Milujem Slovensko

Vlado Valko

Hudba:

Viktor Hazard

Účinkujú:

Martin Nikodým (moderátor), Adela Vinczeová, Dano Dangl, Stanislava Kašperová, Juraj Šoko Tabaček, Samo Tomeček, Andrea Gabrišová, Romana Orlická (viac)

Moderátor Martin Nikodým, kapitáni tímov a šestica súťažiacich nás prostredníctvom zábavných súťaží prevedú svetom slovenského filmu, televízie, športu, hudby, jazyka a iných zaujímavostí Slovenska. (STV)

tron

Vcelku atraktívny, zábavný, veselý, originálny a pestrofarebný formát, ktorý však po pár rokoch vysielania začal (napriek obmieňaniu súťažných disciplín a hostí) stagnovať a mierne nudiť. Mňa osobne iritovala aj oplašená „blavácka úderka“ v zložení Dano Dangl a Adela Banášová/Vinczeová. A to som pomerne veľký fanúšik WTF humoru, akým sa kedysi (napr. SOS, Kredenc, Partička...) prezentoval resp. ešte aj dodnes sa stále občas prezentuje Dangl. Ale tu toho bolo proste už ozaj moc. Potešilo spestrenie v podobe živej kapely, hrajúcej najslávnejšie slovenské hity (vrátane ľudových). Tejto úlohy sa chopila poslušná súdruhovská iskrička Samuel Tomeček, hrajúci napr. na oslavách MDŽ strany Smer začiatkom marca 2018 (pár dní po tom, čo bol brutálne zavraždený investigatívny novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica v ich vlastnom dome). Každopádne, oproti českej, nudnej a mega upätej verzii je to na Zlatý glóbus. ()

Rex Mundi

Ja som tomu nikdy neprišla na chuť, aspoň nie tak, aby som Milujem Slovensko pozerala opakovane. Avšak uznávam, že je to veľmi atraktívny formát, a kto má rád súťaže tohto typu (a že ich je na môj vkus až priveľa!), ten ho... miluje. ()

MM_Ramone odpad!

Ja "Milujem Slovensko"! O tom nech nikto nepochybuje. Som hrdý na to, že som Slovák. Som šťastný, že žijem v tak krásnej, malebnej krajine ako je Slovensko. Mám rád naše veľhory i úrodné nížiny. Vážim si svojich predkov. Nedám dopustiť na svoju otčinu. Naozaj milujem Slovensko. Lenže doslova nenávidím takých kreténov ako je zakomplexovaný Nikodým, debilný Dangl či nosatá čarodejnica Banášová. Tiež aj tie ostatné slávne slovenské pseudocelebrity, čo sa v tejto relácii predtŕčajú mi lezú poriadne na nervy - krpatý Kočiš, vyžratá Polnišová, homokláda Stanke, drevák Cifra, mongoloidný Pomajbo, drbnutá Mórová, úlisná Brychtová, dislektik Batthyany, blbec Jakab, chudák Hudák, skrachovanec Marcin, lebavý Landl, potrhnutý Bičan, niktoš Hajdu, trapný seladon Weiter, šereda Hasprová, bezvýznamný Kobielsky, obtlstlá miss Christová, mužatka Šebová, narcistický Nagy, nevýrazný Sklár, monštrózny Kassai, nudná Ondrejková, nesympatický Ďurovčík, zabudnutý Pročko, frigidná Podzámska, buran Topoľský, matróna Gregorová, trkvas Vojtek, pionerska vedúca Malachovská, retardovaný Bystriansky, slizký Kramár, hyhňavá Šišková, nemasná-neslaná Tlučková, pribrzdená Vačková, bláznivá Sládečková... už ani nebudem radšej pokračovať ďalej. Robí sa mi z nich nevoľno. Príšerné panoptikum. Vrúcne "Milujem Slovensko", ale tuho neznášam túto bandu úbožiakov a darmožráčov. Odpad! ()

cukorek

Po dlhej dobe sa objavila na slovenských obrazovkách relácia, ktorá svojou dávkou originality vo mne vzbudila dobrý dojem. Aj keď niektorí účinkujúci mi niesu dvakrát sympatický ponúknutou zábavnou si ma to vie stále získať. Dosť záleží aj na tom aké osoby sú prizvané do týmov, pretože ich prítomnosť dosť súťaž ovplyvňuje. Každopádne, každý má možnosť výberu komu, alebo ktorému týmu bude fandiť a z koho, alebo z čoho sa bude smiať(čo je chválitebné). Niekedy to môže byť na banálnej chybe a hlúposti, ktorou sa slovenské celebrity prejavia a niekedy na ozaj vtipnej poznámke, či komických momentoch, ktoré našťastie prevládajú. Tiež je fajn si zaspomínať na niektoré veci, dozvedieť sa niečo zo štatistických údajov či počuť tóny starších úspešných piesní. Samozrejme tento rýdzo slovenský produkt má svoje muchy, mne však najviac vadí nevyrovnanosť obsadenia kapitánov, kde ja Adela v prevažnej výhode, keďže pracuje v rádiu a tak má lepší hudobný prehľad. S prihliadnutím oka a zameraním sa na hodnotenie zábavy, ktorá z toho vyžaruje dávam 70%. ()

