Zákon o kvalitě médií zavedl přísná omezení na knihy a další média, která by mohla navádět k porušování zákonů či lidských práv. Na dodržování zákona dohlíží Výbor kvality médií, který má takřka neomezené pravomoce. Jako protiváhu k tomuto celostátnímu výboru posílily jednotlivé provincie pravomoce knihoven. Ty mohou cvičit ozbrojené jednotky, které ochraňují knihy před cenzurou a zničením. K takové jedné jednotce patří i Kasahara Iku. (Zíza)

Ceres

Film má dobrý námět, boj za svobodu proti vládnímu aparátu a jeho rozhodnutí o cenzuře, které je aktuální vždy. Jen škoda, že film je brutálně dlouhý. Ta část, kdy dochází k obléhání a odvozu 3 kontejnerů, tak akce je naprosto příšerná. Oproti tomu vysvobození rukojmích bylo ok. Krásná japonská naivita v postavě Kasahury, ale i klasického správňáka Doja, má svoje kouzlo. Nebýt pár nudných, natahovaných částí mohlo to být jako celek ještě lepší. ()

Chrustyn

Akce slušná, ale vzhledem k tomu, že se film zaměřuje hlavně na nezajímavou romantickou linku, je to strašlivě nezajímavé a to, že se zde párkrát vystřelí, mě nijak nevytrhlo. ()

Hollohlaway

Zápletka trochu jak z Orwella, celkem zajímavá. Ale provedení dost šílené, spolu s dost přehnaným patetismem a dlouhou stopáží, navíc boj o knihovnu byl skoro směšný. Na to jak to solidně vypadá, to byla slabota. Akční složka to dost sráží dolů, jinak by se to asi dalo. ()

Zíza

Po takových sedmi letech? jsem to viděla znovu a furt mě to bavilo, chápu, proč mě to tenkrát tolik zaujalo. Nerozumím taktice boje, ani vojenství, takže mě tam nic zbytečně nerozptylovalo... Film má pro mě ideální rozložení přátelství, boje, emocí, zábavy. Herecké výkony mě neobtěžovaly (až na občasnou topornost Eikury Nany, podle mě je lepší spíš do dramat než do akčních věcí, proto jí to spíš tak skvěle mlelo, než střílelo a mlátilo), Okada je skvělý, drží na vysoké úrovni jak hereckou, tak „akční“ část svého výstupu. Nápad dobrý, zajímavě provedený, scénář na dobré úrovni, Sató Šinsuke na pozici režisére se ještě trochu v tom akčním žánru hledá, ale drží se ho. Není to nejlepší film svého žánru, ale mně se prostě líbí i přes všechny ty mouchy, co to má. Z nostalgie hodnocení měnit nebudu, nechme to na slabších 5*. Titulky. ()

Jirka_Šč

Hodně zvláštní film (počiny tohoto charakteru obvykle řadím mezi béčkové). Herecké obsazení tradičně výborné. Patos "ako sviňa". Velmi japonské. Když mi v Rychle a zběsile 5 vadilo, že se zdemoluje polovina města, aníž by přitom byl někdo viditelně zabit, tak nevím, co říci na Library Wars. Vystřílené tuny munice při záchraně knih = v tomto filmu zaplněné nemocnice místo zaplněná krematoria. Obvyklá asijská realističnost zde jde zcela do háje a nastupuje naopak neuvěřitelná nerealističnost. Možná bylo cílem získat nižší přístupnost, ale zase to je velmi japonské (když už se na něco vykašlou, tak pořádně). Ostatní chválím. Nápad použít knihy jako synonymum volnosti a na tom postavit celou zápletku o cenzurování knih a vzniku speciálních bojových oddílů, které mají za cíl knihovny (demokracii) chránit, je výborný. Kniha není slovo. Kniha je cosi hmatatelného, co se dá spálit, odnést, naložit do kontejneru nebo schovat za zády. Představa lidí, kteří se v touze po svobodě nahrnou do knihovny, je sice poněkud nerealistická, ale na druhou stranu, každá vize svobody je taková. ()