Středoškolák Mukoujima Takurou je jen obyčejný kluk, který se rád ve svém volném čase věnuje rybaření. Klid, ticho a vše ostatní, co je s tímto koníčkem spojené, však bezohledně zničí příchod nezvaného hosta. Jednoho dne se mu totiž na háček podaří chytit poněkud netradiční úlovek – mořskou pannu jménem Muromi, která je všechno možné, jen ne nevinná a plachá mýtická bytost, která svým vábením topí jednoho námořníka za druhým. (EMIA)

Jeoffrey

Příběh o jedné mořské panně co se zakouká do mladého rybáře a o všech jejích velmi zvláštních známých... Některé vtipy byly hodně dobré, jiné byly slabší a bohužel se našla i dost podstatná dávka těch, které byly přihlouplé. Někdy jsem se dobře pobavil, někdy jsem byl velmi silně očarován roztomilostí, ale až příliš často jsem jen koukal a v duchu si říkal, tohle prostě ne! Zkrátka zase jednou taková ta japonská šílená klasika, kde je spousta věcí, co by člověka nenapadly, ale zároveň je tam spousta hloupých vtipů o sexu, nepovedených narážek a čirého fan servisu, které někoho potěší, ale Jeoffreyho jen málokdy zaujmou. Postavy byly fajn, jejich vzájemná interakce povětšinou fungovala, i když někdy to nějaký nepovedený vtípek dokázal vcelku slušně zazdít. Animace je jednoduchá, docela slušně barevná a některé postavy zase mají oči přes polovinu hlavy, což ale mě osobně nijak nevadí, spíš to shledávám roztomilým. Hudbu jsem kromě příjemně bláznivého openingu příliš nevnímal, takže asi nebyla špatná. Může to vypadat, že mě Muromi na břehu příliš nezaujala, ale není tomu tak, sice si tady stěžuji na špatné vtipy, ale jejich poměr vůči těm dobrým byl tak 50 / 50 a celkový dojem u mě zvyšovala vhodně zvolená stopáž, která tomu dávala vcelku slušnou dynamiku a pak také sympatické a roztomilé charaktery z nichž jsem si minimálně Yeti, Harpy a Muromi velmi oblíbil. Takže výsledný dojem je lehce nadprůměrný. 6,4/10 ()

Kontractor

Jako gag krátké anime to kupodivu funguje. Samozřejmě jsou zde otřepané fráze, 0% intelektu, přesto jako jednohubka před vyprázdněním ranní stolice..proč ne. ()

Palisander

Obsahovo nič extra, ale vďaka uletenosti námetu a krátkej stopáži nie je problém dopozerať do konca. Muromi má dosť zaujímavú povahu :-). ()

Gogo333

Perfektní anime na pobavení. Délka jen 10min na epku, takže nezabere ani tolik času. Člověk se musí divit jak jdou ty mořské panny po okurkách :-D ()