Mladí Briti Peter a Gail si užívajú dovolenku v Maroku, keď sa zoznámia s Rusom Dimom, ktorého dlhoročné väzby na ruskú mafiu sa náhle obrátili proti nemu. Požiada preto Petra o sprostredkovanie kontaktu s britskými tajnými službami a mladý pár sa tak nič netušiac ocitá v hre, v ktorej ide o všetko a nemôžu dôverovať ani jednej strane. (STV)

Pepinec

K tomuhle jsem se dostal přes Nočního recepčního a Johna le Carrého. A progres to teda není ani náhodou, protože neznat jméno autora předlohy, tipoval bych Hurvínka. Největším problém mám s tím, že tady nikomu nevěřím ani jméno. Zrádce mezi náma tím pádem určitě je, tentokrát to ale bude můj instinkt výběru dobrýho filmu. ()

VanTom

Potenciálně zajímavý příběh manželského páru lapeného mezi mlýnskými kameny - z jedné strany britská rozvědka MI6, z druhé ruská mafie Vor - pozornost udrží. Jeho konstantě "zasněná" nálada a přímočaře nalinkovaný průběh bez jakýchkoliv výkyvů (a tím pádem i vrcholů) ji však přeci jen otupí; a na ty (dva) začátečnické pokusy o akčnější scény raději hned gentlemansky zapomeňme. ()

ScarPoul

Filmové adaptácie le Carrého románov mám radšej ako tie seriálové( the night manager ma celkom sklamal). Our kind of traitor pritom nepracuje s postavami tak u mne ako je tomu v predchádzajúcich adaptáciach a v zásade neponúka v rámci špionážneho thrilleru nič nové, ale predsa len je tu vidieť určitá myšlienková vyzretosť. Zamrzí jedna jediná vec( ústredné duo McGregor a Harris, sú skôr postavičky znázornené cez okienko povrchnosti a tie ku ktorým máme skutočný presah sú tie vedľajšie ako skvelý Skarsgard a výborný Lewis - jeho monológ na zasadaní pred papalášmi je veľmi pôsobivý. Lepší nadpriemer, s ktorého som mal ale pozitívny pocit, pretože zase raz dobro vyhralo nad zlom.. hoci sa to neobišlo bez strát. Chladnejší vizuál som uvítal. ()

Lukoboss

Na začátku vidíte zápletku, pak se začnete seznamovat s postavama a nastíní se linie příběhu, kam se bude film ubírat. No a tohle trvá cca 40min a je to asi ta nejzajímavější část filmu. Bohužel potom se z toho stane neskutečná nuda, která nebaví a táhne se. Navíc když si uvědomíte, jak úplně blbým způsobem celej příběh vznikl (na dovolené potká týpek mafiána, kterej mu po dvou večírcích dá do ruky flashku s nějakýma datama, aby převezl do Anglie, no a ten tupec si to samozřějmě v pohodě vezme, protože je hrozně hodnej a blbej... stačí!), je to fakt na pováženou. No, nebudu tady už dál rozumovat, nicméně snímek doporučit rozhodně nemůžu. ()

Morholt

Ono to není vůbec špatně natočené, ale má to několik kazů, které přehlédnout nejde. Předně je to ústřední dvojice McGregor-Harris. Nejde jen o nevýrazný projev obou přítomných, ale i o jejich postavy, které jsou podány strašně ploše, což je ve chvíli, kdy se okolo nich všechno točí, docela problém. Pak je tu určitá černobílost resp. v případě ruského mafiána-přeběhlíka mi chybí jakákoliv kontroverze, s čímž jsem měl trochu potíž. No a nakonec je tu nepříliš rozpracovaná linka tajné služby, která se snaží spojit ruskou mafii s britskou státní správou. Na druhou stranu je tu výtečný Skarsgard, který si jako vedlejší postava krade film pro sebe, nezklamal ani Lewis, který sice nehrál Bůh ví co, ale role mu sedla jak p*del na hrnec a pochvalu zaslouží i dialogy, které měli hlavu i patu. Nakonec jsem poměrně spokojený, ale mělo to být lepší. 60% ()

• Celkově se natáčelo na více než 50 různých lokacích. (Hal_Moore)
  • Timeline: Původně měl film režírovat Justin Kurzel. Natáčení začalo 26. března 2014 a trvalo celkem deset týdnů. Natáčelo se mimojiné ve Finsku, které suplovalo ruskou část filmu. V roce 2015 zakoupila společnost Lionsgate práva na kinodistribuci ve Spojených státech. Film si odbyl světovou premiéru 1. května 2016 na filmovém festivalu v San Francisku. Do kin se v limitovaném množství podíval přesně o dva měsíce později. (Hal_Moore)

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)