Tajemství projektu Sparticle

• Česko Záhada částice S (viac)
Veľká Británia, (2011–2015), 16 h 48 min (Minutáž: 28 min)

Tvorcovia:

Alison Hume

Karim Zeroual, Emily Sanderson, Abbie Hayes, Eliot Otis Brown Walters, Annette Badland, Alex Starke, Abigail Hardingham, Claire Cage, Gerran Howell (viac)

Projekt Sparticle sleduje skupinu dětí, které byly ponechány, aby se starali sami o sebe v moderním světě v rámci záhadného experimentu, kdy všichni starší nad 18 let přesně v 11:11 zmizí do paralelního vesmíru.
Zpočátku, se jim všechno zdá vzrušující, neexistují tu žádná pravidla dospělých. Právo a pořádek neplatí, mladí si plní skoro všechna svá přání, mají skvělou zábavu. Ovšem jejich možnosti se začínají menšit a denní přežití je čím dál tím těžší. A tak se musí pokusit vrátit do života opět dospělé. Ale čeká je celá řada dobrodružství a musí se naučit plno důležitých věcí, které k běžnému životu patří. (oficiálny text distribútora)

honajz

Hodnotím z pohledu, kdyby mi bylo také zhruba 12 nebo 13 let. Pro takové dospívající děti je seriál určen. Obsahuje různé záhady, které je nutno objevit, a potom jít dál, objevit, kde se projekt Sparticle spustil, a pokusit se navrátit, co se stalo. Z pohledu dospělého tam vidím častá nelogická chování postav, kdy je divné, proč někdo udělá, co udělá, nebo tu politickou korektnost (jsou zde děti všech národů, tedy kromě indiánů, a jsou zde i tělesně postižené děti). Ale je fakt, že to má své vnitřní napětí, dobře se na to kouká, příběh není až tak blbý. Takový seriál jako Záhada Anubisova domu, ale pro mladší děti. ()