Vědci se snaží zkřížit geny kobry a chřestýše. V laboratoři ale dojde ke kolapsu vinou pracovníka a dojde k požáru. Vznikne ale mutant hada, který uprchne do okolí. Začne pomalu zabíjet nevinné oběti, místní obyvatele. Toho si všimne policistka i místní doktor, kteří se rozhodnou s ostatními dobrovolníky tvora vystopovat. Ten je ale příliš nebezpečný a zabije každého, kdo mu přijde do cesty. Je proto nutné povolat odborníka. Japonský herpetolog ví o hadech úplně vše. Podle indicií, které má k dispozici rychle zjistí, že jde o křížence kobry a chřestýše, dvou nejnebezpečnějších hadů na planetě. Je proto nutné postupovat opatrně. Společně se všichni vydávají do lesa, kde herpetolog vymyslí plán. Nalákají hada do tubusu, do kterého pustí plyn a bude po problému. Jen je potřeba hada odchytit a nalákat kam potřebují... (TV Prima)

Matty

Zprvu jsem byl odhodlaný hodit tuhle Céčkovou eko požíračku do odpadu, ale pak přišlo posledních dvacet minut, kdy míra tvůrčí nenápaditosti dosáhla katastrofálních rozměrů a... a byla to sranda ke zbláznění! Gumová hadice šustící listovím, skupinka totálních trotlů svolných k sežrání a „dokonalý“ plán s dlouhou rourou a plynem – to v žádném dobrém filmu neuvidíte. A u žádného dobrého filmu se tak zlomyslně nepobavíte. 30% ()

B!shop

Klasickej pripad stupidniho beckovyho horurku, od keryho nic necekate. Ale zas tak spatny to nebylo. Tvurci si uvedomily jednu dulezitou vec a to, ze strasidelnejsi jsou naznaky, nez ukazovat potvoru, ktera diky levnejm trikum za moc nestoji. A tu zhruba prvni hodinku, co se toho drzeli, film slusne zabavi a misty je vcelku napinavej. Jenze jakmile do deje vstoupi neohrozeny Pat Morita, "genialni" plan s rourou a zacne se ukazovat gumova hadice alias had, kerej je min strasidelnej nez gumovy hadi v hrackarstvi, jde zabava i napeti do hajzlu a jen se musite smat, protoze tak dementni triky a dost hrozny herce jen tak neuvidite. ()

MM_Ramone

Dnes som zhliadol ďalší nízkorozpočtový horror o obrovskom zmutovanom hadovi. Tento krát to bol kríženec kobry a štrkáča. Vznikol počas nevydareného vedeckého experimentu. Ušiel z laboratória a začal zabíjať ľudí. Je to hlúpsť s príšerným scénarom, slabými hercami a úbohou atrapou hada. Odporúčam, aby ste sa totmuto nezmyslu vyhli. Strata času. Radšej si vypočujte rovnomenný song, ktorý v roku 2012 nahral C.J.Ramone. S filmom má síce spoločný iba názov (King Cobra), ale narozdiel od neho je to pecka. https://www.youtube.com/watch?v=ZSW46XgFeJk * ()

ripo

Čajíčková horrorová "podívaná", kde sa dozvieme mnoho poučného .... Že netreba klonovať zvieratá, aby sa nemuseli nakrúcať takéto bujačiny ... Že v amerických filmoch sa dajú dať do hlavných ženských postáv aj škaredé ženy bez sex-appealu a nakoniec, že aj oslavovaný Pat Morita sa vo filme pohyboval ako šašo postihnutý Alzheimerom. Ja si myslím, že po piatom pivku sa na tomto filme aj vcelku pobavíte .... ()

