Velký zábavný pořad. Připravený k nedožitému jubileu mistra českého herectví a ryzího humoru, a tím i připomínající jednu z největších legend šedesátileté historie vysílání ČST. Česká televize se v roce 2004 rozhodla připomenout nedožitých 75 let jedinečného herce a vynikajícího komika Vladimíra Menšíka (*9. 10. 1929 – † 29. 5. 1988) zábavným galavečerem. Jeho kolegové, známí, přátelé, ale i obdivovatelé byli pozváni do studia na Kavčích horách, ve kterém vznikla i řada nezapomenutelných menšíkovských scének, aby společně zavzpomínali a vzdali Vladimíru Menšíkovi hold. Pozvání přijali například Stella Zázvorková, Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Eva Pilarová, Luděk Munzar, Václav Vorlíček, Iva Janžurová, Květa Fialová, Jana Hlaváčová a další. Spolu s nimi si formou ukázek připomeneme řadu populárních filmů, seriálů a televizních pořadů, ve kterých Vladimír Menšík exceloval, a vzpomeneme na tohoto jedinečného herce (Česká televize)

ostravak30

Vladimír Menšík byl, je a bude nepochybně patřit mezi minimálně TOP 3 nejlepší herce naší historie. A nejspíš je i nejlepším komikem všech dob. Člověk si rád připomene nezapomenutelné scénky a filmy ve kterých exceloval. Akorát by mě zajímalo, jakým způsobem se připravuje vzpomínání se známými osobnostmi? Chvílemi to na mě působilo dojmem, že ta či ona osoba ani neví co chce říct, kdy má skončit, kdy se posadit a místy si i s Markem Ebenem skákali do řeči. Pořad je navíc na ČT nezvykle dlouhý, což ale na škodu rozhodně není. ()

zdenny

Pořad natočený k poctě našeho legendárního herce a baviče. Je uváděn mým "oblíbencem" Markem Ebenem - s nonšalancí a grácií jemu vlastní. Na podium jsou zváni umělci z filmového prostředí a vzpomínají na různé fragmenty a úsměvné příběhy z jejich vzájemné spolupráce. Pořad je doprovázen scénami z mnoha filmů, ve kterých tento nenahraditelný herec a člověk hrál. ()

kingik

Najednou je Menšíka zase plná televize. Režiséři si ho předcházeli a herečtí kolegové, i přes velký obdiv k němu se s ním "báli" hrát z obavy, že mu nebudou stačit kvůi jeho přehnaným a geniálním improvizačním schopnostem, ve kterých vynikal. a které z jeho rolí vytvářely něco, s čím se dnes už v herectví nesetkáme. Vesměs pravdivost a kvalitu. Deset let starý vzpomínkový pořad vznikl u příležitosti jeho nedožitých 75 let a moderoval ho Marek Eben. Pořad nepůsobil až tak pietně, jak se nabízelo, a na podiu se v rychlém sledu střídali tvůrci filmů a herci, kteří s ním měli možnost hrát spolu s ukázkami z filmů i ze zábavných pořadů, které za svoji bohatou kariéru natočil. Divák se dozvěděl to, co se o něm běžně tradovalo, ale také to, co se o něm až tak nevědělo a sice, že psal občas náměty ke svým filmům a navrch každý z umělců přidal svoji osobní zkušenost s ním. Ukázky se ve většině vybraly ty z jeho známějších filmů, které si u diváků, potažmo kritiků získaly oblibu nebo kredit a k vidění byly scénky s jednou z jeho nejčastějších hereckých partnerek Jiřinou Bohdalovou. Z ukázek bylo znát, že každou roli, i tu vedlejší a rozsahem nevelkou, dokázal obohatit svým mimořádným citem vyhrát si s ní, ačkoliv na papíře mohla působit plochým dojmem. Stavbu pořadu asi naplno neocením, jelikož mě Menšík už nedokáže ničím překvapit. Byl to (herecký) živel jak má být, ale všechny pořady o něm jsou klidnějšího až téměř nevzrušivého rázu a navíc jsou všechny na chlup stejné. Většina umělců vystupujících v jubilejním večeru už dnes rovněž není mezi námi. Mé hodnocení: 60% ()

otík

V roce 2004 natočila ČT poctu asi největšímu českému komediálnímu herci Vladimíru Menšíkovi. Sice to bylo poměrně dlouhé díky hodně hostům, kteří vzpomínali na svého kolegu a ukázek mohlo být více, ale i tak díky ČT aspoň za tuto vzpomínku. A také díky moderování Marka Ebena z toho nebyl průšvih, ale solidní vzpomínkový pořad. PS: prý každý člověk je nahraditelný, ale Menšík jako herec je nenahraditelný ()

Arsenal83

Veľký, väčší, Menšík. Také je správne stupňovanie v češtine. A som si istý, že v roku 2029 vznikne program aj na oslavu jeho storočnice. Táto oslava 75-ky bola dôstojná, ale neprekročila ešte prah komunizmu. Super boli scénky z filmov, super bolo aj spomínanie hercov, ale celá tá forma pripomínala ešte socializmus. Hoci sa písal rok 2004. ()