sator

Odpověď z ČT: V našem archivu se pořad, na který se ptáte, nepodařilo dohledat. V tuto chvíli tedy jeho "osud" zůstává otázkou. Třídílná televizní inscenace- dle vzpomínaní pana Hanzlíka v Úsměvech s paní Termerovou- se utopila při povodních.V ČT nedokázali o ni najít ani informace v archivu. ()

Ej Hlemýžď

Tak tady se mi usídlil brouk v hlavě a nevím, zda je to toto dílko, které brouka vyvolalo. Jak se zdá, není o něm více známo, ale je-li to ono, co myslím, tak dle mne šlo o dosti nepovedený několikadílný seriál. Uvedu jen několik nesouvisejících útržku, co si ještě vybavuji. Celý seriál byl uváděn Vladimírem Dvořákem, že by mělo jako jít o zobrazení prostých mládenců z vesnice majících potíže s navazováním partnerských vztahů. Pamatuji si částečně jen dva, a to ty, kteří byli ztvárněni J. Hanzlíkem a Karlem Vochočem. Karel Vochoč se ve snímku jmenoval, tuším, Cyril, což byl skutečně mimořádný a přímo politováníhodný prosťáček a koncentrát ousidera, neúspěšně jevící zájem o Janu Štěpánkovou, zde si pamatuji, že na ni rádoby významně mrkal, jak mu kdosi nakukal, že to na ženy platí. Jméno postavy Hanzlíka nevím, hrál tu taky trochu truhlíka, ale ne tak těžkého ražení jako K. Vochoč. Hanzlík jel v rámci seznámení někam do města, kde se snažil ubytovat v plně obsazeném hotelu, uplatil tam recepčního, který ho umístil v nějakém kamrlíku pro uložení úklidových prostředků. Ještě si pamatuji, že si smluvil schůzku s dívkou (tu snad hrála L. Termerová, ale nejsem si jist), která určila čas setkání u branky jejího bydliště kolem 4 hodin ráno, aby ho otestovala, jestli o ni stojí, zkrátka bude-li schopen a ochoten v tuto nesmyslnou dobu přijít. Více si nepamatuji. Nevylučuji, že o jiný seriál, možná jsem smotal i několik jiných TV snímků dohromady. ()

• Třídílná televizní inscenace se dle vzpomínaní pana Jaromíra Hanzlíka v pořady Úsměvy (od r. 1997) utopila při povodních. V ČT o ni nedokázali najít ani informace v archivu. (sator)