Theo, generál marleyské armády, a Willy, eldijský šlechtic žijící v Marley, spolupracují na vyřešení politických problémů v Marley a hodlají představit své řešení problému ohledně titánů. Mezitím Falco, který pro pana Krugera vyřizuje vzkazy, zavede Reinera do sklepa, kde na něj pan Kruger čeká a kde zjistí, že pan Kruger je ve skutečnosti Eren Jaeger. (mikki089)

TheDarKnig

Ticho před bouří. Skvělý build-up. A nejhezčí a možná zatím nejlépe zrežírovaná epizoda v této sérii. Konečně zcela bezproblémové tempo, výborně zvládnutá návaznost scén po dějové, případně i symbolické stránce. A i animace a hlasové výkony znovu na jedničku. Co se samotného děje týče, dostaneme několik dalších pro tento svět zásadních odhalení (ten nový úhel pohledu vlil sérii opravdu neuvěřitelné množství nové krve do žil, kdo by čekal, že se něco takového po šíleně dobré druhé polovině 3. série dá ještě udělat) a dojde i na několik tíživých, výborně napsaných osobních momentů (např. rozhovor v nemocnici). Ústředním motivem této epizody ale podle mě bylo ukázat to, že děti mohou zůstat a většinou zůstávají dětmi, i přes všechny otřesné okolnosti života. Proto moje poznámka na začátku komentáře o nejhezčí epizodě. Ano, i po stránce animace, ale hlavně díky té krásné, lehké atmosféře výdechu, která byla tak potřebná pro postavy nových "válečníků" (a jednoho velmi unaveného válečníka), pro jejich charaktery i pro jejich další humanizaci. Divák si díky tomu může vytvořit mnohem jednodušeji sympatie a osobní pouto + si může sám na chvíli oddechnout. Ovšem, koneckonců, tohle je stále svět SnK, takže již na konci epizody přichází další nádech. PS: THAT SCENERY OF PIECK, MAPPA ACTUALLY DID IT! :)) ()

Arkanoid

Kto je tajomný Mr. Krueger? Dozvieme sa až na konci epizódy. Tybur presviedča generála o svojej taktike, Reiner navrhuje postup dobytia Paradise Island, Falco predbehol Gabi v pretekoch a ich rozpaky trvajú príliš dlho. Odľahčená epizóda, ktorá nás má dostať bližšie k postavám nefunguje tak, ako keď sú nám predložené dramatické epizódy. Vizuálne najviac zaujme prestrih na pacientove oko a jeho spomienky spojené s halucináciami. ()