Moderné fantasy založené na japonských šintoistických legendách. Suzuhara Izumiko je 15-ročné dievča, ktoré vyrastalo vo svätyni hlboko v horách. Je tichá a hanblivá a nechtiac ničí všetku novodobú techniku, ktorej sa dotkne.
Keď začne rozmýšľať nad tým, že odíde z hôr a presťahuje sa do mesta, jej ochranca Sagara Yukimasa jej odporučí, aby nastúpila na strednú školu v Tokiu. Zároveň prinúti svojho syna Miyukiho, aby Izumiko slúžil. Miyuki a Izumiko sa vôbec nemajú v láske, no ich vzťah sa začne meniť po desivom zážitku zo školského výletu. Izumiko sa dozvie, že je posledným človekom vhodným pre bohyňu Himegami, a Miyuki zistí, že jeho úlohou je Izumiko chrániť. (Anego)

Moiraine

Už dlouho se mi nestalo, abych koukala na něco tak dějově prázdného. Celých těch dvanáct epizod jsem měla neodbytný pocit, že se to celé potácí od ničeho k ničemu. Nedokázalo mě to zaujmout natolik, abych si zvládla celý týden pamatovat, co bylo minule, a tak vždy než jsem se v dané epizodě zorientovala, byl konec. Možná, že ten RDG prostě není seriál stavěný na jednu epizodu týdně, ale na druhou stranu, kdybych na to koukala v kuse, hrozilo by velké nebezpečí, že bych s tím sekla někde kolem poloviny. Hlavní hrdinka tomu taky moc nepomáhala. Celou dobu, jsem si říkala, že je vůbec zázrak, že se zvládne sama najíst. Ten její zoufalý výraz a neustále otravování s tím, jak sama nic nemůže, byl opravdu iritující. Škoda, že větší prostor nedostala ta bohyně, to by pak byla jiná sranda. ()

Gogo333

Příběh je docela pěkný a zaujme. Bohužel některé epizody jsou strašně zdlouhavé a nudí, což bych u 12 dílného anime nečekal. Naopak je tam taky pár výborných epizod, jen škoda, že tak málo. Finále, ale moc povedené a škoda, že takový nebylo anime celou dobu. Bohužel celkově je to takový průměr. 55% ()