Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

POMO

Harbour dobrej, správně hláškující. Obří vyvrhelové z pekla ve finále snad nejpůsobivější ever. Casting Milly Jovovich trefně definující diváckou cílovku fanoušků béčkových krvavých monster freak shows. Fantazie Neila Marshalle bezbřehá, stejně jako jeho odvaha (nebo absence rozumu?) spláchnout tak velký rozpočet do kanálu. Jeho Hellboy baví blbostí, přepáleností a ulítlostí, ale koukat na něj v kině mi přišlo krajně nemístné, až bizardní. Se správnou partou doma, s pivem a popcornem, by to možná bylo za 3*. ()

verbal

Ježžžyššš, tady ale zase teplo! Ale i tak mi to nedalo a vyděšeným cupitavým padešátem, s prdelí panicky přitlačenou ke zdi si to odhodlaně razím kohortou zdejších rozumbradických bukvoidů, abych vám s nasazením řitního věnce sdělil, že i nový Helboj je, vyjádřeno sofistikovanou filmově teoretickou heteroterminologií, totálně popiči. Nemá to sice nacipoetiku pana Býkovského a Přístav není až tak hustý jako Salvatore, ovšem syrově pekelné vize z řetězu utrženého britského řezníka s přístupností pro dospělé patology (KONEČNĚ!!!), navíc dokonale nasvícené, takže žádné negrodémonské rejdy za bezměsíčných nocí, jakož i nahláškovaný, svižný a celistvý podklad jako vystřižený z gotické učebnice apokalyptické démonologie s VY-NI-KA-JÍ-CÍM bylinným přesahem (Baba Jaga) a parádní hudba, mohou nezabavit pouze zženštilého rektoprospektora, mířícího do kina na korektní, anemickou, kýčovitě patetickou, pseudovýchovnou furtdokolovou sračku o oelasťákovaných létajících homokládech. A paxe tu těmi procenty řiť! ()

Douglas

Je HELLBOY (2019) pekelný film? Podle amerických kritiků ano. Inu, jak kdysi poznamenal Alfred Hitchcock, když se dehonestující slovní hříčka ve vztahu k názvu filmu nabízí, nedokážou jí odolat, i kdyby to byl dobrý film. A je? "Yo, feel the flow. Que pasa? Paradox. Gente adelante, you know it never stops," deklamovalo se v jednom pozapomenutém devadesátkovém hitu. Chci věřit, že na place to hrálo v jednom kuse. Jestli totiž filmový HELLBOY něčím neustále provokuje i zaujímá naši pozornost, je právě vnitřně paradoxní povaha jeho výstavby. Ponechávám tedy stranou onu otázku, zda je HELLBOY dobrý film - protože mě zajímá spíše odpověď na to, z jakých důvodů jej lze shledávat pozoruhodným a inspirativním. A to vskutku lze. Původní komentář jsem rozepsal do textu na Poznámkách. ()

Tom Hardy

Struktura je tak těkavá a neuspořádaná, že jsem byl na konci filmu z toho všeho, co jsem právě viděl, natolik vyčerpaný, jako kdybych v rychlém sledu viděl dvě sezóny nějakého koncepčně hodně neuchopeného seriálu. Fragmenty jsou nicméně skvělé! Kdyby to někdo rozkouskoval a to nejlepší hodil ve formátu krátkých filmů na YouTube, fanoušci by řvali nadšením. Celek ale nedrží pohromadě, ať už pro špatná dramaturgická rozhodnutí (chybné vložení vzpomínkové scény před nečekané přepadení, mělo by to být obráceně) nebo pro čisté nelogičnosti, kdy náš hrdina nezvládne partu nýmandů v komických zbrojích, ale klidně si o pár chvil později podá tři obry, aby mu pak topilo jedno přerostlé prase. Nemluvě o tom, že to nejpůsobivější má spíše - pokud jde o prostor - trailerový charakter (Peklo na Zemi, verze před i po). ALE Marshallova utrženost ze řetězu, kdy vrství všemožné nápady bez ohledu na kohokoli a cokoli, ta je mi vlastně ohromně sympatická (a byla mi sympatická už u Soudného dne). A David Harbour si druhé kolo zaslouží. 50%, ale s náběhem na guilty pleasure. ()

