Králové léta

• USA The Kings of Summer (viac)

Tři teenageři se rozhodnou prokázat svou nezávislost tím, že stráví léto stavbou srubu v lese a budou se živit tím, co dá matka příroda. (Filmbox)

Dudek

Ten celkový nadhled, se kterým je to celé podáno, je nesmírně osvěžující. Ať už se jedná o rodičovskou linii, lov či třeba souboj s hadem, vše je sledováno optikou dopívajících a na míle se vzdaluje klasickému pojetí podobných scén. Tento dojem ještě zesiluje spojení tří naprosto odlišných postav, která jsou každá na jiném stupni cesty životem, a spojuje je jen potřeba osvobodit se z okovů, ve kterých je drží omezení dospělí. Postupem času však snímek přestává fungovat jako celek a rozpadá se na propojené jednotlivé epizodky, které navíc nejsou vždy stejně zdařilé. V závěru, kdy dochází postupné vystřízlivění, dochází tak nějak nuceně a prudce, díky čemuž je celkový dojem výrazně oslaben. Tomu napomáhá i chování postav, jejichž pronášená moudra sice zapadají do celého konceptu, ale jsou otravná. ()

Davies182

Miliardu zábavných a pravdivých scén ze života s prudícími rodiči často zpomaluje až příliš vášnivý střih a hlavně kopa nevěrohodných dialogů jak mezi dospělými, tak i puberťáky. Anebo jsem na tuhle letní indie žánrovku zrovna neměl úplně sluníčkovou náladu, taky možnost... Každopádně už špinaví, smradlaví pralidé nepochybně věděli, že pozvou-li si dva chlapi do jeskyně ženskou, bude zle! ()

ABLABLABLA

Jsem uchvácena. Naprosto úžasná kamera, střihové akce, záběry, barvy. Už ten první záběr s výtvorem fantastické hudby, tancem a hlavně jak byla scéna sestavena je brilantní aka dva ogaři mlátí klacky do roury a jeden jak kokot se na ní hýbe do rytmu ve stylu bojového umění. Roura uprostřed, oni po stranách, on na ni.. kolem zeleň. Vše perfektně vyvážené, ale ne zase moc pravidelné či centrické. Aby se přetla ta centrální linka, tak je tam hozená diagonála a no prostě tohle by byla dokonalá fotka. Boží :D Nebo zase jiný záběr s kladivem ve zpomaleném pohybu proti slunku, jak udeřuje o hřebík ve dřevě. Nebo záběr na upuštěnou budku na trávu v lese, s paprky slunce a ptákem... wau.. Prostě už natolik mě pohltilo prvních 5 minut, takže si dokážete představit, že pro mě byl celý film naprosto orgastická podívaná a užívala jsem si každou scénu, každý milimetr snímku. Jinak jsem se asi vrátila do puberty, ale mám pocit, že jsem se do Joe zamilovala :D A je mi úplně jedno, že tam má hrát 15letého ogara, ale ten jeho záškodnický úsměv je tak sexy. Jak na svého otce zavolal poldy, že je zloděj.. přitom ta westernová hudba... rodiče Patricka zase byli totálně jebnutí po palici a být jím, tak bych taky utekla. Ty pohybové záběry, kdy rozsekávali plechovky, meloun a jak se mlátili do svalů byl prostě jen wau. Joo řeknu to znova, s kamerou si vyhráli a tím se mi strefili přesně do mého citlivého místa. "I presume we're not pressing charges.... Frank se zatváří... Frank would you like to press charges against your son? - Hmm not at this time." Jinak kdo by řekl, že hraní monopolů se může tak zvrhnout. "Food attracts mice. And you know what mice attract? - Stupid fucking questions? - No, snakes. - In italian the word for snake means the demons cock." A zde přichází má stížnost. Jako proč? Proč tam byl zas had. Víte, jak jsem se kurevsky lekla a zas to musela rozdýchávat nejmíň 5 minut a hlavně, když už jsem pak věděla, že tam s ním asi zase bude scéna, tak jsem vlastně přišla o celkově 7 minut filmu, protože jsem se na to nemohla dívat, abych se nedostala do mého typického fobióvého transu následujícího skoro-infarktem... takže jsem vlastně neviděla, že ho ten had uštknul a neviděla jsem, co s ním pak Joe udělal... jenom jsem to slyšela, což mi ale moc nepomohlo. Jako vážně ale ten další záběr na konci na něj jsem nečekala... Myslím, že začnu dělat dobrou službu všem, co mají z hadů takovou fóbii jako já a když mě v nějakém filmu přivodí infarkt aniž bych věděla, že ho mám čekat, tak budu psát upozornění. Čili Snake Alert. ()