Flego

Chytľavo zábavná a svieža relácia akých je málo. Určite sa divák nedozvie nič prevratného zo zaujímavostí okolo Slovenska, ale aspoň vypne hlavu a pobaví sa. ()

Necrotongue

Jako uvolnění po pracovním týdnu je to slušné,Dano Dangl a Adéla Banášová jsou jako kapitáni výborní a na rozdíl od české verze,jsou i vtipní.Pohodová oddechovka na páteční večer. ()

Marek1991

01.04.2013 - Pozitívny zábavný a súťažný program o Slovensku. Otázky, ktoré sa tu pokladali boli totálny mix všetkého súvisiaceho nejakým zmyslom so Slovenskom. Súťažiaci boli na oboch stranách mix známych ľudí z televízie, ale pri mnohých otázkach sa mohli radiť s divákmi, čiže tam vznikali prekrikovania, vrieskania. Jednotlivé súťaže boli síce interaktívne, ale vôbec som celú dobu nechápal prečo práve toto, aký to malo zmysel, čo chceli kde docieliť, keďže všetko bol len mix, ktorý aj vyvrcholil síce šťastne, ale nakoniec som mal pocit, že mohli rovno usporiadať párty, lebo to k nej smerovalo neustálym tancom a spevom všetkých a tie štatistiky si mohli nechať na nejaký miniprogram, lebo ich aj tak väčšina pri tom chaose zabudne. Všetci sa akože spontánne zabávali, až to bolo prehnané, že som im to neveril, no my Slováci sme niekedy takí blázniví, najmä ak máte hostí ako Nikola Weiterová, mimochodom krásne a vôbec nie trápne dievča, aj keď si to mnohí myslia, Otto Weiter, Petra Polnišová, Daniel Dangl, Adela Banášová, Peter Kočiš, Kristína Farkašová a Miňo Kereš, no najmä Martin Nikodým ako moderátor, miešajú sa tu nevtipní a vtipní ľudia, čo vyplynulo v pekný prvý diel, zatiaľ môžem hodnotiť len ten. Bol plný hlášok, no najmä bláznivej zábavy, pripomenulo mi to reláciu Bumerang, no na divokejší štýl. Zaráža ma, že niektorí tu svoje hodnotenia dali už pred odvysielaním prvej časti, respektíve jej koncom. Prvý diel ako chuťovka môže byť aj takáto, všetko bude záležať od ďalších častí a nejakej zmysluplnosti tohto celého, zatiaľ takto. 05.04.2013 - Mením svoj názor po druhom diely. V ťažkých časoch je tu zrejmá snaha zlepšiť náladu ľuďom, síce za ich veľké peniaze, ale je. Tentokrát to nabralo ešte silnejšie rozmery v silenej zábave a preháňaní, súťaže sú rovnaké, navyše tá s tým vybuchujúcim darčekom už nie je tak zaujímavá, keďže sa vie ako to vybuchuje, čo to spraví. Tentokrát okrem Nikodýma, Banášovej a Dangla pribudli Zuzana Haasová, Gabriela Marcinková, Richard Stanke, Katarína Brychtová, Andrej Bičan a chlap, ktorého celé meno neviem, niekde som ho už ale videl, prvé meno má tuším Juraj, ale vlastne tam je ešte aj Samuel Tomeček ako spevák. Takto zrejme budú pribúdať, možno sa aj opakovať takzvane verejne známi ľudia, no neviem, či to ešte budem sledovať, veci čo tu hodnotím dvomi a menej hviezdami už skôr opäť, či ďalej nepozerám. Sklamalo ma to, je to nenáročné, silené a nenapredujúce. 19.04.2013 - Opäť a zrejme posledný krát mením svoj názor. Po pozretí starých filmov som si uvedomil, že im často dávam aj tri a viac hviezd a pritom som sa pri mnohých ani tak nezabával a ani toľko z toho nezobral ako z tohto programu a preto musím uznať, keďže som to opäť pozeral a upútalo ma to napriek mnohým chybám a podivnostiam, že je to pohodový program. Tentokrát som sa potešil krásnej ženskej sesterskej dvojici Petre a Lucii Molnárovým, šarmantnej Diane Mórovej, konečne normálnemu Jozefovi Pročkovi, ale ani Mário Kollár a Tomáš Kovács to nepokazili, takže popri tradičných účinkujúcich som mal z toho príjemný pocit, miestami stále rozpačité, Nikodým mi tým jeho tancom pripomína bývalého spolužiaka zo strednej školy, ale dalo sa. Myslím, že už viac k tomu nebudem musieť písať a toto budem môcť považovať za konečné hodnotenie. () (menej) (viac)

zablaga

hmm veľmi podarený príjemný program :-) asi je to vďaka Nikodýmovi, Danglovi a Adele, ktorí to udržia na úrovni aj keď hostia nie sú práve najvtipnejší. Niečo sa naučíš a zasmeješ :-) ()