J*A*S*M

V jednotlivých detailech má Hellboy celkem slušné koule. Bohužel ani na dřeň vytěžený eRkový rating filmu a sem tam povedenej vtípek nezmění nic na tom, že vypadá hnusně jak hovno. Vážně už jsem dlouho neviděl audiovizuální dílo, které by působilo tak strašně antiesteticky. Odpornej, přeplácanej blockbusterovej digibordel, rakovina současné kinematogrefie, v tomto konkrétním případě už v terminálním stádiu. ()

Enšpígl

Po čase jsem zavítal na csfd projekci a nemohl jsem si zvolit hůř. Především mě naprosto srala křečovitost v oblasti humoru, úplně bylo cítit jak tvůrci chtějí být za každou cenu vtipný, ale čím víc chtěli, tím víc nic. Vyprávěcí koncept na úrovni mongolský technologie. Casting se rovněž těžce nepovedl. Možná mě něco uniklo, protože Hellboye nemám nakoukanýho, ale naposled jsem takhle nudil při pozorování želvy v ZOO. ()

Toren

6/10. Nový Hellboy je jiný. Béčkovější, šílenější a věrnější komiksu. Jako krvavej a řádně zábavnej výplach to funguje perfektně. ()

MrHlad

Nový Hellboy si jde nekompromisně svou cestou. A je otázka, jestli se vám bude líbit. Fanoušci comicsů v něm najdou spoooooustu věcí známých z předlohy a možná budou díky tomu ochotni Hellboyovi odpustit i to, že se žene dopředu až příliš velkou rychlostí, jeho tvůrci kašlou na práci s postavami a filmařsky jde o krok dozadu oproti tomu, co před lety předváděli Ron Perlman s Guillermem del Torem. Pokud ale comicsy Mika Mignoly načtené nemáte, asi si radši počkejte na Avengers. Tenhle Hellboy vám nemá moc co nabídnout. ()

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $21,903,748Tržby Celosvetovo $43,300,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Od Neila Marshalla som moc toho nečakal, maximálne servátku, miš-maš bordel. Nakoniec ma prekvapil, aj keď brutálne krvavým scénam sa nevyhol, ponúkol v rámci svojej tvorby nadmieru konzumný R-kový film. Herecky fajn, hlody, frky občas pobavili, prehľadná v celku úderná akcia, triky až tak zbytočne netrčia, ten diviak ako ninja korytnačiek je tam troška fopa ale dobre, udrží sa to v dobrých priemerných vodách. Prvý krát tu máme film od Marshalla bez väčšej citovej újmy. /videl v kine: 60%/ ()

Djkoma

Rozhodně ne katastrofa, ale jiný přístup, který nebude sedět všem (hlavně humorem). Tempo výborné, film plyne lépe než Del Torovy díly, Harbour není vůbec špatný, triky jsou lacině vypadající a osobně si myslím, že to je záměr. Je potřeba nesrovnávat a mít nadhled. ()

Superpero

Já teda Hellboye nikdy nežral. Přišlo mi to vždy trochu divné a tohle jsem si pustil s pramalým očekáváním. No a musím přiznat, že jsem se skvěle bavil. Příběh je teda debilní, efekty většinou taky, ale Hellboy tam mlátí obří monstra obřími předměty, mluví u toho sprostě a všude cáká fakt hodně krve. A pak když pekelný obludy vylezou na zem a začnou masakrovat, ale fakt jako brutálně, explicitně masakrovat civilní obyvatelstvo, tak jsem se musel culit. Za ty chuťovky by se nestyděli ani cenobiti. No a když ak na mě v závěrečnejch titulkách vykouknul Neil Marshall tak to hned dávalo smysl :) David Harbour je skvělej. ()

LIVINGDEAD

40% dávám za Millu Jovovich, ta je jako vždy skvělá a krásná. Co se týče filmu, otřesná hudba, která mi kazila akční scény a spíše je to film pro děti. Zřejmě vtipné hlášky, byly trapné a ty srdcervoucí scény s tátou.... no comment. Byl jsem nadšený, jen když se otevřelo peklo a do města vtrhla monstra, ale ta scéna měla snad jednu minutu :-( Celý film jsem protrpěl! ()

