Leo chce po návratu z vězení žít poklidně se svou rodinou a pracovat u strýce Franka. Potřebuje peníze a tak se spojí s partou kamaráda Willieho, který pro strýce vyřizuje jisté záležitosti. Ale hned první noc vše dopadne špatně - někdo zabije muže a Leo zbije policistu, který ho identifikuje. Leo se brání obvinění z vraždy a požádá strýce o pomoc. Kdo ale zabíjel? Pomůže mu Frank, nebo bude chránit vlastní kůži? Neví víc než dává najevo? Když bude Leo mlčet, obviní ho z vraždy. Když promluví, půjdou do vězení jeho kamarádi. Ale kde byl Willie v době vraždy? Chce snad podplatit policistu, aby svědčil falešně? (oficiálny text distribútora)

kinderman

Temná zákoutí vlakového seřadiště v Queensu, stejně jako ta v korupčním propletenci pánů radních, policistů a dodavatelů, mezi kterými navíc zuří konkurenční válka. Pomalu, ale logicky a osudově plynoucí snímek staví proti sobě dva přátele v podání J.Phoenixe a M.Wahlberga (v následujícím režisérově snímku Noc patří nám hrají bratry), přičemž stárnoucí J.Caan si užívá svou „kmotrovskou“ roli. ()

Dever

Soundtrack Howard Shore: 1. Blackout [3:00] ,2. Queensborough Hall [2:26] ,3. Sunnyside Yards [3:35] ,4. Leo [1:03] ,5. Hospital Mission [3:19] ,6. Money Clip [1:17] ,7. Hilltop Diner [2:32] ,8. National Electric [2:18] ,9. Val's Hope [1:51] ,10. Willie [1:46] ,11. He's in My Family [1:21] ,12. Yardmaster [1:16] ,13. Erica in Silhouette [1:38] ,14. Willing To Testify [1:30] ,15. The Hearing [1:03] ,16. Town Hall [1:31] ,17. Confidence in the System [0:58] ,18. Willie's Tears [2:49] ,19. Family [2:17] ,20. Internal Investigation [2:06], ()

DonPedro

Gray semlel sociální drama s kriminálkou, směs dochutil milostným motivem, opepřil několika scénami ze soudní síně a všechno natočil mátožným stylem, který mi prostě nesedí. Výsledek je podobný jako v případě Malé Oděsy – zajímavými herci nabitý film se slušným potenciálem, u kterého jsem si neustálým zíváním málem vykloubil sanici. ()

Falko

Od filmu s takymto hviezdnym obsadenim by som cakal trosku viac svihu a akcie, alebo aspon silnejsiu dramu, ale ani jedno z toho mi ten film nedal dostatok. Reziser James Gray nema vela skusenosti na reziserskej stolicke a je to v tomto filme vidiet. Nechcem tym povedat, ze by to bol vyslovene zly film, ale staci na jedno pozretie. _______ Mark Wahlberg - (Leo Handler) +++ Joaquin Phoenix - (Willie Gutierrez) +++ Charlize Theron - (Erica Stoltz) +++ James Caan - (Frank Olchin) +++ Ellen Burstyn - (Val Handler) +++ Faye Dunaway - (Kitty Olchin) +++ Hudba: Howard Shore +++ Produkcia: Bob Weinstein, Harvey Weinstein +++ ()

Acrobat

S režisérovým príliš opatrným prístupom sa mohla táto dobre vyrozprávaná dráma zmeniť na niečo ešte pamätné a burcujúce. Celý opakujem kvalitne urobený príbeh ide nežiaduco pomalým tempom, pričom sa snaží hrať na opatrnosť. Všetko tu je čo je potrebné na vyvolanie sociálnej drámy a myslím, že sa to Grayovi nerozpadlo, iba jeho prístup. Možno zľaknutie sa veľkej témy a horde kvalitných hercov. Počas filmu som nezaspal, pretože deje sa to v mojom (tvojom, Vašom) okolí tiež. Alebo myslíš, že zákazku na verejné osvetlenie dostala firma od mesta len tak ? (videné 13.10.2019, AMC archív) ()