Ďaleká búdúcnosť. Ľudia zo skúmavky už nie sú len fantáziou, vzduch plný prachu, nedostatok jedla a kvalitného kyslíka pripravuje pozemštanov o nádej na lepší zajtrajšok. Ľudia o posledné potravinové zásoby nebojujú na vojenských poliach, ale v arénach, kde o víťazstve rozhodujú stotonové bojové stroje. Finálny zápas sa pomaly blíži a stajne robotov Alexander a MasimutoTech pripravujú svojich pilotov na záverečný boj, ktorý skomplikuje nielen priemyselná špionáž, ale aj láska. (D.I.G)

john.h

Před novým shlédnutím: Tady to bude zatím bez hodnocení. Pamatuju si ale, že když jsem to jako malý viděl na videu, tak jsem potom filmu běžel ven, schoval se v nějakým větším křoví a hrál si tam na to, že jsem uvnitř obrovského robota a řídím ho. Nostalgie jako prase. Dneska si ale už nepamatuju z filmu nic, jen že tam spolu bojovali nějací dva roboti. Snad budu mít příležitost to ještě někdy a snad v brzké době vidět. Po shlédnutí po více jak dekádě: Tak jsem to viděl a nostalgie zapracovala. Při sledování filmu jsem si vzpomněl, že jsem v něm snad poprvé v životě slyšel větu "Zlom vaz" a strašně jsem řešil, co to znamená a rozuměl jsem "Zlom vlas". Teď s odstupem času jsem se bavil ale úplně jinak než tenkrát. Dostala mě totální béčkovitost a naivita, která z filmu sálá. Bavily mě také producentské kompromisy, kterých je film plný. Co to je producentský kompromis? To je, když producent slíbí film produkovat pod podmínkou, že se v něm objeví nějaké lákadlo dané doby, například v bondovce Moonwalker lasery a vesmír, páč prostě frčely v té době Hvězdné války. Tady je vidět, že se to snažilo nalákat na všechna lákadla přelomu osmdesátých a devadesátých let. Jsou tu různé digitální předměty, dálkové ovladače, videotelefony, jsou tu lasery, roboti, je tu souboj zlej rusák versus hodnej amík, je tu bitka ve vesmíru, jsou tu vznášedla a co mě pobavilo nejvíc - je tu karate a box, což v té době frčelo maximálně a ve filmu je cítit, že tam je tato složka celkem násilně našroubovaná. Ale prostě mě to bavilo. ()

UranMiner

Ako maly loptos som bol z tohto snimku absolutne uneseny! A nastala doba kedy som sa opat k nemu dopracoval a nostalgicky si zaspominal, skutocne skvostna vec pre mna a samozrejme moju dusu....co viac si clovek mze priat ako maly, ked si moze pozriet nieco take a potom sa pochvalit kamaratom aky skvely film videl ked rodicia neboli doma :D ()

parabellum

Srdeční dětská podívaná. Jooooooooo když byly transformeři ještě kreslený, tak pro mě byl Robot Jox vysloveně zbožňovaný film. Pravidelně každý půl rok jsem si ho pouštěl a koukal jsem, jak proti sobě jdou dva monstrózní mechové řízený lidma. Vůbec mě nevadilo, že už na tu dobu bylo dosti slabé technické zpracování, pomalost daných soubojů a i herci se zrovna nepřetrhli ve hraní. Prostě parádní béčko se vším všudy. ()

xzajox

V mojom hodnotení nezaváži nostalgia, pretože som film v detstve nevidel (možno škoda). Zaváži však obľuba v robotoch a vo svete BattleTech. Robot Jox je mu nanešťastie iba podobný, no nevadí. Roboti vyzerajú veľmi dobre, aj keď sú strašne ťažkopádní a pomalí. V tej dobe ich mohli animovať len dvomi spôsobmi: Stop-motion, alebo dať človeka do kostýmu (to by vyzeralo asi tak trápne, ako roboti v Power Rangers). Myslím, že vybrali to menšie zlo. Film je B-čko, čo je vidieť na hercoch aj kulisách. Scenár mal tiež zopár nedostatkov, no toto som tak nejako prehliadal. Veľmi ma tu bavila nápaditosť vtedy ešte nezaplneného sci-fi sveta: zbrane, výcvik Tubies či transformácie robotov. Malo to niečo do seba a celkom ma to bavilo. V duši mi však stále zostáva nezaplnené miesto, ktoré túži po poriadnom stvárnení sveta BattleTech, alebo podobného. Môžu to béčkovito zbabrať (intro k hre Mechwarrior 4), alebo urobiť riadny blockbuster, ktorý si rád pozriem aj o ďalších 20 rokov. Toto nebolo zlé, ale jedenkrát stačí. 60% - 3* ()

vitekpe

Souboje obrich robotu, becko. Nicmene je to docela pekne natocene, a relativne rychle to utika. Combs included. :) Problem vidim v tom, ze tohle zkratka melo vzniknout o 10 let driv, a byl by to hit. Na prelom devedesatek je to uz svym konceptem zastarale... Ale jedna projekce nikomu neublizi, pekne natocena oddychovka. 3+ ()

• V písni "The Becoming" od Nine Inch Nails jsou nasamplované zvuky z filmu. (Corpsegrinder)
  • Studio Empire Pictures během natáčení zkrachovalo. Film koupilo a dokončilo studio Epic Productions, stalo se tak však až o více než dva roky později. (-bad-mad-wolf-)
  • S rozpočtom 7 miliónov amerických dolárov to bol najdrahší film vyrobený štúdiom Empire Pictures. (beso74)