový signál do Marley. Pieck v přestrojení konfrontuje Erena s tím, že prozradí polohu špiónů na ostrově Paradis. (mikki089)

Melios

Príbeh ako taký sa opätovne skoro nikam neposunul, no podal dôležité informácie a pripravil úrodnú pôdu pre druhú časť finálnej série. Tento (zatiaľ) epilóg hodnotím v rovnakom duchu ako prvý diel. Mohol byť horší, ale vo výsledku je to fajn. ()

Arkanoid

Spoilery. Zeke ležiaci v tráve v úvode vyzerá ako namaľovaný zo starších obrazov. A hneď máme ku nemu iný uhol, ktorý ho zaostruje, kým blížiace sa možno nebezpečenstvo zmatňuje. Vizuál opäť nesklamal, aj keď väčšinou ponúka len nudné dialógy. Z obsahového hľadiska ide o filozofiu, ktorá neprináša nič zaujímavé, keďže utláča akciu. Akoby ste pozerali politickú debatu ľudí, ktorí vás ničím nemôžu prekvapiť. Tvorcovia si neodpustili ani kratučký okamih filler scény. Ku koncu opäť prichádza zaujímavý zvrat a epizóda nie je poslednou. ()

Luicy

Začátek Final season byl naprostý mindfuck. Jako byste se najednou ocitli v naprosto jiném příběhu. Námi známé postavy jsou úplně v čudu, prostředí vypadá úplně jinak, moderně, a vy zkrátka nevíte, která bije. Do toho se míchají neznámé rasy, jejich historie a dozvídáte se o „ďáblech“ z ostrovu Paradise. Seznámíte se s novými charaktery – některé si možná hned oblíbíte (Falco, Pieck…), některé možná budete ze začátku nesnášet (ehm, Gabi), ale celkově vás navedou k nepřátelům, proti kterým se celou dobu bojuje. Poznáte motivace druhé strany, dozvídáte se tajemství za Erenovou rodinou a vy si postupně skládáte puzzlíky dohromady. Brzy nato se opět setkáváte se známými hrdiny a vše se začne naprosto geniálně propojovat, změní se vám celkový pohled na situaci a začne se vám nastavovat pomyslné zrcadlo.    Můj vztah k OP6 asi nejlépe vyjadřuje tohle video. Troufám si říct, že jsme na tom byli skoro všichni ze začátku stejně – wtf, co to je? Proč jsou všude vojáci a exploze a zbraně jak z WWs? Zní to hrozně divně…, ale po pár epizodách nad tím vibujete af. Parádně to sedí na celý děj a hrozně se mi líbí pak ten moment, kdy přes obrazovku chodí vojáci a následně je záběr na vzducholoď s letícími ptáky. Za mě jeden z nejchytlavějších openingů série. ()