Wrestlemania je největší událostí roku ve společnosti WWE (World Wrestling Entertainment) pro všechny wrestlingové fanoušky. V tomto roce jsme mohli vidět tři hlavní taháky:

- CM Punk vs. Undertaker, který se stal ještě více osobním kvůli smrti Paula Bearera, managera Undertakera. CM Punk velmi špinavě poskvrnil jeho památku a tím i urazil Undertakera, který si to vzal velmi osobně.
- Triple H vs. Brock Lesnar. Tento feud začal už minulý rok, když Brock Lesnar Hunterovi zlomil ruku a to dvakrát během pár měsíců a dokonce tvrdě zradil jeho tchána a majitele WWE Vince McMahona. Tento duel byl podle pravidel "no holds barred" (bez pravidel).
- WWE championship a John Cena vs. The Rock. John Cena minulý rok na Wrestlemanii s The  Rockem prohrál a posléze zažil jedno zklamání za druhým. John řekl, že tento zápas musí vyhrát pro sebe a dokázat, že má pořád na to být hlavní hvězdou společnosti.

Všechny zápasy na WM29:
The Shield vs. Randy Orton, Sheamus a The Big Show
Mark Henry vs. Ryback
Team Hell No vs. Dolph Ziggler a Big E. Langston
Fandango vs. Chris Jericho
Alberto Del Rio vs. Jack Swagger (WH championship)
The Undertaker vs. CM Punk
Triple H vs. Brock Lesnar
John Cena vs. The Rock (michal 10)

ortoncz

Orton , Big Show , Sheamus vs The Shield - Zápas celkem slušný . Vítěz byl parádní ale co se dělo potom bylo už hodně slabé . Heelturn měl dostat někdo jiný. Henry vs Ryback - Tady nšlo ani o zápas jako spíše o to jestli Ryback nasadí Shell shock Henrymu . To se povedlo a tak můžou být všichni spokojeni. Hell No vs Ziggler a spol. - Průměrný zápas. Fandango vs Jericho - Kdyby to bylo na Raw neměl bych s tím problém . Ale na WM takový zápas nepatří . Y2J si zaslouží něco lepší , tak příští rok Undertaker. ADR vs Swagger - Od zápasu jsem nic nečekal , takže ani nejsem zklamaný. ADR podle předpokladů vyhrál a jsem zvědavý jestli bude odveta na ER. Undertaker vs CM Punk - Jednoznačně nejlepší zápas celé show . Oba předveli velmi dobré výkony. Ale přece jenom to na souboje Triple H a HBK vs Undertaker pořád nemá. Triple H vs Lesnar - Další výborný zápas . Velké zlepšení oproti Summerslamu. Mnohem extremější. Rock vs Cena - Opět komerční zápas . Zase to byla nuda a nikdo nic nepředvedl. Snad už ten zápas nikdy nebude. Cena má opět titul. No jsem zvědav kdo bude další vyzyvatel ()

AdamesWWE

Rozoberiem tri hlavné zápasy, ktoré ma osobne najviac zaujímali. Zápas Lesnar vs. Triple H . Dosť veľké prekvapenie, po dosť nudnom zápase na SummerSlame som dúfal že toto bude lepšie a naštastie som sa nemýlil. Celkom fajn zápas, dosť trvdých momentov.. Tu nemám takmer žiadne výhrady, som milo prekvapený aký dobrý zápas spravili. Main Event večera alias odvetný zápas Cena vs. Rock o titul, tak lepšie ako minuloročný zápas, ale stále sa neviem zbaviť pocitu, že tie 2 roky ťahania feudu boli zbytočné, hlavne preto, ked´ som uvidel ako to celé zakončili. Podanie rúk, objatie.. No, nemilo som bol prekvapený, pekne vidieť ako to bolo celé umelé, zbytočné a giganticky komerčné.. Ale zase chápem WWE že to takto ukončila, asi si nechceli rozhnevať divákov, ale dokašlali to. Ale tak samotný zápas bol dobrý, ale že by som mal pri nom nejaké extra pocity to by som nepovedal. Nakoniec si beriem zápas legendárneho Undertakera proti Punkovi. Po štyroch megazápasoch asi dosť ľudí čakalo že toto bude takisto megazápas, tak tí budú asi sklamaní, ale ja som to neočakával. No dostal som presne to čo som čakal, akurátne dlhý, mimoriadne kvalitný, napínavý zápas s množstvom skvelých momentov, obidvaja wrestleri excelovali. Undertaker to aj napriek veku dosť slušne zvláda. Možno by som pridal o niečo viac času, ale to je všetko. Môžme byť vôbec radi a vážim si to, čo pre fanúšikov Taker robí a že sa aj napriek všetkým problémom ktoré má postaví do ringu a baví nás, respect! Maximálna spokojnosť, suverénne najlepší zápas večera nieje sa o čom baviť. Celkovo WrestleManiu nerozoberám, lebo som si ju celú zatiaľ nepozriem a je otázkou času a môjho odhodlania či sa na to dám alebo nie, ale skôr nie.. Bol som zvedavý na spomínané tri zápasy a s nimi som spokojný, jedine ME je výnimka. Peace. :) ()

figgo jr.

