Fido

První sérii seriálu BBC Broadchurch činí pozoruhodným nejen podoba s Forbrydelsen, ale několik dalších skutečností: Výborné psychologické vykreslení rodičů i dalších hlavních postav a podezřelých, dostatek emocí, velmi dobrá hudba a na BBC vcelku netradičně správná řešení několika morálních dilemat, včetně pozitivní role místního duchovního. ()

silentname

1. séria "Broadchurch" určite navnadila. Som aj celkom zvedavý na to, aké budú ďalšie dve série. Len aby sa to nepokazilo. Pravda je taká, že ma seriál úprimne dostal. Aby som to ale upresnil, tak kvalitatívne ma to začalo zaujímať až niekedy od štvrtej epizódy. Prvé tri slúžia skôr ako rozbeh a viac-menej neponúkajú nič prevratné. Máme obeť, začína sa vyšetrovanie, máme prvého podozrivého, ktorý bude mať ako alibi milenku. A dalo sa to predpokladať od začiatku. Takže to sú veci, ktoré poznám a neprinášajú do tohto príbehu niečo výrazne nové. No potom sa veci posúvajú oveľa zaujímavejším smerom a majú oveľa intenzívnejší dopad. A to je na tomto seriáli vynikajúce. Vidíme ako jednotlivé kúsky puzzle začínajú do seba zapadať, no súčasne ako aj jednotlivé akcie ovplyvňujú ľudí a ich životy. A do toho máme skvelé herecké výkony v podaní Davida Tennanta a Olivie Colman. Obaja sú vynikajúci. Okrem toho poviem, že som absolútne nepredpokladal, kto bude vrahom a bolo to pre mňa ohromné prekvapenie. Ale všetko to do seba zapadá a funguje to skvele. Uvidíme aké budú ďalšie série, no za túto dávam prekvapivo vyššie hodnotenie, než som si pôvodne myslel, že udelím. Pretože ma to skutočne ku koncu absolútne chytilo a šokovalo. "How could you have not known?. Hodnotenie: A- ()

BoredSeal

Nepříjemný seriál z maloměsta připomínající debilitu lidí, co se s mozky napumpovanými bulvárními teoriemi vrhnou na nejbližší teorii s hořícími pochodněmi a baseballovými pálkami. Nicméně nepříjemný i tím, že jeden z detektivní dvojice je otravný exot a že je v něm minimum sympatických postav - protože divák má díl po dílu hádat teoretického dalšího vraždícího pedofila/pedofilku. Na severské krimi to samozřejmě ani náhodou nemá a obrazově je to naprostá TV nuda, ale série vede k uspokojivému odhalení. ()

LadyPupu

"Myslela jsem, že žal je něco, co je uvnitř... Něco, s čím můžu bojovat a porazit to. Ale není tomu tak. Ta věc je venku. Je jako stín. Nemůžete tomu uniknout. On neroste, ale ani se nezmenšuje. Musíte s tím žít, musíte přijmout, že to tak je..." Směs bolesti, smutku, zrady drásající až do morku kostí. Obrovská nálož emocí, které plně vystoupají na povrch v posledním dílu, je podpořena nádhernou hudbou, díky níž je celkový dojem ještě silnější. ()

Chrustyn

Překvapivě působivá detektivka z ospalého anglického městečka, která se stejnou měrou zaměřuje na šokující vraždu malého chlapce, tak i na rodinné drama a následky tohoto hrůzného činu na několik na sobě nezávislých obyvatel. Tvůrci si s diváky krásně pohrávají, neustále předhazují falešné stopy aby nakonec přišly s šokující emocionální ránou. Jsem zvědav na další dvě série. ()