Sakikura odpad!

Pár adolescentů v čele s jedním, který má trochu vyšší IQ než žák 3. ročníku ve speciální škole se rozhodne zachránit svět před neuvěřitelnou zkázou. Proboha! Útočí na nás nějaká monstra a my je můžeme zastavit jenom...... svými mobily. *Facepalm. ()

DaweForeman

Tohle anime vám buď sedne nebo nesedne. Je tu taková spousta myšlenek, že to není možný krátce popsat. Nejprve bych asi řekl, že tohle anime připomíná spoustu jiných anime - např. nejvíce mi připomíná Evangelion (Opět tu máme konec světa a nějaké nadpřirozené bytosti, které se chtějí o to postarat. A samozřejmě nějaké té pocity úzkosti u hlavního hrdiny. Zde ale narozdíl od Evangelionu se pocit úzkosti drží v přijatelné rovině.), dále spousto jiných anime, kde člověk vyvolává své pomocníky jako jsou Pokémon ap. nebo lépe vypadající Strike the Blood či Campione aj. (Sice ona mobilní je aplikace je přehnaná, jak s vyvolávání nebo oznámením smrti přítele, ale pořád se to dá nějak zkousnout.) a spousta jiných dalších anime. Člověk může po napínavé jedničce být celkem znechucený vývojem v následujících dílech, ale vše důležité začíná být jasné až v posledních dílech, kdy si člověk pak řekne, že ten průběh jinak udělanej nemohl být. Než fantasy nebo akční dílo bych radši tohle anime nazval psychologickým, filosofickým, sociologickým a náboženským. Z těhlech čtyřech oblastí je tu mnoho hlubokým myšlenek. Sice bych si konec představoval trochu jinak, ale to už je otázkou jednotlivce a jeho vkusu. Animace je samozřejmě výborná, design je taky dobře udělaný a vše podtrhuje správná hudba. Poslední věc bych tomu akorát vytknul takovou drobnost, kdy se všechno pouze odehrává na území Japonska, což je trochu podivné - ale když člověk použije znalosti z jiných příběhů nebo zapracuje trochu na své představivosti, tak to není až takový problém. ()

Hromino

Ach, to jsem zase jednou musel při sledování seriálu vyprsknout pár hořkých slin. No vskutku, první díl vypadal více než zajímavě, velmi slibně a zdálo se, že bych si mohl vytvořit nějaké marné naděje na zdárné dovedení dobře nakopnutého začátku do konce, ovšem nečekal jsem, že už hned druhým dílem počínaje bude následovat jeden držkopád za druhým. Myšlenka mobilní aplikace, která vám odesílá videa se záznamy vlastní smrti či smrti přátel a také později umí přivolávat démony, je – troufám si říct – rozhodně zajímavá, a kdyby se jí chopily zručné ruce a mozky scenáristů, mohla by z toho být pozoruhodná podívaná. Nevím sice, jaká je počítačová hra – nehrál jsem ji –, ale její anime adaptace je pořádný fail, jenž nad hladinou odpadní drží jen slušná grafická stránka, povedený opening a ending a vlastně i docela fajn soundtrack. Zbytek je jen slátaninou nejhrubšího zrna, která neváhá operovat se stokrát provařenými typy postav, motivy a dějovými zvraty. Sedm dní, hrozba konce světa, tajemná organizace sdružující hrdiny se superschopnostmi, nýmand s nečekaně obdrženou silou rozhodnutý všechny své nakama ochránit a stát se silnějším, jenž kvůli smrti jedné vedlejší postavy o sobě začne těžce pochybovat a říkat si, jak to nezvládne, je zbrklý, vše prožívá atakdále, atakdále… všechno jsme tu mnohokrát viděli, a nutno říct, že v daleko lepším podání. Kdyby aspoň ty souboje a záporáci za něco stáli, ovšem když se bojuje ve stylu Pokémon (hrdina zařve jméno démona, toho vyvolá, a pak jenom stojí bokem a haleká rozkazy/prosby), kde hrdina nemá šanci získat si mé sympatie, a hlavní záporáci jsou naprosto směšní, je to prostě blbé. Pravda, pořád lepší a dospělejší než Bakugan, Digimon atd., ale to je asi takový kompliment, jako kdybych řekl, že je lepší mít popáleninu prvního než druhého stupně. Hru jsem nehrál, takže nemůžu posoudit, nakolik je lepší či horší než seriál, ale očekávám, že o něco lepší než o seriál bude. Hvězdu dávám za již zmíněnou grafiku a hudbu, jinak bych seriál totiž velmi pravděpodobně nedokoukal a prásknul do bot už někdy po pátém díle. ()