Blízká budoucnost. Bývalý kapitán Černých baretů John Brennick (Christopher Lambert) se pokouší se svou těhotnou ženou Karen překročit hranice. V totalitní společnosti je totiž povolen jen jeden porod a Karen je těhotná podruhé. Přechod přes hranice se nezdaří a manželé se dostávají do obrovského podzemního vězení - Pevnosti, kterou střeží počítače a roboti a z které se nedá uprchnout. John se o to ale musí pokusit za každou cenu. (oficiálny text distribútora)

Anderton

Pre nás deväťdesiatkových nostalgikov môže Pevnosť strachu predstavovať celkom slušné akčné guilty pleasure. Film poskytuje okrem otrepanej únikovej zápletky aj nejaké tie dejové prekvapenia, ak ste si o nich vopred nič neprečítali. Lenže s nimi sa nijak zvlášť už ďalej nepracuje, proste nám tvorcovia iba povedali, ako to v USA raz bude a hotovo. Osobne ma to bavilo viac ako prepálený Freejack. V podstate niečo podobné, ako nedávny Stalloneho kúsok na podobnú tému, som zvedavý, či aj ten raz zostarne takýmto brutálnym spôsobom. A Lambert ako akčná hviezda absolútne bez svalovej hmoty a psím kukučom je samozrejme absolútne neodolateľný... ()

Jane18CZ

Další film mého dětství, který jsem konečně včera (11.9.09) našla a dnes ho shlédla. Musím říct, že jsem tomu filmu zpočátku fandila a jevil se mi na svojí dobu na 4* ale to fiasko na konci? Výbuch stodoly, jak když vybuchne atomovka a ženská přežije a ještě během 5minut porodí dítě? to je prostě blbost :-/ konec zklamal, ale alespoň Christopher Lambert nezahodil zbraň, když už by se zdálo že jí nepotřebuje - ne jako v dnešních filmech, kde všichni zahazují svojí jedinou obranu kterou mají, příkladem je Jezero smrti. Takže zasloužené 3* ()

choze

Stuart Gordon patřil k partičce poctivých béčkových režisérů jako Albert Puyn či Nico Mastorakis, jejichž filmy v době porevolučního videoboomu odchovaly celou jednu generaci puberťáků. Gordon se popásal hlavně na hororech, nejčastěji na lovecraftovských adaptacích jako RE-ANIMATOR (jeho ZE ZÁHROBÍ patřilo svého času k mým nejoblíbenějším hororům), ale párkrát si s vůbec ne špatným výsledkem odskočil i do sci-fi (ROBOT JOX, VESMÍRNÍ TRUCKEŘI). PEVNOST STRACHU je slaboduché, ale koukatelné akční sci-fi béčko s pár dobrými béčkovými nápady, ze kterých mě osobně nejvíce zaujala scéna, kdy Karen vstoupí do vymytého mozku svého muže a snaží se ho vysvobodit z imaginárního vězení jeho pochroumané mysli. Mizernému scénáři a odfláknutým akčním scénám (i když ten souboj na zasouvacím mostě nebyl špatný) hodně pomáhá přítomnost Christophera Lamberta s jeho zasněnýma očima a rošťáckým úsměvem a Gordonova dvorního herce, rovněž sympaťáka Jeffrey Combse. Co taky nebylo špatné byl konec s tím dálkově ovládaným futuristickým tirákem. ()

whack

Ľudia s elektródami namiesto mozgu, ovládaní z riadiaceho centra, z toho ide hrôza. Ten pocit, že človek nemôže ovládať svoje telo, že chce niečo iné, no niekto má jeho mozog plne pod kontrolou. Tento film možno nemá od budúcnosti až tak ďaleko, čo sa týka ovládania mysle, kyborgov, umelej inteligencie a, samozrejme, politiky jedného dieťaťa. Jedna z najlepších hlášok: "Množia sa jak potkany." ()

PKD

Výchozí premisa tohoto na Gordonovy poměry (znalci HPL vědí) netypického filmíku s Horalem, je mi velmi, VELMI sympatická. Byť v tomto konkrétním př., hl. hrdinu samoz. chápu, páč se jim jako zázrakem podařilo druhé, když to 1., zemřelo. Potěší prezident UFP ze ST VI aka Annorax z dosti temného STV dojdílu ´Year of Hell´. ;-) Plus samoz. tradiční Combs s totálnímy popelníky, checht. Jeho kreace ve 2.pol. jsou opravdu zábavné. ()