MIMIC

Toto celkom dobré béčko bolo dozaista mienené ako akýsi "jedovatý" pendant k Anakonde. V snahe získať pre svoje pokusy najagresívnejšie možné zviera, dr. Burns genetickým krížením kombinuje africkú kobru kráľovskú a orientálneho štrkáča diamantového. Po nehode v laboratóriu had uniká a po dvoch rokoch dorastie na tridsať stôp. A začne si užívať... Na pomoc lekárom a policajtom v mestečku Fillmore v Kalifornii prichádza odborník na plazy Nick Hashimoto (vynikajúci Pat Morita), aby plaza zlikvidoval. "Keďže príroda nebola dosť dobrá, máme teraz vďaka tejto - vede" Hashimoto významne ukazuje na Burnsa, končiac prednášku, "do činenia s druhom, spájajúcim v sebe všetky tieto nádherné (úsmev) rysy". Takto sarkasticky sa príbeh rozbieha. Keďže spôsob chytania koristi u jedovatých hadov nedáva príležitosť k omračujúcim vizuálnym efektom, Kobra sa vydala trochu iným smerom, aby tento "handicap" vykompenzovala. Zvukovo-obrazové prelínačky zabezpečujúce plynulé a sugestívne naviazanie pokojnej scény na predchádzajúcu scénu dramatickú sa v Kobre vyskytujú v takej kvantitatívnej miere, že možno hovoriť o programovo volenej metóde. "Vztyčovacie" zábery "z pohľadu vraha" vyzerajú úžasne (kobra má schopnosť vztýčiť sa tuším do polovice svojho tela) a hudba so sviežim orientalizujúcim akcentom v dramatických pasážach takmer siaha Randy Edelmanovi (hudba k Anakonde) na chvost. Zďaleka najlepšia zo všetkého je ca. 40.minúta filmu - muž na vypnutej obrazovke televízora náhle zaregistruje odraz seba a obrovského hada, týčiaceho sa za ním. Nebudeme si nahovárať - je málo pravdepodobné, aby tvorcovia béčkového monster filmu mali na mysli reflexiu skutočnej hrôzy objavujúcej sa mimo rámec televíznej fikcie. Metafora mylného presvedčenia, že všetko hrozné "za naším chrbtom" sa nás netýka ale perfektne funguje - každé dielo ako také nie je nikdy pevne viazané na pôvodné intencie autora, ale je plne otvorené najrozmanitejším subjektívnym interpretáciám. Suma sumárum - fanúšikovia žánru a najmä herpetológovia sa určite skvelo pobavia. ()

klerik

Uf. Jedna dobrá lakačka a zvyšok klišé, blbá zápletka a smiešny had... A niekde to vraj mali pod názvom Anakonda 2. Uf... ()

SOLOM.

Z americké produkce se k nám dostal další hadí paskvil, který by se mohl ucházet o nejhorší filmový počin s tímto tématem. Na svědomí ho má Bratrská dvojice bratrů Hillenbrandových, kteří už na svém kontě mají několik režisérských zářezů, ale většina jejich filmů patří do odpadních vod. Tito dva chlapíci podle mě nemají šanci se někdy dostat na výsluní. Děj se drží již mnohokrát ohraného scénáře, kdy se při nějaké explozi, nebo jiné chybě dostane na svobodu zmutovaný had. Až teprve po shlédnutí tohoto filmu jsem zjistil, kdeže našli tvůrci Pythona inspiraci. A zde se mi dostalo odpovědi. Taky tady máme možnost vidět geneticky upraveného hada, který získal ty nejlepší smrtící schopnosti obou druhů. I tentokrát neuvidíte hada v celé jeho kráse, ale pěkně po kouskách. Většinou jde jen o hlavu, která se jim pomocí efektů ještě trošku povedla. To se však již nedá říct o zbytku těla, které na první pohled připomíná gumovou hadici. Pokud máte smysl pro humor a máte rádi hadí horory, tak při sledování tohoto filmu mějte po ruce kartónek piv, nějaké sušenky a příjemnou společnost, kdyby vás to začalo nudit, což se nejspíš stane můžete směle změnit program dle libosti. ()

