Rozprávky bratov Grimmovcov: Červená Čiapočka

(TV film)
  • Česko O Červené Karkulce (viac)

Kde bolo, tam bolo, bolo raz jedno malé dievčatko, ktoré každý volal Červená Čiapočka. Jedného dňa, sa Červená Čiapočka vybrala odniesť koláčik, víno a lieky svojej starkej. V lese však stretla prefíkaného starého vlka, ktorý bol veľmi hladný. Červená Čiapočka bola prekvapená, že vlk skutočne existuje. Dosiaľ o ňom počúvala iba od dvoch ľudí, ktorí v neho verili: malého Antonka a poľovníka Jozefa.
Vtipná interpretácia klasickej rozprávky Bratov Grimmovcov o Červenej Čiapočke a jej starej mame, ktoré zje prefíkaný vlk. Avšak napokon, ako v rozprávkach, všetko dobre dopadne. (STV)

MBob odpad!

Hledal jsem neco pozitivniho v teto pohadce, mozna byt na tripu nebo v lihu tak by se dala tato holucionogeni pohadka ospravedlnit, ale kde neni najit co pozitvniho je neco spatne a pohadky od Asylum jsou 100 nasobne zabavnejsi nez tento paskvil. Nejsem proti modernizaci ci upravam (Spolecenstvo vlku), ale co tohle melo byt?) Sorry, bratri Grimmove, hrob je mozna maly pro vas pri takovemhle zpracovani vasi skvele pohadky. ()

MM_Ramone

Predpokladám, že sa tu nenajde nikto taký, čo by nepoznal rozprávku o malom, milom dievčatku zvanom Karkulka. Tento veľmi známy príbeh bol už mnoho krát prevedený do filmovej podoby. V roku 2012 sa tejto témy chopili nemeckí filmári. Z hodinového snímku, čo natočili mám však divný pocit. Najmä z toho ako stvárnili zákerného, starého vlka. Jednoducho hercovi Edgarovi Selgemu prilepili ušiská, na ruky dali chlpaté rukavice, obliekli ho do veľkého sivého kabátu a nasadili akési groteskné tesáky. To mal byť akože hrozný, ukrutný vlk. Lenže on pôsobí skôr dojmom pomäteného, pedofilného bezdomovca. * ()

Drunk_Queen odpad!

Zase jedna německá hovadina... Vlk je spíš ožrala, co se nejspíš každou chvíli bude chtít pozvracet, babička je jak zhulená trhlá bezdomovkyně. Za květinovou louku by se nemuseli stydět ani v OBI nebo v květinářství. Nešlo mi do hlavy, kam sakra vlk tu babičku s Karkulkou nacpal, jelikož jeho břicho lidské přítomnosti nenasvědčovalo :D. Jako vždy německý standard natočen divným hodně německým a NEpohádkovým způsobem. 5% ()

Jezinka.Jezinka

Udělat z příběhu o Karkulce sociální drama o zlých dětech a nemanželském dítěti, které je zároveň postiženo tím, že je vnučkou místní podivínky, jež pěstuje houpačky na stromech a vynalézá hlučné přístroje k ničemu, kde vlka navíc nehraje vlk (či aspoň pes, jako ve stařičké české černobílé verzi), ale jakýsi uslintaný pedofil, byl jeden z typicky německých filmařsky pohádkových nápadů. Přesně z těchto důvodů jsou německé pohádky plné kouzla a brutality (vím co píšu, četli jste někdy Sněhurku? Vážně? Co ty žhavé boty, do kterých nazuli královnu? A co Locika a oslepený princ? Málo násilí? Skutečně? Nejste trochu krvelační?) pouze v literární podobě a jako filmy to stojí za vyližkapsu. ()

bloodcountes

Tohle pojetí se mic líbilo, Karkulka byla milá a člověk jí to otevřené srdíčko věřil, vlk byl sice na pohled vysloužilý trouba, ale milé děti, i tací na pohled neškodní luzři vás ve finále nakonec mohou sežrat, nenechte se napálit. Paralelní motiv se starostkou a love story matky s myslivcem sedla, nevím, co byste všichni po německé pohádce ještě mohli chtít? ()