Jedenáctiletá Emma z bohaté obchodnické rodiny má všechno, na co si vzpomene, ale její rodiče se k ní chovají k jako přítěži, která je svazuje. Jednoho dne se rozhodne, že bude předstírat, že byla unesena. Využije nepozornosti svého šoféra a uteče z auta. Brzo narazí na dobráckého Malteho, švédského čističe stok, kterému namluví, že je uprchlá ruská princezna, která se skrývá před bolševiky. Malte ji vezme k sobě domů a stará se o ni. Rodiče po několika dnech povolají na pomoc policii a navíc se Emma rozhodne, že od nich získá i nějaké výkupné. (Severský filmový podzim)

sochoking

Neviem prečo, ale šiel som do toho ako do drámy a tu, kým som sa spamätal už pri konci, som zistil, že v sobotu večer popíjajúc pivko, sledujem film pre celú rodinu určený na nedeľu. Sheredne som sa ojebal ! ()

Sarkastic

„Tyhle varhany jsou rozbité. Jsou u konce s dechem. Tak jako já.“ Režisér se podobně jako ve svém o 9 let mladším Ostrově na Ptačí ulici zaměřil na dětského hrdinu, v tomhle případě hrdinku. Přesněji řečeno docela rozmazlenou, panovačnou holku bohatých rodičů, kteří si jí buď nevšímají, anebo dceru jen drží pěkně zkrátka. A tak stačí zaslechnout něco z debaty dospělých a v Emmině hlavě začne klíčit nápad…Oproti výše zmíněnému filmu z II. světové války je tohle podstatně mírumilovnější a více dětský snímek. Taková je i jeho optika. Trochu nevyrovnaný, přesto čistý vztah holky a jednoduššího, dobráckého postaršího dělníka je fajn, i když mi párkrát blesklo hlavou, že výchovný příliš není (snad jen tím, že udělat si sobecky prázdniny může mít nemalý dopad na životy jiných). A takový je i jeho konec, hezký, ale nepříliš uvěřitelný. Dám ještě slabší 4*. „Jaké je to děvče?“ - „Jaké? Co tím myslíte?“ - „Dobře, tak…je šťastná? Je hodně impulzivní? Má nějaké kamarády?“ - „Ve škole se jí daří dobře. Ale…šťastná? To vlastně nevím.“ ()

ferika

Nemaju sa tu komentovat, ci hodnotit komentare inych uzivatelov, ale to, co vypotil "sochoking" komentar nie je. Len blabol o premarnemom case vyjadreny blbymi vulgarizmami. Mal si si tych piv dat viac, aspon by si nemal silu pisat sem taky odpad. Dopozeral si to vobec? Aj tak si myslim, ze si necakal dramu, ale podla tvojho vyraziva asi skor thriller, ci action. Drama je to podla mna tiez, aj ked asi viac psychologicka. Pre celu rodinu? Skor pre rodicov, nez pre ich deti. No a o komedii by som uz nehovoril vobec, ta charakteristika je fakt jemne mimo. Ten film sa mi pacil uz pred rokmi, ked som si ho nahral priamo v premiere na danskej televizii (tusim DK1). A to som lustil danstinu len pomocou jej vzdialenej podoby s anglictinou a nemcinou. Medzi Emmou a Maltem je urcita paralela. Ju rodicia vytesnili na okraj svojich zaujmov, prestala ich realne zaujimat. On je ekonomicky a socialne vytlaceny na dno spolocenskeho rebricka. Pre jeho dobracku, trocha prostu povahu ho este aj jeho kolegovia ponizuju a robia mu prieky. Dvaja strateni sa najdu a snazia sa o luidsku existenciu a pochopenie. ()

hygienik

POZOR SPOILER! Krásny dánsky doják pre deti odohrávajúci sa v 1. polovici 20. storočia. Emma je dieťa z bohatej rodiny, ale rodičia sa jej nevenujú, tak nafinguje vlastný únos. Na ulici sa jej ujme čistič mestských kanálov. Emma uňho nájde to čo doma nemala a na oplátku si vypýta za seba výkupné, aby pomohla svojmu chudobnému priateľovi. ()

Severský filmový podzim 2011

Severský filmový podzim 2011

05.11.2011

Po Severské filmové zimě přináší Severský filmový klub divákům letos již druhou filmovou přehlídku: Severský filmový podzim. V pořadí již počtvrté budou mít diváci možnost shlédnout vybrané snímky… (viac)