Frajer42

Příjemné prostředí lesního domečku rozhodně nepřebilo poměrně nezáživný zbytek. Příběh o dvou frajerech, kteří si absolutně neváží toho co mají, mě za srdce ani trošku nechytil. Ani trošku tomuto pohrdání rodiči, kteří by za vás bez váhání položili život, nerozumím. Já takový naštěstí nikdy nebyl. Zasmát se zde také nebylo čemu. Až na sarkastického otce jednoho z borců snad ani tvůrci rozpohybovat bránici diváků nezamýšleli. Vlastně ani pořádně nevím, oč tvůrcům šlo. Dva znudění fagani utečou před stereotypem života do lesa a pokoušejí se žít na vlastní pěst, což vzhledem k tomu, že jsou to děti americké, by je stejně brzy čekalo. Aby to tvůrci trošičku okořenili, tak do toho vsunou jednu labilní bitch, která do nesmrtelného přátelství vnese trochu vzruchu. Ještě že se tam čas od času nachomýtne ten malý retoš, který tomu celému vakuu dodá trošku šmrnc. Jinak bych zaručeně usnul. Ostatní dva frajeři jsou hrozně otravní. Pronášená "moudra" jsou neobyčejně prázdné fráze. Film jsem musel zkouknout na dvě fáze. Nedalo se! Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatele FFilipCZ. ()

MikyAff

Snímek, který zanechá lehké dojmy, ale po čase si vlastně nebudete pořádně schopní vybavit, o co tam konkrétně šlo. Jo, bylo to fajn. Byla tam ta skvělá střelené postava Biaggia, která tam měla neskutečný momenty, ale to nějak vše. Cítíte lehkou nostalgii, protože skoro každý toužil, a nebo touží, po tom takhle snadno vypadnout z domova a žít na vlastní pěst. Uchvátí vás ty záběry přírody a rozesměje pár scén. Jenže nic extra velkého to v divákovi nezanechá. ()

• Po úteku chlapcov z domu nastalo pátranie. Niektoré postavy to vo filme aj spomínajú. V takomto prípade ale nedáva zmysel to, že chlapci chodili na nákup do supermarketu a nikto ich nespoznal a nezalarmoval políciu. Ich tváre sa pravidelne objavovali napr. v správach. (Johnny.ARN)
  • Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu Sundance 2013, kde sklidil mnoho nadšených ohlasů diváků. (Terva)
  • Po záverečných titulkoch ešte nasleduje jedna krátka scéna s Biaggiom (Moises Arias). (MikaelSVK)

Na Metal Gear Solid si ještě počkáme

Na Metal Gear Solid si ještě počkáme

16.03.2015

Jordan Vogt-Roberts na sebe upozornil indie Králové léta a momentálně chystá dobrodružné retro Kong: Skull Island. Návratu nejslavnějšího opičáka se zúčastní třeba Tom Hiddleston (Avengers), Michael… (viac)

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (viac)

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

20.10.2013

O čem přesně bude dlouho připravovaný Jurassic World, to studio Universal, producent Steven Spielberg a režisér Colin Trevorrow prozatím úspěšně tají. Po odkladu, který si vynutilo dolaďování scénáře… (viac)