Na maloměstě dojde k vraždě mladé dívky. Styl vraždy odpovídá profilu sériového vraha, který zde vraždil před 15 lety, ale pak náhle přestal. V obci žije velká komunita amišů, ke kterým kdysi patřila i místní šéfka policie, ale Kate od nich v 18 letech utekla. Právě proto s ní nikdo z komunity nesmí mluvit, ani její rodina. Kate se k nim ale musí nějak dostat, protože mrtvá dívka byla amiška. Kate míří okamžitě za svým bratrem a ptá se ho na muže, kterého měli on a její otec pohřbít. Později se ve filmu dozvíme, že onen mladík Kate znásilnil a ona ho pak zastřelila. Její otec a bratr muže zakopali. Kate si byla jistá tím, že ten mladík byl oním sériovým vrahem, a bojí se, že se mohl vrátit. Kate se pak ale přesvědčí, že byl mladík skutečně pohřben. Starosta zavolal na pomoc při vyšetřování profilovače, s čímž Kate nesouhlasila, ale nakonec se jí bude John Tomasetti hodit. Kate i John za sebou mají krušné chvíle a John to z Kate vyčte. Kate se dokonce Johnovi později svěří s tím, co se jí v mládí stalo. John se zase svěří Kate s tím, že mu vyvraždili rodinu.
Policie má brzy prvního podezřelého, ale bohužel jde jen o omyl. Brzy dochází k dalšímu zklamání, je totiž nalezena další mrtvá dívka, tentokrát jde o dceru starosty. Starosta v návalu smutku odvolá Kate a na její místo dosadí šerifa. John je na starostu naštvaný a stojí při Kate, oni dva už tvoří prakticky milostný pár. Hned po odvolání Kate je zatčen jeden z amišů, ale Kate nevěří tomu, že by mohl zabíjet. Než si s ním Kate stihne promluvit, muž se ve vězení oběsí. Kate a John v tu chvíli míří na stanici a mají podezřelého, je jím jeden z policistů, který se právě vrátil z mise. Kate se zaměřuje na něj a chce o něm co nejvíce informací, ale pak jí během rozhovoru se šerifem dojde, že právě on je vrahem. Kate ví, že šerif působil několik let na Aljašce, takže tam volá a zjišťuje, že tam mají nevyřešené vraždy, které se stylem provedení shodují s vraždami v jejím městě. V tu chvíli ale šerif Kate omráčí a odveze ji do domu svých prarodičů, kde vyrůstal. V tomto domě zabil šerif všechny dívky a Kate má být další. John si ale všiml včas, že ti dva jsou pryč a pomocí celého oddělení zjistil, kde by Kate mohla být držena. John nakonec Kate zachrání a šerif je dopaden o pár minut později. Na jeho dopadení spolupracovali všichni občané města, zapojili se i amišové. Kate se během vyšetřování vraždy sblížila se svým bratrem a poprvé si promluvila se svým bývalým snoubencem, od které po znásilnění v 18 letech taky utekla. Lucas netušil, co se jí tehdy stalo, ale nyní to už ví a s Kate jsou přátelé. Lucas i Kate litují toho, že mu Kate nikdy neřekla, co se jí stalo, on by byl na její straně. Nyní má ale Lucas rodinu a Kate už není amiška. Kate je navíc s Johnem. (TV Prima)

DJ Kritik

Amish - kresťanská komunita, ktorá má určité pravidlá, väčšinoy, čo všetko sa nesmie. Ale to už si dokáže každý zistiť sám. Film mal možnosť vyúžiť veľa nosných prvkov, tajomná minulosť policajtky, kresľanské prostredie, sériové vraždy a takisto prostredie, ale všetko je tu tak nejak len nakusnuté. Označenie TV film je presne sediace, pretože sa to hodí ako spríjemnenie večera. Má to nádych tajuplných filmov niečo ako film Stopy ve snehu ()

deac

Pokud se mi tvůrci filmu pár minut po objevení vraha na scéně snaží tuto skutečnost mnoha způsoby dát najevo, nabízí se několik variant. Buď mi chcou ozřejmit, že mám nějaké nepochopitelné, skryté vyšetřovací schopnosti. Nebo, že parta filmových vyšetřovatelů jsou banda debilů, nebo jednoduše stojí film za hovno. Každopádně jsem viděl už několik dobrých krimi, kde bylo od samého začátku patrné, který zloduch má nepravosti na svědomí a přesto mě film bavil až do konce. Tento film však mezi ně rozhodně nepatří. ()

Kozlowski8

V malém městečku dojde k vraždě mladé dívky - Amišky, která navazuje na několik let staré řádění dosud neodhaleného sériového vraha. Případu se ujímá policistka, která zde mezi Amiši vyrůstala a od komunity odešla obtěžkána děsivým zážitkem, který může mít s vraždami spojitost...Vcelku zajímavý snímek, který nepostrádá napětí a atmosféru, i když není ničím zvlášť výrazný a jedinečný a Neve Campbell v hlavní roli není úplně přesvědčivá ani přítažlivá. Rozhodně se nejedná o propadák, ale o průměrné, koukatelné dílo. 60%. ()

verbal

Tak se nám Neve nakonec proVřískala do televize. Je to docela škoda, protože jsou k ní roky milostivé, zraje, a když se trochu opráší a odšpuntuje, má buket obstojné MILFky, u níž by si nejeden úchyl nepochybně užil exhibiční masáž ega i v potemnělém sále multikina. Trochu jsem se obával, že to bude zase jen reklama na pomatené kudlanky, ale vyklubal se z toho opravdu kulantní masoun a myš skoro ani nevystrčila čumák! Takže vy, co si pravidelně vyprášíte bradku, zapřáhnete oslíka do drožky a vydáváte se poněmčenou hatmatilkou škemrat u Boha o lepší sklizeň, si raději zapalte petrolejku a nalistujte ve své oblíbené pohádkové fantasy kapitolu Onan Prznitel, a vy ostatní, nevěřící prašivci, si ještě užijte trochu velmi zdařilé televizní zábavy, protože v pekle není signál. ()

Fiftis

Toto bolo veľmi milé prekvapenie. Ja len počujem slovo "Amiš" a otvára sa mi vreckový nožík, ale príbeh to všetko potiahol a tiež ma prekvapila Neve Campbell. Naozaj veľmi podarená snímka, ktorá odsýpa, má rýchle tempo a nenudí. Herecké obsadenie je síce nuda, ale to neplatí o samotných hereckých výkonoch. Príbeh a scenár je v skutku kvalitný a rovnako tak dialógy. Hudba nieje ničím výnimočná, skôr len zaznejú vážne tóny. Môžem konštatovať, že táto snímka bola pre mňa naozaj príjemné prekvapenie a to možno aj preto, že som od toho tak veľa nečakal. Ale zase už by som nechcel až tak preháňať a chváliť. Samozrejme je že to obyčajné B-čko, ale vydarené. A síce si na snímok už po roku ani nespomeniem, ale tento komentár tu ostane navždy. ()

• Jedná se o adaptaci prvního dílu Slib mlčení (Sworm to silence, 2009) z krimi cyklu Případy Kate Burkholderové Lindy Castillo. (NinadeL)