Superpolicajt

• Česko Superpolda (viac)

Dave Speed (Terence Hill) je bezvýznamný policajt z malého amerického mestečka, ktorého poverujú len rutinnými úlohami. Aj dnes ho vyšlú na misiu do bývalej indiánskej rezervácie, aby tam vyšetril banálny prípad. Neďaleko sa však nachádza utajený vojenský priestor s nukleárnou strelnicou. Čo čert nechcel, práve počas vyšetrovania nad Davom vybuchne zatúlaná atómová hlavica a zasiahne ho rádioaktívne žiarenie. To však nemá smrteľné účinky, naopak, obdarí ho nadprirodzenými schopnosťami a silami. Dave zrazu dokáže hýbať predmetmi a objektmi silou svojej mysle, je schopný odhaliť všetky nevysvetliteľné zločiny a nerobí mu problém zoskočiť zo strechy mrakodrapu. Priatelia ani kolegovia si nedokážu vysvetliť túto náhlu premenu dobráckeho babráka na superpolicajta, ktorý zastúpi celú kompletne vyzbrojenú jednotku rýchleho policajného nasadenia SWAT. Dave Speed zachraňuje svet od zločinu, ale kto zachráni svet pred všemocným a všetkého schopným Davom Speedom? Horlivý policajt sa rozhodne investovať všetky svoje schopnosti do služieb zákona. Pri zásahu proti bande falšovateľov však akcia dopadne zúfalo, jeho nadriadeného unesú zločinci a Dave skončí vo väzení. Vďaka svojim nadprirodzeným schopnostiam sa mu odtiaľ podarí uniknúť, oslobodiť svojho veliteľa a zachrániť život mužovi, ktorého podsvetie odsúdilo na smrť. Pri konečnom účtovaní, prirodzene, vytrestá všetkých páchateľov tak, ako sa patrí... (TV JOJ)

Stinger78

Po asi milionu let jsme pustili tuhle Hillovskou klasiku. A ani po té dlouhé době, po které jsem to viděl, tomu nemůžu vytknout ani ň. Teda můžu, i když Hillovi vadila červená, tak když letěl na letadle, tak mu červené pruhy nevadily :-D Ale nebudu hnidopich. Dále zaujme zcela jednoduchý soundtrack k filmu - jedna písnička hraje od začátku do konce. ()

Riker

Tak jako Bud Spencer v některých sólo projektech umí bavit bez svého parťáka, tak v tomto snímku to umí Terence Hill ještě o něco lépe. Na to o jaký se jedná film je zde nadprůměrně dobrý příběh a velmi dobré triky. Vedle Hilla září nedoceněný Ernest Borgnine jako pološílený (z Hilla, jak jinak :-)) policejní oficír. Celkově slušná zábava ke které stojí za to se čas od času vrátit. ()

hrumsrt

Vítězný tým se vrací! No ne tak úplně, jelikož Bud Spencer zrovna zase jednou šel svojí vlastní cestou a tak jemu napsanou roli převzal Ernest Brognine.. Spolupráce Corbucciho s dvojí Pedersoli a Girotti přinesla pro mě nejlepší film jejich komediální slávy - Sudá a lichá, kterou i po tolika letech považuji za nejlepší komedii všech dob. I proto jsem neměl důvod nevěřit, že by Superpolda mohl nějak zklamat.. Na první pohled by mohlo jít o jeden z těch snímků, v nichž Terence Hill hraje zase policistu v uniformě, které jsem většinou právě považoval za ty slabší především pro nutný důraz na kriminální linku a až přílišnou serióznost, která mi zkrátka k herci tolik nesedí. Ale Superpolda nakonec dodá mnohem víc! Policista Dave Speed je asi nejlepší strážník, všech dob.. Vidí skrz objekty, dokáže přežít každý náraz, ovládá telekinezi, takovému strážci zákona chcete zavolat, když se něco pokazí. Jenže vždy musí být nějaké ALE, jinak by to přece nebylo fér. A tak obdobně jako Superman má i Superpolda svoji slabinu - červenou barvu.. Naprosto jedinečná variace na superhrdinské téma, která svojí roztomilou naivitou snad namůže urazit. Nádherná podívaná, které ale ustupuje příběh, aby pokaždé mohl Speed kontrastně zazářit a ukázat svoje schopnosti.. Barvitá hudba, let na žvýkačce, to jen tak neuvidíš. V rámci herecké kariéry Terence nešlo odolat.. Krása! 70% ()

xenopus

Tohle v dobách mého jednociferného věku býval můj oblíbený film. Schválně, kdo z vás byste aspoň na chvíli nechtěl oplývat nadlidskými schopnostmi, skromně je nevystavovat světu na odiv, bejt vtipnej a ještě randit s fešnou neteří svého nadřízeného? Protiklad Supermana, který se nebere moc vážně, čímž u mě, narozdíl od de facto parodované předlohy, jednoznačně boduje. Film mě i po mnoha letech od posledního shlédnutí bavil, příjemně jsem u něj zrelaxoval, a to je přesně to, co od komedie v létě očekávám. Na svém **** hodnocení, které jsem sem švihnul v roce 2009 bez bezprostředně předcházejícího shlédnutí, nehodlám nic měnit. ()

canucks333

Prvá polovica si zaslúži 4* dobrý humor, ktorý je taký klasickejší pre moderného diváka nezáživnejší, no stále zábavnejšie ako ,,komediálne" výkvety dnešnej doby. Druhá polka je však akoby zbúchaná na rýchlo hlavne po scenáristickej stránke, akoby už scenárista prestával dostávať nápady a tak je dej príšerne nelogický a miestami až otravne naivný. V konečnom dôsledku tu máme, ale celkom vtipné zakončenie, čiže napokon asi spokojnosť. 50% ()

• V scéne, v ktorej Dave zachraňuje seržanta z potopenej lode na nafúknutej žuvačke, je detailný záber na seržantovu tvár. Steká z nej voda. A to aj napriek tomu, že sa nachádzali pod vodnou hladinou. (Hudino)
  • Když jsou Dave Speed (Terence Hill) s Evelyn (Julie Gordon) na stadionu, který je plný lidí, nechá je všechny zmizet, přestože je všude červené zábradlí a on při pohledu na červenou barvu ztrácí své výjimečné schopnosti. (skinny)
  • Ze začátku filmu je uvedeno, že Dave (Terence Hill) neumí plavat, protože vyrostl v horách, ovšem na konci filmu je schopný bez problémů zachránit seržanta z potopené lodi. (henrycruel)