Zakončení úspěšných divadelních muzikálů o Harrym Potterovi od týmu StarKid. Harry, Ron a Hermiona nastupují do posledního ročníku svého studia na kouzelnické škole v Bradavicích, ovšem netuší, že se prostřednictvím tajného deníčku vrací jeden dávný nepřítel. (Kolikokoli)

keiko

Krásná labutí píseň na rozloučenou, melancholicky podtržená písní "Everthing Ends". Bohužel, i AVPM končí jednou provždy, ale nedovedu si představit lepší zakončení. Tvůrci se opravdu vyšvihli; nejen, že jsou písničky snad ještě emočně nabitější než kdy dřív, ale také jsme byli svědky zajímavých žánrových výstřelků jako "Get into my mouth" (sexy a až skoro bondovská skladba). Co se týče těch scénářů v ruce, opravdu jsem ráda, že máme aspoň to, mně osobně vadily jen v jediné scéně, kdy Ron vytáhne určitý předmět ze Scarfie (spoiler alert), jinak jsem je vůbec nevnímala. (Hermiona scénář dokonce držela jako knihy, takže tím lepší roleplay.) Tak tedy sbohem, Darene, náš kudrnatý machýrku HP. Pro mě nejlepší scéna/skladba: I was ()

KatyBitch

Na to se dá říct jenom jedno-úžasný! Za jak krátkou dobu to dokážou secvičit,a Darren za ještě kratší dobu než ostatní. Miluju tam ty jeho chyby jak se směje když ho Hagrid houpe na koleni nebo když mu spadnou vousy. Dokonalý a respekt hercům jako Joe Walker a Joey Richter ty týpci to dávaj i bez textu. ()

Kolikokoli

První akt nic moc, ale ten druhý, kde už je full cast a víc písniček, je prostě perfektní. Dokonce i ty Darrenovy přešlapy jsou roztomilé. Nejlepší scéna - Zlatoslav a "sexy" Hermiona! Krásná tečka za AVP muzikály a pro Darrena nejspíš i rozloučení s hraním ve Starkid. Na celý muzikál se můžete podívat zde. ()

Moly

Hodně jiné a hodně stejné zároveň. Ti, kteří si zamilovali předchozí dva muzikály, budou nakonec milovat i tento, ačkoliv cesta k němu není tak jednoduchá. AVPSY sází na nostalgii, narážky z dřívějších částí, dokresluje svébytné universum s vlastními pravidly a vztahy. S veškerými protivenstvími se vypořádává více než zdatně - ať už s odchody dřívějších hvězd či těmi technického rázu (v podstatě žádný čas na nazkoušení, mikrofony, akustika) a ačkoliv jsem se málem nedostala přes vánočně laděný výstup v domě Gauntů (fekální humor opravdu není moje gusto - na rozdíl od AVPS se mi jevil přes čáru a trapný), musím jít nakonec na maximum. Kdybyste náhodou nevěděli, tak "OK is wonderful" a tohle bylo "totally awesome". ()

jadran90

"I I'm a magic diary - shit, journal." Čekal jsem ještě víc humoru. Scénář tohoto dílu podle mě není úplně Hermionovsky propracovaný, ačkoliv jeho čtení za chodu způsobuje několik bonusových vtipů. Postava Ginny umí otevřít Tajemnou komnatu i lidská srdce. Konec je dojemné loučení, navíc autoři našli rafinovaný způsob, jak na jeviště dostat i starší postavy. Nene, tahle trilogie není jen o HP. Děkuju Starkid za navrácení potterovské nostalgie. Je čas nechat ho zase jít. ()

• Stopáž nahraného videa před sestříháním dělala přes pět hodin. (Bor3CZEch)
  • Aragog (Jeff Blim) má 10 nohou, přestože jako pavouk by jich měl mít 8. (janejudyjune)
  • Lenku Láskorádovou hraje Evanna Lynch, tedy stejná herečka, která hrála Lenku i ve filmech o Harrym Potterovi. (Kolikokoli)