Zeke prozradí Levimu, jak je schopný proměnit obyvatele Paradisu v titány. Mezitím je skutečná identita Gabi a Falca odhalena, což vede ke konfrontaci, do níž se zapojí rodina Brausových, Průzkumníci i Jaegeristé. (mikki089)

Arkanoid

Zelená dedina je veľmi pekne zanimovaná. Obrazom sa dlho nekocháme, ale strieda ho iná vizuálna slasť, a to plyn ženúci sa cez túto dedinu. Dočkáme sa ležérneho Zekeho vysvetľovania minulosti, ako stvoril Titanov. Les sekvojí tomu robí majestátnu kulisu. Niccola pre Jeanom prepadne šialenosť, no netušíme prečo, aj keď je dobre stvárnená. Gabbi tu znova ukazuje fanatizmus, čo je šialené pri pomyslení, ako sa tejto postave podarilo prežiť. Jednoducho, fanatizmus v tomto momente je už dosť mimo. Jej postava výborne prežila napriek fanatizmu kvôli Falcovi, ktorý ju ľúbi, ale môžete ľúbiť fanatika a mať pri tom zdravý úsudok ohľadom ostatných? Z toho mi vyplýva, že najmenej jedna z postáv Gabbi a Falco je nereálna, možno obidve. Dočkali sme sa s nimi však krásne vyhrotených dramatických scén, pri ktorých sa mimochodom odhalila časť Zekeho plánu, ktorý má teraz nejasný cieľ. Levi ľutuje predošlú pomoc Erenovi a tvorcovia umne zobrazili smrť všetkých ľudí, ktorí pri Erenových záchranách zomreli cez 4 rýchle kompilácie obrazov za zdrveným Levim. Epizóda opäť končí napínvo, aj keď trochu neuspokojivo. Ako sa toto rozmotá za 3 epizódy, je mi zatiaľ veľkou záhadou. ()