laik_60

druha seria bola sklamaním. Úspešne a pekne - dramaticky vyriešený prípad z prvej serie, scenarista "operlil" odvolaním sa obvineneho a násleným nudnym a zdlhavým súdnym procesom za účasti všetkých. Naviac príbeh bol doplneníý riešením stareho nevyriešeneho Alecovho prípadu. Jednoducho únavná a zbytočná "motanica" . ()

CSSML

Ve druhé sérii je detektivní pátrání prokládáno soudním procesem s vrahem z první série. Soud je sice zajímavý jako dohra první série, ovšem vzhledem k předchozí mizerné policejní práci spěje od začátku k očekávatelnému rozsudku. Navíc oproti předchozí sérii znatelně přibylo nemravnosti a zvrácenosti. ()

Chrustyn

Druhá série navazuje na události z té první a servíruje nám hutné rodinné drama říznuté napínavým soudním thrillerem. Emočně opět nabušené a přestože je detektivní linka nového případu odsunuta na vedlejší kolej, je druhá série Broadchurch opět vynikající. Herecky opět bezchybné u stálých i nových tváří a veškeré emoce jsou dostatečně silné, aby se divák dalších 8 hodin nenudil. Jsem zvědav co si připraví v závěrečné sérii a jak tvůrci navážou. ()

palcanec

Podobný námět jako v první sérii - (SPOILER) vyšetřování, které stejně nevede nikam a je úspěšné až díky samotnému doznání. Dokonce u velice podobného případu, jen o pár let dříve o pár kilometrů jinde. (KONEC SPOILERU). Příběh je napínavý, udržel mě do tří ráno, abych sérii dokoukal. Bohužel soudní proces je spíše levné "soapy" drama, které nemá s realitou moc společného. Kdyby se seriál méně snažil šokovat a dramatizovat, ale soustředil se na skvělý příběh se skvělými výkony herců (což zde je), bylo by to na 5*. ()

Streeper

Dávám o hvězdičku méně než první sérii. Druhá série už pro mě možná byla malinko zbytečná, ale na druhou stranu přítomnost Charlotte Rampling mě neskutečně moc potěšila. Také jsem ráda, že příběh nezůstal jen u soudního procesu, ale také jsme se mohli podívat na Davidův předchozí případ, který mu nedával spát. Opět jsme se na to dívali plní spekulací a obvinění, ale nebylo to tak šokující a nečekané jako u první série a bohužel místy mi to přišlo až moc utahané. ()