EvilPhoEniX

Nový Hellboy pohořel kasovně i u kritiků a ani já nejsem příliš spokojený. Režisér Neill Marshall sice natočil solidní Pád do Tmy a perfektní béčkové postapo Soudný Den, ale Hellboy se nezařadí do světlých momentů jeho kariéry. Příběh žádný, což se dalo očekávat, ale to podivné nesmyslné skákání ze scény do scény mi přišlo dost otravné až umělé. David Harbour nehraje vyloženě nejhůř, ale humor je natolik suchý, že jsem se nezasmál ani jednou, což beru za obrovské mínus. Pokud dojde na akci, tak se na to kouká celkem dobře, po stránce Gore je to velmi výživné a nepamatuji se, kdy jsem v kině naposled viděl takový masakr, ale je velká škoda, že v tom nejlepším film většinou skončí. Za chválu stojí scéna s Obry, která mohla být i delší, Baba Yaga, která měla děsivě dokonalý make up a samotné finále, které je opět příliš krátké a nevyužívá plně svého potenciálu. Škoda, že mimo akci film poměrně nudí a nemá čím překvapit a zaujmout. Díky slušné porci Gore a slušné množství všelijakých Monster se film zhlédnout dá, ale čekal jsem zábavnější jízdu. 60% ()

novoten

Bližší předloze sice je, ale dobrou adaptací přesto není. Když se smíchá několik zápletek z komiksů dohromady, nevzniká automaticky film pro fanoušky a dal bych cokoli za to, abych místo přeplácaného výsledku viděl raději plánovaný závěr Del Torovy trilogie. V Marshallově režii je sice Rudoch správně nahláškovaný floutek ve světě krve, zrad a nekončícího boje, ale bezbřehá nebo záměrná béčkovost není v tomto případě předností, ale bolestivým závažím. Od samého úvodu najede scénář na kolej nutné zkratkovitosti, podtrhne si tak nohy hned na začátku, kdy rozjede tři příběhy najednou a až do konce se z nelichotivé výchozí pozice nedokáže zcela vymotat. Škoda podivně umělých masek a místy bizarních triků, které nejednou zachází na hranici směšnosti. A v neposlední řadě je trestuhodná ona čím dál častěji viděná póza, kdy se rating musí využít nejen v krvi, ale za každou cenu i v nadávkách. Ve druhé polovině už to působí natolik dětinsky, že jsem se musel téměř ošklíbat, jakkoli jsem vždy pro drzé podrývání přepjaté atmosféry. Z výsledné slepé uličky je mi smutno, protože právě Hellboy mohl a měl být ukázkou toho, jak se dá vést cesta o něco menších adaptací slavných komiksů a místo toho zavírá dveře před spoustou potenciálních zázraků. ()

Kordus

Je to krvave (skoro tolik glory killu jako v Doomovi), s divnym humorem, zvlastnim uspechanym pribehem, kde se hrozne rychle skace mezi atrakcemi, aniz by se tam rozvadely nejake vztahy postav, celkem fajn herci a tak hrozne edgy a cool jak opilej pubertalni panic v autobuse mestsky hromadny dopravy. Ale me to bavilo, narozdil od vetsiny kinosalu... ()

tron

„Je to DEBIL.“ Akože nie, ono to nie je úplná katastrofa. Vidno, že si s tým dali dosť roboty. Na druhej strane nadávky a krvavé výjavy z toho automaticky lepší film nerobia. Čo sa náročnej vizuálnej stránky týka, tak na tej je síce vidno, že muselo ísť o fajnovú piplačku... ale čo z toho, keď množstvo trikov vyzerá zle? Je prítomnej veľa akcie, masiek a efektov, zároveň však treba povedať, že Neil Marshall mal k dispozícii len okolo 50 miliónov. To síce je veľký peniaze pre Guillerma del Tora, ale niektorí režiséri nevedia pracovať s rozpočtom a Neil Marshall patrí k nim, aspoň čo sa Hellboya týka. A samotný Hellboy? Jeho maska je hnusná; zlatý dobrý Ron Perlman. Ale za jedno som tomuto neúspechu trochu aj rád, lebo sa vraví, že ak je herec extrémne zamaskovaný, tak ani nemusí (vedieť) hrať a ono sa to nejako stratí. No tak nie, tu sami vidíme, že sa to určite nestratí. David Harbour predvádza výkon, ktorý si zarámovať určite nedá. Ani kasting u ostatných sa nevydaril. Ian McShane nepatrí k mojim obľúbencom, John Hurt bol ako Hellboyov otec stokrát lepší. Občas sa objaví niečo, čo zaujme (Baba Jaga, Prasohlav, obri, apokalyptické finále, Abe), ale proste je to v prvom rade čudný a nudný film. A povedal by som, že Daniel Dae Kim je už predsa len trochu starý na to, aby hral leoparda. ()

