Reportér se stává terčem nelítostné očerňující kampaně, která ho dožene k sebevraždě. Stane se tak poté, co odhalil roli CIA ve vyzbrojování rebelů v Nikaraguji a pašování kokainu do Kalifornie. Snímek je založen na skutečném příběhu Garyho Webba. (Filmbox)

DEXTER099

To se tak jedou jeden novinář postavil vládě ,která je dávána za vzor v demokratičnosti a jak vše je v té americe úžasné.Ejhle ,ale je ten novinář očerňován jako blázen,protože přišel na zapojení americké vlády do obchodu z drogami.CIA napomáhala v šíření drog v USA ,aby pak posléze mohla vyhlásit boj s drogami..Jen za tuto skutečnost dávám filmu plný počet.Za mě tedy celkově 85% a pět hvězd. ()

viperDavid

Film jako každý jiný novinářský s příchutí, hovno se stane. Elizabeth jindy krásná, občas vypadala, jak kdyby ji voprcal párek v rohlíku a poďobanej Jeremy, kterej jí tři bloky před tím vojel. Díky tomu je ze senzačního skandálu jen slušné drama. Pravdu už dnes nikdo nehledá a když Levinská řekla, jo roztáhla jsem nohy, bylo po příběhu. Ale koho to překvapuje. ()

agentmiky

Nenápadný film ve všech ohledech, ale po zhlédnutí musím jednoznačně konstatovat, že mě nesmírně kladně překvapil. Jak už jsem mnohokrát říkal, filmy založené na skutečných událostech mě málokdy zklamaly a Kill the Messenger není žádnou výjimkou. Samotné téma filmu bylo nesmírně zajímavé, vůbec jsem o ničem takovém nevěděl. Jeremy Renner si střihl hlavní roli, která mu byla šitá jako na míru. A celkově herecké obsazení je velmi kvalitní, jedno známé jméno se střídá za druhým. Nejvíce mě bavily dialogy, které byly poutavé a zároveň i promyšlené. Kdo má takovéto filmy rád, přijde si zde zajista na své. Za mě dávám 80 % ()

MartinezZ

Vůbec ne špatné, ale od začátku do konce jaksi unylé a bez šťávy. Furt čekáte na to, co se začne dít, ale vše se jen rozjíždí a najednou konec. Nejzajímavější je na tom všem asi skutečnost, že aféra s Lewinskou byla zastírací manévr, mající odvést pozornost od pravdy :)) Sic možná dsle skutečné události, zpracované ale tak, že se ani tenhle film, stejně jako ona pravda, moc do povědomí nedostane. ()

luka4615

Kill the Messenger je filmem, který má náběh a potenciál stát se jedním z nejpozoruhodnějších špionážních dramat roku 2014. Bohužel, k absolutní dokonalosti mu chybí nějaký hlubší podtón či moment, který by hlouběji definoval Webbovi pohnutky a celkovou frustraci nad vládním systémem. Přičtěte si k tomu přepálenou stopáž a mnohdy zkratkovité scény a dostanete látku, ze které šlo ve finále vykřesat mnohem více, nicméně režisér Michael Cuesta tuto příležitost trestuhodně nevyužil. Na závěr snad jenom dodám, že Jeremy Renner se v hlavní roli vážně snaží hrát a troufám si dokonce tvrdit, že se jedná o jeho zatím nejlepší herecký výkon. „American kids did die and are still dying, just not the ones you care about apparently.“ ()

• V čase 2:36 je možné si všimnout v článku textu „receive Czech-made L-39 jet“. Text odkazuje na událost roku 1982, kdy Libye dodala nikaragujské vládě pro boj proti Contras cvičné/lehké bitevníky Aero L-39 Albatros československé výroby. Následující rok se Libye pokusila neúspěšně dodat dalších 17 letounů. (DBlitz)
  • Na projektu se začalo pracovat již v roce 2005, natáčet se pak začalo v roce 2013. (karlik4801)
  • Herečka Mary Elizabeth Winstead, která hrála editorku Mercury News Annu Simons, uvedla, že natáčení scén v redakci bylo vzrušující, protože nikdy nevěděla, co přesně bude Jeremy Renner (Webb) říkat nebo jak to bude říkat. (Dr Lizal)