Taxikár Daniel (Samy Naceri) so svojím špeciálnym taxíkom, ktorý by mu mohpl závidieť aj James Bond, sa preháňa po uliciach Marseille a pomáha svojmu kamarátovi, policajtovi Émilienovi (Fréderic Diefenthal) s naháňaním kopy rafinovaných zločincov. V uliciach mesta totiž operuje nový gang – zlodeji prezlečení do kostýmov Santa Clausa a vylupujú jednu banku za druhou. Nebezpečný gang vedie zmyselná Aziatka Ťiu (Bai Lingová) a zdá sa, že každý je na ňu krátky. Daniel a Émilien musia podať pomocnú ruku nešťastnému komisárovi Gibertovi (Bernard Farcy). Zároveň sa od svojich nežných polovičiek – Lily (Marion Cotillardová) a Petry (Emma Sjöbergová) – dozvedia, že budú otcami... (TV JOJ)

WolfR

A je tu další pokračovaní Francouzské komediální filmové série Taxi. Tentokrát musí naši dva hrdinové, Daniel (Samy Naceri) a Emilien (Frédéric Diefenthal) řešit případ proslulých lupičů, převlečených za Santa Clause. A do toho, mají ještě oba starosti se svými přítelkyněmi. Toto pokračovaní Taxi, je si myslím určitě povinností pro fanoušky této série, ale pro normálního, obyčejného diváka celkem zbytečný film. Luc Besson se tentokrát se scénářem moc nevytáhnul. Humor opět nechybí, ale ve většině případů je dosti nepovedený. Hlavní dvojka už nevalí, tak jako za starých časů a akční scény už nejsou zdaleka tak svěží a svižné jako v předchozích dílech. Pro mě rozhodně zklamaní. Ikdyž dávám ještě 2 hvězdy, tak si myslím, že toto pokračovaní už nemělo nikdy vzniknout. PS: Začátek filmu obsahuje alespoň příjemné cameo Sylvestera Stallona. ()

Kingjiri

Trojka posunuje laťku v oblasti crazy komedie zase o něco výš. Celej biják je teda spíš přehlídkou jednotlivejch scének, který jsou aspoň trochu polepený k sobě, aby se neřeklo. Na druhou stranu hlášky byly mnohdy fajn, několik scének se fakt povedlo (výslech nebo třeba návštěva lékárny) a soundrack taky nebyl marnej. No a za Stalloneho cameo na začátku (byť hodně špatně francouzsky nadabovaný - to nemohli s Danielem mluvit tu chvíli anglicky?) prostě třetí slabší hvězdu přihodit musim. ()

Marek1991

V kine to bol zážitok, ale naplno som si to vychutnal až neskôr. Scéna s taxíkom na lyžiarskom svahu a výskokom z helikoptéry na svah boli tie najlepšie so zimnou tematikou. Dodnes snívam, že niečo také zažijem. Ninjovia boli srandovní, tiež tá Číňanka. Hlavní hrdinovia opäť nesklamali. Séria taxi patrí medzi moje najobľúbenejšie a z tých francúzskych je určite vysoko. K päťhviezdičkovému hodnoteniu tomu veľa nechýba, možno viac takých zaujímavých scén, viac srandy. ()

Gilmour93

Orámováno úvodními titulky a závěrečnou „lyžovačkou“ ve stylu 007, komisař Gibert kráčející ve stopách idiocie kolegy Clouseaua a Daniel a Emiliánek ve věci těhotenství vlastních partnerek jako blbý a blbější. Při jejich společných posezeních ve zrovna stojícím tryskovém peugeotu to chvílemi i vypadalo, že se bude krotit hora.. S kadencí jeden povedený vtip za 30 minut docela vynikne, jak jsou ty ostatní jen variací těch předchozích. Pořád však zábavnější než rodinné grilovačky s Torettem.. ()

Lateef

Třetí taxík má v nádrži dost velkou díru, takže mu hnací šťáva dojde hned po několika kilometrech (ehm... minutách). Přitom rozjezd je slušný, cameo Slye potěšilo, vše je pěkně rychle střižené a policejní radar zase ukazuje závratná čísla. Poté se však z motoru zakouří a auťák je na odpis, stejně jako zbytek scénáře, kde se řeší už dvakrát (první a druhý díl) vyřešené situace, kde si zabedněný Emil myslí, že je vtipný a kde sem tam rozvíří pouliční prach nějaké to rychlejší auto. Cotillard a Sjoberg jsou skoro vyškrtnuty a Naceri už taky není ten týpek, co býval. Zůstal snad jen komisař Gilbert, který svými hláškami občas rozvibruje bránici. Spousta scén samoúčelně a na efekt. Soundtrack slušný, v rámci série standardní. ()

• Keď Daniel (Samy Naceri) pri policajnej naháňačke zmení evidenčné číslo, je na ňom napísané "Allez L'OM". L'OM je prezývka francúzskeho futbalového klubu Olympique Marseille. (m.a.t.o.)
  • Když monster truck vjede do domu, tak v televizi běží film Kurýr (2002). (SONY_)
  • Ve scéně, kdy Daniel (Samy Naceri) jedoucí s Émilienem (Frédéric Diefenthal) za Santou Clausem na skútru vyvrátí taxík na dvě kola, jsou místo nich v jednom záběru zřejmě viditelní kaskadéři. (MiraSKS)