B!shop

Vazne jste cekali neco jinyho, kdyz byla rezie sverena Marshallovi? Ja teda ne, proste jsem cekal krvavy, akcni becko a presne to jsem dostal. Z nacancanejma MCU filmama se to samozrejme neda srovnavat, ani trikama, ani vizualem, tohle vypada proste o tridu levnejs, ale tak nejak to ani nevadi. Hlavni problem mam v tom, ze se tvurci do dvou hodin snazili narvat dej, kterej by stacil tak na tri filmy. Jak kdyby vzdy dostali skvelej napad na nejakou cool scenu, tak ji sem honem soupli, vsechno vypada spravne cool, drsne, misty i velkolepe a za dve minuty uz musime dal, protoze neni cas se zdrzovat. Takze ty nejvetsi pecky byly vlastne provareny uz v ukazkach a navnazenej clovek, kterej se tesi, ze to, co melo v ukazce nekolik vterin, tu bude na x desitek minut, bude zklamanej. Zamrzi to obzvlast u utoku monster a letu na drakovi. Co se tyce hercu, Harbour vypada drsnejc, namakanejs a demonstejc nez Perlman, ale bohuzel se sympaticnosti a charismatem to je slabsi. Ostatni tu jsou vicemene jen do poctu, ani jeden nejak nestoji za zapamatovani, zamrzi to obzvlast u Milly, to byl fakt krok mimo. Ale celkove to zadnej velkej pruser neni, naopak je to docela fajn zmena, radne krvava a ufuckovana a nemam problem na to jeste nekdy kouknout. ()

Slasher

Šílená R-ková (bravo) heavy metal splácanina není o nic hloupější, než takový týmovky MCU, na který už já osobně nemám další staminu. Hellboy 2019 sice propadák, upadne v zapomnění, ale zároveň ryzí vypínací zábava i pro “normální” dospělý - styl ber nebo si nas*r. (+ extra bod za hnusnou Babu Yagu) ()

Asia_Power

Třetímu Hellboyovi sem se bránila jak patnáctka análnímu sexu páč sem trucovala, že Del Torovi nedali tehdá zelenou na jeho epickej třetí díl o našem červeném paroháči. Alík mě nakonec přesvědčil, ať se na to s ním mrknu a jako udičku použil fuckt, že je to podle komiksu Mike Mignola, kterýho děsně žeru a jeho komiksy o Hellboyovi hltám jak soukmenovci rejži. Dalším plusem se ukázalo, že režie se chopil Maršál NeMalinovski jehož Psí vojáky co Padaj do tmy miluju a tak sem si říkala, že ten film nakonec třeba zas až taková píčovina nebude a s Buddží pomocí to přežiju bez větších záchvatů nasranosti. O to víc sem byla šukována zjištěním, že mě film, kterej sem chtěla nesnášet a setřít jak hovno z boty, kurevsky baví. Komiksový předloze to bylo věrný, Hellboy vypadal skoro stejně jako když ho hrál Perlman, erko tomu sedlo jak prdel na hrnec a ta kančí svině, co udělala ukázkovej bordel mnichům v klášteru, no to nemělo chybu. K tomu obři, čarodějnice, mega-husto-kruto-přísně slizká Baba Jaga, ze který sem si málem uchcala, jak byla perfektní a i parťáci kolem Hellboye mi sedli. Takže jsem si pohupovala nožkama, jelikož s nima ze sedačky sotva dosáhnu na zem, tleskala ručkama a jásala, že mám další zamilovanej film s panem červeným a strašně se začala těšit na pokračování, abych chvilku na to dostala od Alíka bolestivou ránu, když mi oznámil, že film byl propadák, co si na sebe nevydělal. To mě kolosálně nasralo a tak jsem jen vyštěkla jak je to možný, vždyť to byla pecka. Alík se usmál a nevinně se mě zeptal, proč sem teda na tu pecku odmítala tak dlouho koukat a nebyla na ní v kině. A v tu chvíli mi to došlo, dámy a pánové, přesně díky takovým píčám jako já, co film odsoudily aniž ho viděly a nešly do kina, propadl. Takže jdu fofrem napravit škody, co sem způsobila a otevřu veřejnou sbírku na další pokračování, hádám, že do sta let budu mít na trailer. A teď mě omluvte, jdu si to pustit znova a pak ještě jednou. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)