Kocúr v čižmách

• Československo Kocour v botách (viac)

xxlch

Jedno z nejstarších a podle mého i nejlépe zpracovaných dílek na todle téma.Dokonce i efekty jsou ,na tehdejší dobu,hodně koukatelné .Komukoliv,kdo se k tomuto filmíku dostane,jej velmi vřele doporučím.Škoda jen,že nejde(alespoň prozatím) sehnat . ()

PaRi

Tak tenhle film jsme jako děti milovaly. Na svoji dobu velmi dobře udělaná pohádka a to typicky filmovým způsobem navíc má humor a nadhled. ()

majo25

Charles Perrault sa musí v hrobe obracať, aký rozprávkový nepodarok z jeho rozprávky Sovieti spravili. Namiesto kocúra v čižnách je tu malý "chlapík" s fúzikmi a chvostom, zaodený od hlavy po päty. Ak nevedeli vytvoriť postavu kocúra v čižmách, nemali ju točiť vôbec. Pitoreskné postavy, z ktorých najhoršou je samotný kocúr - neviem z akého dôvodu obsadený starou a šerednou zženštinou. Naopak, do role čarodejnice je obsadený zasa chlap - legendárny Georgij Milljar (známa baba Jaga z Mrázika), ktorý hrá v rozprávke dvojrolu. Tranvestili by mali asi radosť, normálni diváci sa iba čudujú. Z pôvodnej rozprávky sú tu zachytené iba niektoré príbehové prvky, väčšinou však ide iba o vymyslený paskvil. Ten iba občas zaujme komickými hláškami: "Počúvaj, čo štebocú tie vtáčiky. Ty poznáš vtáčí jazyk? Samozrejme, som vzdelaný kocúr." To je však málo. Viac by sa mi páčili tie temné rozprávky, ktoré čítal šašo princeznej. ()

Flego

Nesympatická herečka Marija Barabanova v úlohe kocúra v čižmách. Priznávam, že som očakával oveľa viac, triky sú síce na úrovni doby, tempo je svižné, ale celkový dojem je rozpačitý. Film bežal v kinách v roku 1959. Štvrtý komentár. ()

Gig

Krásná pohádka, kterou trochu mi protiví počátek, kdy se nacházíme v dnešní době, nebo lépe řečeno v době natáčení pohádky a to v době kdy pionýři jsou malované děti a nosí rudé šátky. To si mohli odpustit. Vím, taková byla doba. Ale říkám si, koho, že mi koucour v botách připomíná.... hmmmm.... Á, už vím, Aťku Janouškovou s fouskem. :) Baba Jaga tu je tentokrát coby šašek a moc mu to sluší. A ještě něco se cení. Rou všude používal živá zvířata a né loutky. Apropos to s tou proměnou zvířata v lidi jsem už někde taky viděl. Už vím.... Režisér tutéž taktiku hojně využil i v pozdější o křivých zrcadlech. ... Dokonce i rudé šátky. Kurňa, není to volné pokračování :) ()