Zeke vezme Erena do Grishových vzpomínek, aby mu ukázal, jak mu byl vymýván mozek. Zeke přitom ale zjistí něco, co o Erenovi nikdy nevěděl. (mikki089)

ditrue

Normálně komentáře k epizodám nepíšu... Ale HOLY FU####G SH##! Jeden z nejlepších zvratů co jsem kdy viděl... A to nejen v anime, ale kdekoliv. SnK si u mě vždycky drželo status mistrovského díla především díky perfektně vypointovaným zvratům a kompletním změnám pohledu na to co se děje, ale něco takového jsem stejně nečekal. Dokonale promyšlené, dokonale podané... Nemůžu se dočkat co přijde dál... ()

Arkanoid

Jasné, že poľavili. Zobrazenie spomienok otca dvoch hlavných postáv ale asi má v príbehu svoje miesto. A postupným sledom dôležitejších a dôležitejších udalostí sa dostávame ku tej hlavnej, najkrvavšej, ktorá prekvapivo otvára otázku, ktorý z bratov je démonickejší, čím epizóda napĺňa svoj príbehový potenciál na 100%. Najlepšie animovaná scéna: Výborne nastrihaný pocit viny po zločine na pomedzí šialenstva. ()

TheDarKnig

SPOILER Stejně jako to, co bylo ukryto ve sklepení Jaegerovic domu ve Shiganshině, obrátilo celý SnK svět naruby a masivně ho rozšířilo, šílené odhalení této epizody zvrátilo vše, co jsme doposud věděli o příběhu. Je extrémně složité, psát příběh takto dlouhý, spletitý, vrstevnatý, plný tajemství, zvratů a malých detailů a náznaků aniž by se autorovi rozpadl pod rukama v momentě, kdy má vše do sebe zaklapnout. Ale Isayamovi se to povedlo. Proto je pro mě osobně několik kapitol, které uvidíme napříč touto polovinou závěrečné sezony, naprostý vrchol vyprávěčského umu. A samotné "Memories of the Future" jeden z nejlépe provedených a nejvíc šokujících příběhových zvratů v historii. Jsem zvědavý, zda se internet zboří podobně jako když vše bylo vyjeveno v manze. Hodnotím alespoň 11/10 :-) (abych oddělil absolutní vrchol od velkého množství předchozích vrcholů, které tato série už měla... a bez kterých by toto vyvrcholení nejen nemohlo existovat, ale ani nemělo takovou sílu (samozřejmě, že sílu veškerým odhalením a zásadním momentům série dodaly i již zmíněné od začátku pečlivě rozsívané náznaky a detaily). PS: VA Grishy ze sebe v této epizodě vydal všechno, hlavně ve scéně po masakru, jedna z nejtragičtějších a nejdepresivnějších scén série. ()

Flatron

Pri sledovaní Final season - Shingeki no kyojin sa moje srdce opäť rozhorelo túžbou sledovať anime. Z môjho pohľadu sledujem tú najlepšiu anime sériu akú mi tento žáner ponukol a keby som mal byť plne objektívny a dal tomu 5*, ostatným anime s plným hodnotením by som musel dať * dole. Berserk bol dokonalý ale na pomenovanie tejto poslednej série SnK nedokážem nájsť správne superlativy, to je úplne iný level. ()