Víchor

• Česko Vichr (viac)

Sny o letnom tábore sa rozplynuli! Štrnásťročná Mika Schwartzová (Hanna Binkeová) v škole prepadla, a tak ju rodičia Philipp (Jürgen Vogel) a Elizabeth (Nina Kronjägerová) za trest pošlú k prísnej babičke Marii Kaltenbachovej (Cornelia Froboessová), aby sa u nej celé leto poctivo učila. V babičkinom žrebčinci si však Mika čoskoro nájde celkom inú zábavu. Najprv spozná kamaráta Sama (Marvin Linke), chlapca od koní, ktorý z nej nedokáže spustiť zrak. A zároveň sa sama zahľadí do divokého a svojského žrebca menom Víchor, ktorého nedokáže skrotiť ani talentovaná jazdkyňa Michelle (Marla Mennová), ani samotná babička Maria. Aj napriek varovaniam, že kôň sa jednoducho skrotiť nedá, chce Mika skúsiť šťastie a v noci sa vyberie do stajne. A tak vznikne neobyčajné priateľstvo dievčaťa a koňa. Mika zisťuje, že sa dokáže dorozumieť so zvieratami, a dúfa, že vďaka tejto schopnosti sa jej možno podarí žrebca skrotiť a vycvičiť. (TV JOJ)

Olík

„Ať je jak vítr. Ať ví, co chce, přitom sám sobě se dovede smát. Je zvláštní a zvlášť ne kam vítr tam plášť a má sílu, té neodolám“. Pohádka pro nezletilé, které si místo hustopřísných raperů lepí po zdech pokojíčku plakáty domestikovaných lichokopytníků. Všechna klišé podobných zápletek stlačena na jednu babiččinu farmu. A tak outsideři dobudou Olympu, rebelové najdou svojí road a láska a mír zvítězí nad lží a nenávistí. ()

karolina.val

"Klasická" německá rodinná komedie s příměsí nějakého toho dobrodružství, takže zařazení zcela odpovídá. Scény s koňmi natočeny pěkně. Najdou se chybky, ale možná si jich normální divák ani moc nevšimne, já jako letitý koňák to vnímám vždy jinak. Každopádně má film krásné poselství, což se mi na něm moc líbí a proto mu dávám 4*. Do té pomyslné pětky mu přece jen ještě chybí to drama a silnější příběh, jako třeba v Zaříkávači koní :) I tak se ale jedná o krásný snímek pro celou rodinu. ()

TonyHawk94

Za mňa absolútka! Veľmi príjemná a milá podívaná, ktorá ma bavila, a najmä, zamiloval som si brutálne kone :). Hanna Binke v skvelej roli mladej, mierne rebelky, ktorá si nájde skvelú záľubu v koňoch. Dej som vopred odhadnúť nevedel, a hoci som pri tomto druhu filmu čakal happy-ending, konal sa inak, než som si to vôbec vedel predstaviť, za čo klobúk dolu. Okrem skvelej Hanny Binke vyzdvihujem aj mierne nenápadného a rutinérskeho Tila Prückner-a. Na záver mi nedá nespomenúť vynikajúcu hudbu, ktorá sprevádzala celý film - Ost-ov "hlavný hudobný motív" bol živý, vzrušujúci, gitarový, a najmä vytváral vynikajúcu atmosféru :). ()

vesper001

Jako je to film pro holčičky, co si věší plakáty kopytníků na stěny pokojíčku a sní o noci s Černým hřebcem, ale překvapivě dobře natočený. Příběh je klišé jako kůň, „zaříkávačka“ vypadá spíš animovaně, než skutečně, ale ty zásady výcviku jezdce – rovnováha, koordinace, rytmus, vytrvalost – a moudra o tom, že kůň vnímá naše záměry, pocity a očekávání, to není vůbec blbě. ()

Skuby47

V mládí jsem se několik let věnovala jezdectví a láska ke koním mi zůstala, tak si nenechám ujít žádný film pojednávající o těchto ušlechtilých zvířatech. Moje vnučka díky pobytu na jezdeckém táboře se už od deseti let věnuje westernovému ježdění a denně se po škole už 5 let jezdí starat o koně do blízkého ranče. U tohoto filmu je jasné každému koňákovi, že v průběhu několika týdnů se dokonale jezdit nenaučíte a divokého koně nezkrotíte, ale je to film. Herecké výkony jsou přirozené, ani mladí herci nepřehrávají a příběh je reálný, mohl se stát. Film je v první řadě adresován milovníkům koní. Kdo k těmto zvířatům nemá vztah, tak snad ocení dobře natočené zásady výcviku dobrého jezdce. Krásný kůň a krásný poučný film pro celou rodinu. ()

• Na filmovém festivalu v Mnichově v roce 2013 získal film dětskou mediální cenu „Bílý slon“, a to v kategoriích „Nejlepší filmový režisér“ a „Nejlepší mladá herečka“ (Hanna Binke). (Elis933)
  • Jméno Ostwind pochází z němčiny a znamená „východní vítr“. (Elis933)