Diablovo pokušenie

• Česko Ďáblovo pokušení (viac)
všetky plagáty

Ústředním motivem filmu je souboj krásné ďáblice, v podání bývalé modelky a herečky Carol Alt (v čechách známá jako atraktivní jeptiška z romantického seriálu Mise lásky) a trochu popleteného anďěla (Thierry Lhermitte) o duši taxikáře, který si nikdy s ničím a s nikým nebere servítky (Bud Spencer). Klasický a hromadou úspěšných rolí prověřený humor se spoustou mlátiček, kterým se Bud Spencer proslavil ať už sám nebo ve dvojici s parťákem Terencem Hillem. (PetrPan2)

zdeny99

Průměrný film s Budem Spencerem, který ničím neoslní a zároveň ničím neurazí. Ani těch pěstních soubojů, kterými byl Spencer známý, není ve filmu moc. Objeví se až v samotném závěru, kdy už do sebe naráží desítky taxíků, které vypadají jak auta státní bezpečnosti. Tyhle kaskadérské scény s auty na konci filmu jsou vlastně tím nejlepším a jediným oživením tohoto filmu. Naopak neoslní vůbec Carol Alt, která není až tak přitažlivá vzhledem k tomu, že hraje ďáblovu vamp. [581. hodnocení, 30. komentář, 60%] ()

prochyn

Bud Spencer tentokrát trochu vybočil z role těžkotonážního buldozeru a bojuje o svou duši a o fantastickou výhru. Dostal mě hned začátek, když Bůh při golfu vsolí míček do jamky první ranou. Krásná Carol Alt lobuje za peklo, Thierry Lhermitte stopne raketoplán a jde bojovat na straně dobra. Moc jim to nejde. Nakonec jsou ale všichni happy, jen Satanáš si musí najít někoho jiného - ale co, na světě je spousta sviní, které si zaslouží peklo víc než robustní taxikář. Poučení z filmu: peklo ani nebe ti moc nepomůže, musíš to dát sám. ()

PetrPan2

Souboj krásné ďáblice, v podání bývalé modelky a příležitostné herečky Carol Alt (v čechách známá jako atraktivní jeptiška z romantického seriálu Mise lásky) a trochu popleteného anďěla (Thierry Lhermitte) o duši taxikáře, který si nikdy nebere servítky (Bud Spencer). Klasický a hromadou úspěšných rolí prověřený humor, kterým se Bud Spencer proslavil ať už sám nebo ve dvojici s Terencem Hillem. ()

worm14

Když jsem viděl v programu : Italská komedie s Budem Spencerem, říkal jsem si, že to bude jen další průměrná "špagheti" komedie plná asbsurních bitek. To byl ale omyl. Tohle totiž není žádná hloupá komedie. Film má totiž slušnou zápletku, kvalitní scénář a vynikající herecké obsazení v hlavních rolích (hlavně Carol Alt a T. Lhermitte). Dále bych vyzdvihnul ještě skvělou hudbu, dobře udělaný dabing a vynikající závěr. Navíc akční scény s kupou taxíků mi zas připomněly GTAčko:-) Fakt můžu jenom doporučit. ()

Stanmi

Bull Webster (Bud Spencer) je obyčejný chlapík, který má své problémy (dcera je svobodná matka a jeho taxikářskou společnost chce zničit bohatá konkurence). V tu chvíli se Nebe i Peklo rozhodnou vyslat své zástupce, aby se pokusili získat Bullovu duši na jednu či druhou stranu. Na jedné straně tak máme roztržitého anděla Victora (Thierry Lhermitte) a na druhé krásnou Veronicu Flame (Čertovou) v podání Carol Alt. Vše se ještě zamotá, když Bull zjistí, že má los, na který vyhrál 150 milionů dolarů... Ďáblovo pokušení je především Budovo rozloučení s jeho "spencer-movies" na plátnech kinosálů a také poslední spolupráce s režisérem Enzem Barbonim (který i zde má své dva "klasiky" - město Miami a Ricarda Pizzutiho), se kterým spolupracoval na dalších šesti filmech. Je zajímávé, že o náměť a scénář se podělili jejich synové tedy Marcotulio Barboni a Giuseppe Pedersoli. Příběh ač se tváří poněkud inovativně na poměry ostatních Budových filmů, tak v zásadě postava Bulla je klasickou hereckou polohou velkého Pedersoliho, protože je prchlivý, milující jídlo a v podstatě dobrák. Na druhou stranu účast dvojice Lhermitte a Alt je rozhodně ku prospěchu věci a vylepšuje celkové vyznění filmu. Horší je to však v případě dalšího Budova trademarku a to bitek. Bitka je tu v zásadě jenom jedna závěrečná (ale na druhou stranu Bud už tady není nejmladší), ale protože je to film o taxikáři, tak závěrečné zúčtování se nese v duchu demoličního derby konkurenčních taxikářských firem. Celkově vzato je Ďáblovo pokušení jen mírně nadprůměrným filmem, který sice nabízí lehce novátorský avšak nikoli třeskutě vtipnyý příběh, ve kterém je, ale Bud pořád stejný, tak jak ho známe, akorát už se nám tolik nemlátí.. ()

• Jedná se o poslední film, ve kterém Glauco Onorato dabuje Buda Spencera. Glauco Onorato poté 31. prosince 2009 po dlouhodobé nemoci zemřel. (Terva)