Karamanlis

Po trikovej stránke skôr úsmev vyvolávajúci animal horor, ktorý vznikol ako reakcia na o dva roky staršiu, z hľadiska zárobkovosti úspešnú Anakondu. Videl som ho na VHS v dobe, keď to bola novinka a počas scén, v ktorých si kobra prišla pre svoje obete hoci aj do ich príbytkov ma vtedy párkrát aj trochu zamrazilo. Pamätný je aj nerovný súboj "Mr. Miyagiho" Moritu s gigantickým plazom. ()

draggo

Tuctové plazoidní videobéčko. Příběh je ohraný, postavy nesnesitelné, triky strašlivé, prostě klasika jako vždycky. Závěr dokáže i celkem pobavit svojí neuvěřitelnou stupiditou, což bohužel tak úplně neplatí o zbytku filmu, kde je dost hluchých pasáží. Ale přesto to úplná nuda není a dokoukal jsem to celkem v pohodě, akorát na druhou projekci moc chuť nemám. Pokud máte nulové nároky na kvalitu a chcete jen zabít odpoledne, dalo by se to i doporučit. /viděno na DVD: 35% a 2*/ ()

Vyrida

Kobra jakožto plaz už od přírody budí respekt a tak producenti toho to filmu šli prakticky na jistotu, však kdo by se nebál obří zmutované kobry zkřížené chřestýšem? Překvapila mě atmosféra, která v určitém nahledu, že se jedná zase o jednu omletou sci-fi giga mutaci zvířete, umí zhoustnout a působí v některých scénkách dokonce nepříjemně. Bohužel scénář a hlavně celková režie, působí amatersky až hrůza a prakticky všechny vraždicí scénky vypadají naprosto totožně. To nejlepší si však páni režiséři nechali na závěrečnou pasáž, která je poseta snad všemi možnými kliše situacemi, které se kdy v historii těchto žánrových filmů objevily. S hodnocením mám proto trochu problém, protože logicky je film naprosto trapná záležitost v čele s hloupou gumovou kobrou, ale pár záběrů se mi přeci jen líbilo a mužu s pláčem říct, že jsem viděl i spoustu horších filmů, takže na dvě ikdyž slabší hvězdy to bude stačit. ()

Rodriguez

První hodina je skvěle vystavěna jak příběhem, atmosférou, tak i útočící kobrou. Bohužel, čím víc se film blíží k závěrečným titulkám, tak ztrácí na své intenzitě a u konce to sotva udejchává. Mohla to být průměrná podívaná, leč zvrhlo se to v nekoukatelný a stupidní paskvil! 15% ()

destroy83

Průměrný televizní hadí kousek, ve kterém se obří kříženec kobry a chřestýše chystá vylidnit poklidné americké městečko. Příběh začíná nehodou v chemické laboratoři, ze které vzejde obří hadí kříženec Seth, který si to namíří přímo na nedaleké městečko Filmor. Ve městě se pomalu začínají objevovat mrtvoly a po nálezu obří hadí kůže je všem jasné, s čím mají tu čest. Na lov giganta se kromě místní policie, doktora, partičky komických militantů a vědce, který jako jediný přežil nehodu v chemické laboratoři, vydává i odborník na hady Nick Hash v podání béčkového veterána Pata Moriti. Snímek celkem slušně odsýpá za doprovodu typických béčkových hereckých výkonů, páru průměrných lekaček a několika vydařených vtípků. Samotný Seth je proveden celkem obstojně, ale jeho útoky začnou po chvilce působit příliš monotóně, což je škoda. Vše nakonec devastuje doslova za vlasy přitažený konec s plynovou rourou. Jinak se jedná o celkem slušnou béčkovou zábavu pro fandy eko hororů, která mě pobavila na slabší tři hvězdy. ()

Juto

Film má chatrný príbeh, mizerné herecké obsadenie a je to jednoducho zlé. Na tomto filme je ťažké nájsť niečo dobré. 1/10 ()

vesper001 odpad!

Genetika, genetika, proč se nás tak mocně týká... Čerství držitelé potomstva nadopovaní endorfiny jistě ocení těchto pár záběrů z home videa, kterak robě nainstalovalo chrastítko ve tvaru kobry do zahrady nebo obýváku. A všichni budeme dělat, jako že jsme se hrozně lekli, ju? ()

Lachtaan odpad!

Zápletka: Ukamenujte mě, ale tohle jsem vypínal po půl hodině... Monstra: ...ukamenujte mě, ale tohle jsem vypínal po půl hodině... Herci: ...ukamenujte mě, ale tohle jsem vypínal po půl hodině. ()