Jak dojde k tomu, že bezúhonný řidič a člen ostrahy, deset let bez problémů převážející velké peníze, jednoho dne zmizí s více než jedenácti miliony eur? Režisér Philippe Godeau a François Cluzet jako představitel skutečného Toniho Musulina se zajímají víc o pohnutky muže, o němž v roce 2009 mluvila celá Francie, než o to, co se stalo s odcizeným obnosem. (MFF Karlovy Vary)

sona123

Příběh chlápka, jehož příběh se hodně podobná příběhu našeho Procházky. Sympaťák hlavní hrdina (jako vždy brilantní Cluzet), který se rozhodne nenechat si všechno líbit....ovšem některé kroky mi zůstaly záhadou a vzhledem k tomu, že režisér vycházel z knihy, kterou Toni napsal a sám se s ním ovšem nesetkal, je otázka, nakolik je to pravda a nakolik fikce Toniho. Docela ráda bych jednou viděla i film, jak a proč to celé vlastně bylo... ()

Brylin

Toni Musulin - poslední opravdový chlap u ostrahy, přesný a tvrdý. Měl respekt všech kolegů, ale šéfové mu přes jeho přes jeho profesionalitu a loajalitu nedávali pocítit, že si ho váží. A tak se jednoho stalo, že zásilka 11.6 miliónů eur nedojela na místo. Philippe Godeau ukazuje momenty ze života Toniho, které naznačují důvody jeho činu. Přesnou příčinu se ale nikdy nedozvíme. Filmu dominuje výkon F. Cluzeta, který filmu přidává nejméně jednu hvězdičku. V druhém plánu cítíme kritiku kapitalismu a nenasytnosti vedoucích složek společnosti, která vyvíjí na zaměstnance neúměrný tlak a nutí je obcházet předpisy. Celkově hodnotím pěknými třemi hvězdičkami. ()

campix

[MFFKV - 2013] Příběh podle skutečných událostí točících se kolem Toniho Musulina. Obyčejného člověka ze kterého se přes noc stal bankovní lupič. Všechno to co jsem napsal slibovalo zajímavou podívanou alá Veřejný nepřítel, jenže Phillippe Godeau zpracoval příběh velmi střídmě a popisně, nejspíše přesně tak jak se stal. Žádný velká kovbojka, prostě příběh obyčejného člověka, který už toho měl dost a ukázal světu jak je lehké ukrást pořádný balík. Jedním z důvodu ke shlédnutí by mohla být přítomnost Francoise Cluzeta, který je téměř v každém záběru a charizma mu zrovna nechybí. Asi jsem čekal trošku něco jiného, ale způsob zpracování se asi hodí více, nežli aby se filmu zhostil přiblblý Hollywood. ()

POMO

Francois Cluzet prakticky nezlezie z plátna a film drží úspešne na ramenách - nečitateľným prejavom s kamennou tvárou udržuje diváka celý čas vo zvedavosti, čo má za ľubom a ako to prevedie. Vo výsledku sa toho ale zas tak moc neudeje a film zostane iba remeselne slušne sfilmovanou skutočnou udalosťou, ktorá pre neznalých našincov nie je takou atrakciou ako pre žabožrútov, ktorí ju mali za mediálnu udalosť roku. Midnight City od M83 v záverečných titulkoch potešilo. ()

StarsFan

Muž pracující celý život u ochranky se jednoho dne rozhodne nedovézt 11.6 milionu eur na určenou adresu. Policie po něm vyhlašuje pátrání, na sociálních médiích se stává hvězdou. Co ho však k činu vedlo? 11.6 divákovi jasnou odpověď nenabídne. Namísto toho ho nechává sledovat běžné okamžiky v životě mlčenlivého Toniho a skládat dohromady složité puzzle motivů. A je to právě ona nemožnost nahlédnout naplno do mysli hlavního hrdiny spojená s řemeslnou zručností režiséra a skvělým hereckým výkonem Cluzeta, co pro mě z tohoto filmu zatím činí jeden z těch zajímavějších filmů, které jsem na MFF Karlovy Vary tento rok (doposud) viděla. ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

12.06.2013

Do hlavní festivalové sekce čítající sedm světových a sedm mezinárodních premiér se s novými snímky vrací šest režisérů, z nichž dva si v nedávné minulosti z Karlových Varů odnesli Křišťálové glóby… (viac)