VojinRyan

Po dlhej dobe konečne niečo z našej produkcie, čo má svoju originalitu. Výborne ma prekvapil nápad urobiť šou, ktorá nás prevedie históriou Slovenska zo všetkých kútov a rohov, ako sa len dá. A to som rád, pretože sa človek dozvie niečo nové a opäť si pripomenie, čo už kedysi dávno vedel. A v podaní kapitánov Adely a Dana si to drží dobrú úroveň. Čo hodnotím kladne je nápad, originalita a kupodivu vtipnosť programu a s ľahkým nadhľadom, kde nechajú občas aj nepodarené zábery. Hostia niekedy vtipný niekedy ani nie. Ale nato, že je to s našej produkcie tak klobúk dole. 70% - 4*. ()

GILLWANDER

Občas to ujde, no väčšinou času sa všetko zase opakuje. Preto už dávno nepozerám televíziu. Z prostého dôvodu. Nič tam nechodí. Je to len guma na blbé palice...15% ()

peiton

Príjemná,pohodová relácia s dobrým spracovaním,ale obávam sa,že časom omrzí a zabudne sa na ňu ako na vlaňajší sneh.Ak sa vôbec udrží na televíznej obrazovke..Ale čo ten moderátor,zase a opäť ten otrepaný Nikodým. Nemôžem sa na neho pozerať,je mi vrcholne nesympatický. A aj napriek tomu,hádam,že bude mať potencionál prežiť dlhšie ako sme zvyknutý u iných relácií podobného typu. ()

Aljak

Formát súťaže je síce obstojný a zaujímavý - ale to je zrejme jediné, čo by sa dalo na tejto show vyzdvihnúť (za to je tá 1*). Stále dokola to isté - team Dangl vs. team Banášová - súťažia o to, kto sa bude viac predvádzať a kto trepne väčšiu kravinu, čomu moc nepomáha ani smerácky posluhovač Nikodým. Niekedy až žasnem ako pri tej hre s podávaním si toho balíka preukazujú tie celebritky svoj prehľad, ktorý je väčšinou veľmi biedny. No a Tomečkove spevácke "kvality" sú posledným klincom do rakvy celej veľkolepej show. ()

Martrix

Pokud půjdu cestou srovnání s Máme rádi Česko, tak musím říct, že jde o docela slabý odvar. Moderátor je sice spravedlivější a serióznější, hosté jsou mnohdy pohodovější a vtipnější, než u nás, ale ve finále je z nějakého důvodu, Máme rádi Česko zábavnější a živelnější. Ale na ukrácení večera...proč ne. ()

majo25

Výborná a zaujímavá a ked si spolu sadnú aj účinkujúci, tak aj neskutočne vtipná relácia. Ako stvorená na piatkový predvíkendový oddych. Slabinou je kapela, mladý spevák (nehodí sa na všetky pesničky) a sem-tam aj niektoré úlohy. Hodnotenie: 75% ()

SeanLSD

Toto je výborný koncept a aj spracovanie je na dostatočnej úrovni zábavnosti a nápaditosti... akurát, čo ja v lepšom nechápem (alebo chápať nechcem) a v horšom ma to irituje, je skutočnosť, že prečo musia byť súťažiacimi známe osobnosti a nie normálni ľudia alebo hocikto ? Pretože je to potom akože zábavnejšie ? Prečo musia byť všade tie isté ksichty ? Zapnem telku a už sa na mňa niekto z nich škerí, tieto persóny, ktoré nemusím viac či menej, ktoré majú tuto u nás akože patent na humor a ktoré si už dávno urobili z televízneho priestoru svoju obývačku.. ()

Dado

Milujem Slovensko nie je žiadny prevratný projekt, no po dlhom čase sa na televíznej obrazovke objavilo niečo iné ako seriály "zo života", trápne relácie alebo reality-show, ktoré nemajú s realitou nič spoločné. Niečo zaujímavé, niečo zábavné, jednoducho niečo, kvôli čomu sa v piatkový večer oplatí zapnúť televíziu. A inak osobne nedokážem pochopiť jedincov, ktorí majú obrovskú potrebu hádzať každú reláciu, pri ktorej sa objaví krajina pôvodu Slovensko, už len z princípu a na základe krátkej upútavky do odpadu a nezabudnú pri tom zo seba vysypať neuveriteľne "nápaditý" a "vtipný" komentár, na ktorom sa môžu zasmiať maximálne tak oni. (70%) ()

fabecc1222

Slovenská verze pořadu, která mi příjde o něco lepší, hlavně v sériích, kde jako kapitáni účinkují skvěle sehraní Dangl a Banášová (Vinczeová). Díly s Kašperovou a Šokem jsou o něco horší... Nikodýmovo moderování je taktéž velmi zábavné. ()

Autogram

Strašne umelé. Silená zábava, akoby oslavovali silvestra pri natáčaní vopred niekedy v polovici októbra. So Slovenskom nemá súťaž nič spoločné, len to, že sa tam hovorí po slovensky. Jedna hviezda aspoň za pohotovú Adelu, ktorá aj z vyložene trápnej situácie dokáže vyťažiť záblesk vtipu. Dano, vráť sa do Partičky. ()