Šingeki no kjodžin - The Final Season (2020) (séria)

Džinaraši / Cumibitotači (S04E29)

(epizóda)
  • Japonsko Kanketsu-hen Part 1 (viac)
TV spot

Civilisté prchají před kolosálními titány. Eren rok předtím přemýšlí o svých budoucích činech. Zbytek Eldiánů se pokouší s Erenem domluvit o zastavení Rumblingu, to však nemá žádná východiska a dále se snaží projednávat strategii na zastavení Erenova masakru. (vavsek)

TV spot

vavsek

Rumbling pokračuje a níčí co se dá, čímž se Eren snaží ochránit Paradis Island. Za mě byl začátek rumblingu epickej a teď mě tak nic neoslní, ale i přesto to bylo dechberoucí vzhledem k prchajícím, nic nemohoucím civilistům. Setkáme se s několika starými tvářemi. Každopádně kecací scény mě moc nebavily, ale dále díl nabírá na otáčkách a obsahuje celkem dost akčních scén. Seriál si myslím, že to nejlepší má už za sebou a teď je jen na čase to vše parádně zakončit. Uvidíme, co přinese part 2. Těším se, takže na podzim bye. ()

scarfacer

Skvost. Ikdyz, da se takhle vubec mluvit o genocide? Mappa kazdopadne ukazuje, proc posledni dobou dostava tolik prostoru a celkovy dojem je opravdu dechberouci. Vypada to, ze se na nejakou dobu usadí na trunu nejlepsich anime epizod vubec a jsem moc zvedavej, co budem rikat na posledni dil. Podle mangy a podle toho, jak se Mappa finale zhostila, si z toho vsichni sednem na prdel a jeste dlouho tam sedet budem a jsem si jistej, ze posledni dil vystrida na trunu ten predposledni. ()

Flopik

Neskutočne pripravené pre finále. Levi is back, Hange a jej hrdinský moment no a v posledných minútach pristávanie na útočného titána s peckovým dokreslením v podobe krásneho soundtracku. Nechcem ísť ani na poslednú epizódu, nakoľko AoT bude chýbať neskutočne. Dosť teda s chválou a poďme na finále. Levi - "Shinzou Wo Sasageyo".  Prvý krát a nemohlo to byť v lepšej chvíli. ()

Ryuuhei

Úvod super, atmosférický a přibližující hrůzy Erenova burácení. Kecací druhá čtvrtina mě až tolik nebavila, těšil jsem se na akci, která přišla záhy a přinesla řadu výtečně animovaných bojů. MAPPA se nezapřela, opět to jsou vizuální orgie, které se minimálně spoléhají na CGI a když, pořád to vypadá dobře a přehledně. Jen mě dost naštvalo, že to opět skončilo v tom nejzajímavějším a nejepičtějším a na druhou polovinu si počkáme až do podzimu. Vzhledem k nudnějším částem nemůžu dávat plný počet, ale jsem celkem nadšený a hajplý na pokračování! ()

Luicy

Přiznám se, že mangu mám již za sebou, a tak jsem věděla do čeho přesně jdu. Nicméně i tak musím říct, že vidět to v animované podobě nemělo zkrátka chybu. Opravdu solidní hodinka plná emocí, akce a napínavých momentů prokládaná výtečně naanimovanými souboji. Rumbling je prostě dechberoucí. Pochválit musím také výběr hudby a závěrečný song „Under The Tree“. Hrozně se mi líbila ta paralela s předchozím „The Rumbling“, který byl z pohledu Erena, naopak nyní jsme se dočkali písně z pohledu Mikasy. Fakt skvost, který mě dokonce donutil oprášit odloženou basu a kytaru :). Za sebe musím říct, že AoT je prostě jeden z největších peaků anime tvorby za posledních 10-15 let, který si nesmírně užívám. Nemůžu se dočkat na finále! ()