Colt prosí Zeka, ať ušetří jeho bratra Falca před proměnou v titána, ale i přes Zekovo počáteční porozumění přemění Falca a další vojáky, čímž v Šiganšině vypukne chaos. (mikki089)

TheDarKnig

SPOILER Prakticky bezchybná adaptace po stránce tempa, kompozice a dynamiky scén, střihu a soundtracku (o tradičně excelentních VA asi nemá smysl mluvit). Dokonce se povedlo nějakým způsobem obejít ve velké míře klasickou anime cenzuru, což je věc téměř nevídaná a strašně to vylepšuje celkovou atmosféru. Druhá (nebo už vlastně třetí) bitva o Shiganshinu je stejně jako bitva předchozí neuvěřitelně osudová, velkolepá, dramatická, nemilosrdná a šokující (a nakonec i mystérium světa odkrývající). Jenom tentokrát je střet kvůli zcela změněným okolnostem mnohem méně naivně hrdinský a černobílý a mnohem komplikovanější, morálně složitější a proto pro diváka i krutější a bolestivější. V pozadí všeho dění přitom už definitivně přetrvává nepříjemný pocit, že tentokrát jsou kostky vrženy na hrací plochu nejen naposledy, ale takovým tragickým způsobem, že nakonec tato válka sežere všechny. ()

Arkanoid

Adrenalínová akčná jazda skoro bez oddychu. Konečne vidíme aj výraznejšie zapojenie Scoutov v epizódach z roku 2022. Ten brutálny moment v polovici epizódy čakali snáď len čitatelia mangy. Spomaľovačky, ktoré dovolili vychutnať si tento moment z každého uhla, ako aj zábery ostatných postáv, ktoré to zbadali, sú luxusné dielo novodobej animácie. Flashback sa sem hodil, rovnako ako aj iný svet. Snáď sa príbeh po tejto udalosti zasa nezvoľní v budúcich epizódach. ()

NejkubaCZE

Tenhle díl šel časem stále dolů a dolů a na konci jsem byl už úplně zklamán, zatím nejslabší díl celého anime, obávám se jakým směrem příběh upadá. ()