Idem Paris

Krátkometrážny / Dokumentárny
Francúzsko / USA, 2013, 8 min

Réžia:

David Lynch

Idem Paris je krátký propagační dokumentární film beze slov, který natočil režisér David Lynch pro stejnojmenné pařížské tiskařské studio zaměřující se na výtvarnou litografii. (4ward)

Marek1991

Je to zdokumentovanie istých postupov, no mne nesadlo, keďže je to nezmyselne čiernobiele, nie je to ani inštruktážny film, ani nič umelecké. Proste len propagačný film, ktorý nechápem v čom môže zaujať pre propagáciu, nič extra, nič čo by siahalo k priemeru. ()

ledzepfan

Ale houbelec... Jasně je to reklama a propagační video, ale parádní. A v čem může zaujmout?(ptá se Marek1991) Třeba v tom, že ukazuje, že Idem Paris je špičkově zařízené studio, které se sice zaměřuje na relativně starou metodu, ale používá nejnabušenější mašiny v oboru(žádné staré stroje jak píše kaylin). Černobílý formát s vysokým kontrastem evidentně není zvolen proto, že jde o snímek z industriálního prostředí, ale proto, že jde o reklamu na litografii(která sice umí i barvu, ale ve své čb formě je nejznámější)....... Osobně podobné komerčně laděné projekty moc nemusím, ale věřím, že ty mašiny Davida bavily a tím, že se tisknul jeho obraz to pro něj bylo snad i více osobní než reklama na dámské kabelky. ()

kaylin

David Lynch dostal nápad a rozhodl se, že si vezme kameru a půjde do tiskařského studia Idem Paris, kde používají ještě starý tiskařský stroj, a ukáže nám, jak takové tištění funguje. Zaznamenal poměrně krátkou pracovní rutinu a to je celé. V tomhle prostě není nic navíc, není tam nic uměleckého a je to opravdu jen dokument, kterému ale chybí to základní - informace. Mlčí se zde až na pár francouzských slov a prostě se jen jede na stroji. Mám Lynche rád, ale nesnáší jen zlatá vejce. Někdy prostě jen vejce. ()

honajz2

Osmiminutová a nijak zvlášť zajímavá černobílá reklama, která je poměrně nudně natočená a ani z ní není poznat, že by ji vůbec točil Lynch. ()

Angelic-77

Černobílý formát je poměrně frekventovaně využívaný při natáčení filmů nebo dokumentů z industriálního prostředí, ani v tomto případě tedy David nesáhl vedle a tiskařské studio Idem Paris je jistě poctěno, že jim propagační film natočil právě takový velikán, jako je Lynch. ()