Wrestlemania 29 patří určitě k těm nejhorším co jsem viděl. Jen dva zápasy byli nadprůměr a některé zápasy byly dokonce podprůměr, což by se na wrestlemanii stávat nemělo. Má očekávání byla opravdu minimální takže jsem to celkem v klidu dokoukal. Dokonce i ta závěrečná přehlídka supermanů se dala zkousnout, i když jako hlavní zápas bych si představoval něco zábavnějšího. ()

Hyb_rid

Musím říct, že z letošní WM mám dost nepříjemný pocit a to ani ne tak z toho co jsem viděl, ale z toho co se dá očekávat v budoucnu. Narážím hlavně na předvídatelnost a doslova zdevastování několika dobrých feudů. Takže popořádku Shield vs 3 na které nezbylo místo jinde, ano je to tak power groups patří k prowrestling jako pěna k pivu a opravdu jsem byl nadšený konceptem shieldu oproti bývalému nexusu, ale slátat dohromady team Orton, Sheamus, Show jasně podnítilo předpoklad jak zápas dopadne. Dále Vincův projekt Curtis alias Fandango, tag team title match a stejně tak Del Rio a Swagger a také rematch Cena a Rock ve všech zápasech bylo naprosto jasné jak dopadnou a tím se z nich vytratila většina náboje všichni podávali standardní výkony jako každé jiné PPV, tohle je ale přece WM takže jsem čekal mnohem víc. Co zbývá? Ryback vs Henry opravdu jen na vyplnění času, Henry nikdy nebude sexual chocolate a Ryback nebude Goldberg. Hunter vs Brock nebylo to špatné ale ani nijak obdivuhodné, stalo se už tradicí že TripleH má na WM zápasy typu everything goes a ačkoli nejsou nikdy nijak zázračné tak vždy baví a tento měl navíc perfektní build up díky Heymanovi. Takerův zápas je jako vždy vrchol každé WM, tentokrát jsem upřímně čekal, že nastane situace 20-1 a taker ukončí kariéru ale očividně se tento franchise bude ještě nějakou dobu ždímat, taker i punk předvedli dobrou show a build up byl stejně dobrý. Celkově vzato kolem a kolem nebýt lidí z dob attitude WM by nebyla, co to naznačuje si doplňte sami protože v skoro každém zápase byl jeden z nich. ()

Bobik9

Zřejmě nejhorší Wrestlemania, kterou jsem kdy viděl. 1) 3* Sheamus, Randy Orton, Big Show vs. THE SHIELD - první zápas, na který jsem se moc těšil a jsem zklamaný. Randy předvedl málo a to, že ho nerad kritizuji. Naopak na The Shield se těším až to pořádně rozbalí v shows. 2) 2* MARK HENRY vs. Ryback - nejhorší zápas celé Mánie. Čekal jsem tvrdou řežbu, ale bylo to utahané a nijaké. Mark Henry už by měl končit a Ryback by potřeboval pořádnou story. 3) 4* HELL NO vs. Dolph Ziggler, Big E Lengston - jeden z nejlepších matchů. Všichni aktéři jsou zajímaví a Big E bude velká hvězda. Těšil jsem se na jeho debut a potěšil mě. 4) 3* FANDANGO vs. Chris Jericho - naopak, stejně jako mě Big E potěšil, tak mě zklamal Fandango. Chris byl skvělý jako vždy, ale celý tenhle příběh je tak trapný, že to ani Y2J nezachrání. 5) 3* Jack Swagger vs. ALBERTO DEL RIO - WH Championshipy nebývají nejlepší, ale tento byl ještě slabší než obvykle. Swagger je nijaký a Del Rio také není hvězda, jak se tváří. 6) 5* CM Punk vs. THE UNDERTAKER - velkolepost! Nejlepší zápas ze všech. Ze začátku to nevypadalo na takovou zábavu, ale rozjelo se to a každý musel být spokojený. Navíc se jednalo o stoprocentně nejlepší story. 7) 3* TRIPLE H vs. Brock Lesnar - jede z nejlepších příběhů, ale zápas byl slabší. Čekal jsem nejtvrdší match v historii WWE, ale dostal jsem jen slabý odvar. 8) 3,5* JOHN CENA vs THE ROCK - main event, který byl asi stokrát slabší než ten minulý. Jedině ten konec mě potěšil, ale story byla slabší. Hecování nebylo nic moc a zápas celkově průměrný. ()

• The Rock si v zápase proti John Cenovi roztrhl břišní svaly a adduktor (svalový přitahovač). (figgo jr.)
  • Oficiálními skladbami show jsou písně „Coming Home“ od Dirty Money ft. Skylar Grey, „Bones“ od Young Guns a „Letters From The Sky“ od Civil Twilight. (TheSpearCZ)
  • Tento diel WrestleManie sprevádzali problémy s časovým rozvrhom, prečo sa neodvysielala zahajovacia americká hymna a bol zrušený jeden celý zápas, a problémy so sedením. Diváci nemali totiž dobrý výhľad kvôli masívnym stĺpom, a tak museli byť dodatočne usadení na lepšie miesta. (AdamesWWE)